TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

De Lijn po raz kolejny stawia na VDL
InfoBus.pl - Opublikowano: 27.08.2015 19:17:45
VDL Citea SLFA w barwach De Lijn

Belgijska grupa transportowa De Lijn nie zmienia strategicznego partnera w zakresie dostaw nowego taboru i ponownie zleciła firmie VDL Bus & Coach wyprodukowanie ponad 70 nowych pojazdów, w tym:

- 67 szt. niskowejściowych autobusów miejskich Citea SLE ? klasa MAXI

- 9 szt. niskopodłogowych autobusów miejskich Citea SLFA ? klasa MEGA.

To nie koniec dobrych wiadomości dla holenderskiego producenta. Przewoźnik na początku 2016 r. najprawdopodobniej rozszerzy to zamówienie o kolejne pojazdy (w ramach opcji). Będą to modele ponownie Citeas SLE (120) i Citeas SLE (10), w tym również jeden egzemplarz dostosowany do nauki jazdy.

-?Jesteśmy bardzo zadowoleni, że De Lijn ponownie wybrało markę VDL. To drugie, obok kontraktu na 120 hybrydowych autobusów miejskich, tak duże zamówienie złożone u nas przez De Lijn w ciągu ostatnich dwóch lat? ? podkreślił Peter Wouters, dyrektor fabryki VDL w Roeselare, gdzie powstają miejskie modele Citea.
Pierwsze nowe autobusy zostaną dostarczone na początku 2016 r. Pojazdy wejdą do obsługi różnych liniach we Flandrii. Podobnie jak w przypadku poprzednich egzemplarzy, o wyborze VDL zadecydowała ekonomika. Zdaniem De Lijn, nowe autobusy zużywają o ok. 22% mniej paliwa niż pojazdy zastępowane w taborze, co jak policzyli skrupulatni Belgowie daje ??roczne oszczędności w wysokości 535 000 litrów oleju napędowego oraz mniejszą emisję CO2 o 1,429 ton.

Najnowsze nabytki to nie tylko lepsza ekonomika, ale także wyższy komfort jazdy dla pasażerów. Po najnowszych zakupach cała flota De Lijn będzie mogła pochwalić się rewelacyjnym udziałem pojazdów o niskim przebiegu podłogi ? na poziomie 90%. Obecnie jest to 77%. Wzrośnie także wskaźnik pojazdów z całopojazdową klimatyzacją ? do 75%.

Obecnie zdecydowana większość standardowych autobusów VDL eksploatowana przez De Lijn to pojazdy Citea Low Entry, czyli połączenie ekonomii z niską platformą wjazdową dla wózków inwalidzkich czy dziecięcych. Pojemność tych 12-metrowych egzemplarzy Citea SLE to 110 pasażerów, w tym 37 miejsc siedzących i 73 stojących. Z kolei w zakresie wersji przegubowych, przewoźnik nie ma wyboru i kupuje niskopodłogowe modele Citea SLFA, które przy długości 18 metrów zabierają 161 pasażerów, w tym 47 na miejscach siedzących i 114 na stojących.

I na koniec kilka słów o grupie De Lijn, której pełna handlowa nazwa brzmi ?Vlaamse Vervoermaatschappij". Nie do powtórzenia. Przewoźnik ma bardzo silną pozycję na rynku regionalnej i miejskiej komunikacji miejskiej (także tramwajowej) we Flandrii. De Lijn zatrudnia około 10.500 pracowników, z czego około 8.100 pracuje w spółce WM De Lijn. Pozostałe 2400 osób zatrudniają firmy przewozowe, które świadczą usługi na rzecz WM De Lijn.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
De Lijn
VDL
Van Hool
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....