TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Dębica dokupuje Autosany. Umowa na 2 x MAXI z...
INFOBUS.PL - Opublikowano: 19.04.2019 13:00:57
fot. UM Dębica

Dębica definitywnie zamyka autobusowe zakupy. Wczoraj, 18 kwietnia miasto podpisało z Autosanem umowę na dostawę dwóch autobusów pojazdów klasy MAXI. Co warte podkreślenia Dębica będzie drugim nabywcą spalinowych "bocianów" z...

Półtora roku na cztery próby
Dębicy nie prędko udało się zamówić dwie brakujące "dwunastki" w ramach swojego projektu taborowego. W listopadzie 2017 roku Urząd Miasta ogłosił dwuczęściowe postępowanie na dostawę łącznie 10 autobusów. Kontrakt na dostawę pięciu pojazdów klasy MIDI o długości 9 – 11 m oraz trzech MAXI z nadwoziami długimi na 11 – 12,5 m trafił do Autosana. Producent z Sanoka za realizację zawartej 16 lutego 2018 r. umowy miał zainkasować niespełna 9,7 mln PLN brutto. Ale będzie to znacznie mniejsza kwota, gdyż do tej pory nie dostarczył autobusów dla Dębicy.

Miastu nie udało się natomiast pozyskać ofert na dostawę dwóch hybryd klasy MAXI. Problemem dla producentów był zapewne termin dostawy jak i budżet Dębicy. Koszt zakupu jeden standardowej hybrydy przyjęto na poziomie 1 192 000 PLN netto, a więc stanowczo poniżej realiów rynkowych. Stąd brak ofert i konieczność powtórki.

W nowym postępowaniu miasto zdecydowało się na klasyczne diesle. Początkowo wydawało się, że za nieco ponad 2,49 mln PLN brutto dostarczy je także Autosan. Tak się jednak nie stało, gdyż w czerwcu 2018 r. unieważniono postępowanie. Miasto dopatrzyło się wady prawnej, która uniemożliwiała zawarcie umowy z producentem z Sanoka. Kilka dni później ogłoszono nowy przetarg, jednak on także zakończył się o unieważnieniem. Nikt nie chciał miastu dostarczyć autobusów w wymaganym, lecz bardzo krótkim terminie, czyli do 28 lutego 2019 r.

Runda czwarta, czyli ostatnia
Na początku lutego ogłoszono więc nowy, już czwarty przetarg. Dalej miasto interesowały diesle spełniające normę Euro 6 z nadwoziami o długości 11 – 12,5 m. Wymagania nie uległy zmianom. "Dwunastki" mają zostać przekazane miastu do 15 listopada 2019 r.

Do 12 marca miasto czekało na oferty. Magistrat na dwie spalinowe solówki przygotował 2 500 000 PLN brutto. A to oznacza, że koszt zakupu jednej przyjęto na poziomie maksymalnie 1 016 260 PLN netto. To znacznie więcej w porównaniu z poprzednim przetargami. Dotychczasowa wycena miasta wynosiła bowiem 801 700 PLN netto. Jedyna otwarta wtedy oferta na styk wstrzeliła się w miejski budżet.

Przedstawił ją Autosan. Producent z Sanoka zaproponował dostawę dwóch SanCity 12LF w cenie 2 488 290 PLN brutto. Oferta Obejmowała także najwyżej punktowaną czteroletnią gwarancję całopojazową. Jeden dwunastometrowy "bocian" został więc zaoferowany Dębicy w cenie 1 011 500 PLN netto.

Czas na finał
Od początku wszystkie znaki na niebie mówiły, że miasto wreszcie zamknie autobusowe zakupy. I tak też się stało. 10 kwietnia magistrat oficjalnie zaakceptował ofertę producenta "bocianów". Pozostało zatem czekanie na umowę. Wczoraj burmistrz Dębicy, Mariusz Szewczyk oraz prezes Autosana, Eugeniusz Szymonik podpisali kontrakt.

Od tego momentu producent z Sanoka będzie miał na dostawę niecałe siedem miesięcy. Koniecznie trzeba podkreślić, że Dębica będzie drugim nabywcą SanCity 12LF z modułem rekuperacyjnym. Pierwsze autobusy tego typu z tym rozwiązaniem pod koniec 2017 r. Autosan przekazał MPK Siedlce.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
tabor
Dębica
UM
MKS Dębica
Autosan

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....