TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Dębica oficjalnie z nowymi Autosanami
INFOBUS.PL - Opublikowano: 24.07.2019 16:00:40
fot. UM Dębica

Wczoraj, 23 lipca w bazie Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Dębicy odbyła się uroczystość poświęcenia i oficjalnego włączenia do eksploatacji ośmiu nowych autobusów od Autosana.

Osiem nowoczesnych niskoemisyjnych autobusów miejskich zasiliło flotę Miejskiej Komunikacji Samochodowej na początku czerwca. To pięć SanCity 12LF oraz trzy mniejsze SanCity 10LF. O wyposażeniu dębickich "bocianów" pisaliśmy tutaj, a także tu.

Nowe autobusy dla podkarpackiego miasta przystosowane są do przewozu osób niepełnosprawnych i osób starszych. Wszystkie pojazdy wyposażone są w klimatyzację, monitoring wewnętrzny i zewnętrzny, nowoczesne kasowniki dualne umożliwiające m.in. doładowanie biletów miesięcznych, a przede wszystkim są przyjazne dla środowiska dzięki silnikom, które spełniają normę czystości spalin Euro 6.

Zakup niskoemisyjnych autobusów stanowi element projektu o nazwie "Ograniczenie niskiej emisji w Dębicko – Ropczyckim Obszarze Funkcjonalnym poprzez zakup nowoczesnych autobusów oraz poprawę infrastruktury drogowej związanej z obsługą transportu drogowego". Projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi priorytetowej: V. Infrastruktura komunikacyjna, Działania: 5.4 Niskoemisyjny transport miejski, Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020 w kwocie ponad 9 mln PLN.

We wczorajszej uroczystości udział wzięli przedstawiciele firmy Autosan – prezes Eugeniusz Szymonik oraz dyrektor regionalny Grzegorz Królicki, władze Dębicy - burmistrz Mariusz Szewczyk, jego zastępca Maciej Małozięć, przewodniczący Rady Miejskiej Mateusz Cebula, starosta powiatu dębickiego Piotr Chęciek, zastępca wójta Gminy Dębica Marek Mikrut oraz wójt Gminy Żyraków Marek Rączka.

Zebranych gości powitał prezes Miejskiej Komunikacji Samochodowej Józef Rutka, który podziękował pracownikom spółki oraz przedstawicielom firmy Autosan za owocną współpracę.

"Bardzo się cieszę, że mieszkańcy mogą korzystać z nowych autobusów. Już niedługo do Dębicy trafią kolejne dwa. Dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się do pozyskania dofinansowania na realizację tego dużego projektu. Mam nadzieję, że nowe pojazdy spełnią oczekiwania mieszkańców i będą jak najlepiej służyły wszystkim użytkownikom" -powiedział burmistrz Mariusz Szewczyk.

Kolejne dwie "dwunastki", o których mówił burmistrz trafią do Dębicy po wakacjach. Będą one kosztowały miasto niespełna 2,5 mln PLN brutto. W porównaniu z tymi już przekazanymi "bocianami" będzie w nich kilka nowinek.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
Dębica
UM
MKS Dębica
Autosan
 • Adam Stupczyński – 24.07.2019

  Rzeźnia w malym Autosanie to jakas porażka... Kto to widział żeby na wprost srodkowych drzwi ładować fotele, a rzeźnie po skosie...

 • Dawid Dziuba – 24.07.2019

  Ktoś może wie jaka sytuacja z Dębickim MANem NL223? Wiadomo ile będzie jeszcze jeździł?

 • Sebastian Romańczuk – 26.07.2019

  Poświęcenie nie pokropek.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....