TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

De Lijn po raz kolejny stawia na VDL
InfoBus.pl - Opublikowano: 27.08.2015 19:17:45
VDL Citea SLFA w barwach De Lijn

Belgijska grupa transportowa De Lijn nie zmienia strategicznego partnera w zakresie dostaw nowego taboru i ponownie zleciła firmie VDL Bus & Coach wyprodukowanie ponad 70 nowych pojazdów, w tym:

- 67 szt. niskowejściowych autobusów miejskich Citea SLE ? klasa MAXI

- 9 szt. niskopodłogowych autobusów miejskich Citea SLFA ? klasa MEGA.

To nie koniec dobrych wiadomości dla holenderskiego producenta. Przewoźnik na początku 2016 r. najprawdopodobniej rozszerzy to zamówienie o kolejne pojazdy (w ramach opcji). Będą to modele ponownie Citeas SLE (120) i Citeas SLE (10), w tym również jeden egzemplarz dostosowany do nauki jazdy.

-?Jesteśmy bardzo zadowoleni, że De Lijn ponownie wybrało markę VDL. To drugie, obok kontraktu na 120 hybrydowych autobusów miejskich, tak duże zamówienie złożone u nas przez De Lijn w ciągu ostatnich dwóch lat? ? podkreślił Peter Wouters, dyrektor fabryki VDL w Roeselare, gdzie powstają miejskie modele Citea.
Pierwsze nowe autobusy zostaną dostarczone na początku 2016 r. Pojazdy wejdą do obsługi różnych liniach we Flandrii. Podobnie jak w przypadku poprzednich egzemplarzy, o wyborze VDL zadecydowała ekonomika. Zdaniem De Lijn, nowe autobusy zużywają o ok. 22% mniej paliwa niż pojazdy zastępowane w taborze, co jak policzyli skrupulatni Belgowie daje ??roczne oszczędności w wysokości 535 000 litrów oleju napędowego oraz mniejszą emisję CO2 o 1,429 ton.

Najnowsze nabytki to nie tylko lepsza ekonomika, ale także wyższy komfort jazdy dla pasażerów. Po najnowszych zakupach cała flota De Lijn będzie mogła pochwalić się rewelacyjnym udziałem pojazdów o niskim przebiegu podłogi ? na poziomie 90%. Obecnie jest to 77%. Wzrośnie także wskaźnik pojazdów z całopojazdową klimatyzacją ? do 75%.

Obecnie zdecydowana większość standardowych autobusów VDL eksploatowana przez De Lijn to pojazdy Citea Low Entry, czyli połączenie ekonomii z niską platformą wjazdową dla wózków inwalidzkich czy dziecięcych. Pojemność tych 12-metrowych egzemplarzy Citea SLE to 110 pasażerów, w tym 37 miejsc siedzących i 73 stojących. Z kolei w zakresie wersji przegubowych, przewoźnik nie ma wyboru i kupuje niskopodłogowe modele Citea SLFA, które przy długości 18 metrów zabierają 161 pasażerów, w tym 47 na miejscach siedzących i 114 na stojących.

I na koniec kilka słów o grupie De Lijn, której pełna handlowa nazwa brzmi ?Vlaamse Vervoermaatschappij". Nie do powtórzenia. Przewoźnik ma bardzo silną pozycję na rynku regionalnej i miejskiej komunikacji miejskiej (także tramwajowej) we Flandrii. De Lijn zatrudnia około 10.500 pracowników, z czego około 8.100 pracuje w spółce WM De Lijn. Pozostałe 2400 osób zatrudniają firmy przewozowe, które świadczą usługi na rzecz WM De Lijn.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
De Lijn
VDL
Van Hool

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....