TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Jesteś tutaj: Blogi / Katarzyna Kuban 
DB Bahn z myślą o polskich pasażerach
Katarzyna Kuban - Opublikowano: 05.08.2015 19:31:35 4 komentarze | O autorze | Poprzednie wpisy

Witam serdecznie!

Nazywam się Katarzyna Kuban i jestem odpowiedzialna za Marketing & Sales w DB Bahn. Zajmuję się realizowaniem akcji marketingowych na rynku wschodnim (B2B, B2C) oraz sprzedażą produktów DB oraz opieką nad naszymi partnerami na terenie Polski. Dodatkowo opiekuję się stroną www.bahn.com/pl.

Poprzez blog w portalu TransInfo.pl chciałbym przybliżyć Państwu coraz szerszą ofertę DB Bahn. Jeżeli macie jakieś pytania ? np. co do naszego systemu rezerwacyjnego czy dostępnych biletów ? jestem do Waszej dyspozycji poprzez komentarze.

Mój pierwszy wpis jest poświęcony aktualnej ofercie DB Bahn dla polskich pasażerów. W kolejnych wpisach postaram się przedstawić Wam najciekawsze propozycje DB Bahn dla podróżnych.

W związku z rosnącą liczbą podróżujących do Niemiec, linie kolejowe Deutsche Bahn cieszą się coraz większą popularnością w Polsce. Dzięki sprzedaży biletów w licencjonowanych biurach podróży i możliwości ich samodzielnego zakupu na stronie online dostępnej w języku polskim, Polacy chętnie wybierają kolej podróżując do sąsiadów w celach służbowych, jak i turystycznych. Wśród połączeń z Polski do Niemiec na uwagę zasługuje pociąg, znany do niedawna jako Berlin-Warszawa-Express, obecnie "Eurocity Express", komunikujący Warszawę i Poznań z Berlinem. Połączenie Eurocity z Gdańska do Berlina, kursujące przez Bydgoszcz i Poznań, które zostało uruchomione na Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, kursuje do dziś i jest najchętniej wybierane przez pasażerów w okresie letnim.

Pomimo, że większość połączeń jest obsługiwana tradycyjną koleją, Deutsche Bahn uruchomiło również międzynarodową linię autobusową, zwaną IC Bus, aby w ten sposób zaoferować Polakom również na południu i północy Polski dobre i szybkie połączenie prosto do Berlina. Z południa Polski, dokładnie z Krakowa przez Katowice, Gliwice, i Wrocław dostaniemy się w wyjątkowo komfortowych warunkach do Berlina. Osoby mieszkające w Opolu również mają możliwość na skorzystanie z IC Busa, kursującego w piątki i w niedziele o godz. 16:25 z ul. 1 Maja 4 do Europaplatz przy Dworcu Głównym w stolicy Niemiec. Od 27.3. podróżujący mogą dodatkowo korzystać z nowego połączenia ze Szczecina do Berlina i to już od 14 euro oraz z Gliwic do Berlina. Również dodatkowe połączenie nocne z Krakowa do Berlina umożliwi polskiemu klientowi poranny dojazd do stolicy Niemiec. W pojazdach IC Bus jest dodatkowa przestrzeń między fotelami, darmowe WiFi, przekąski i napoje. W ten sposób podróżny może wypoczęty dojechać do celu. Wielką zaletą oferty DB jest podróż na jednym bilecie, również na trasach poza Berlinem. Nie bez powodu przystanek IC Busa znajduje się przy Dworcu Głównym, aby umożliwić klientowi szybką przesiadkę na pociągi DB Bahn do innych miast. Tak więc za jedną cenę i na jednym bilecie można się dostać np. do Hamburga, przesiadając się na ICE w Berlinie.

Dodatkową nowością dla polskiego klienta jest wprowadzenie polskiego dowodu osobistego jako identyfikatora przy zakupie biletu online na polskiej stronie kolei niemieckich, czyli na www.bahn.com/pl. Od 1 kwietnia klienci DB Bahn mogą wylegitymować się w pociągach własnym dowodem osobistym a nie jak do tej pory kartą kredytową lub BahnCard czy kartą bahn.bonus. Tym krokiem DB Bahn pragnie polskiemu klientowi wyjść naprzeciw jeszcze bardziej ułatwić mu zakup biletów i zapewnić wygodną i bezproblemową podróż. Tak na marginesie, online klient może zakupić bilet nie tylko przy pomocy karty kredytowej, ale również poprzez PayPal. Na bilety IC Busa jest dodatkowo możliwy zakup biletu na komórkę. Ci, którzy decydują się spontanicznie na wyjazd, mają możliwość zakupienia biletu również u kierowcy autobusu.

Poza różnorodną siecią połączeń, koleje Deutsche Bahn dbają również o atrakcyjne stawki i promocje na przejazdy. Na wszystkich europejskich trasach z lub do Niemiec można znaleźć oferty typu "Europa-Special". Bilety te można nabyć już za 39 euro, a na wybranych trasach do 250 km, jak np. z Poznania do Berlina, nawet za 19 euro.

Planując częste podróże koleją Deutsche Bahn warto zaopatrzyć się w kartę rabatową BahnCard. Poza zniżką wynoszącą nawet 50% na zakup biletów, karta umożliwia bezpłatne korzystanie z transportu miejskiego w ponad 100 niemieckich miastach. Z nietypowych usług warto wymienić usługi kurierskie, które pozwalają na nadanie bagażu już w miejscu zamieszkania i odbiór w miejscu docelowym, w hotelu lub na lotnisku. Grupy podróżujące kolejami niemieckimi korzystają ze specjalnych ofert a dzieci do 15 roku życia cieszą się bezpłatną podróżą wraz z Deutsche Bahn! Wystarczy wpis na bilecie rodzica lub dziadka.

WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Poprzednie wpisy na blogu:

  Wszystkie wpisy

  • Szczepan – 17.08.2015

   Ile zarabiają ludzie w DB?

  • Zgredzik – 21.08.2015

   Godnie

  • Artur – 31.08.2015

   Pani Katarzyno a co z połączeniami (autobusowymi) express z innych części kraju przecież macie udziały w firmie Arriva która działa tutaj i mogły by jeździć do Niemiec lub innych krajów w których jest Db lub firmy powiązane w Db takie jak np Arriva.Pozdrawiam

  • Marcin – 11.01.2017

   Witam. W raz z kolegą musimy pokonać odcinek fulda- Heidelberg pociągiem Ice jednak nie mamy pieniędzy. Jest jakaś możliwość zakupu biletu kredytowego? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

  Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

  Dodaj komentarz

  Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
  Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

  Twój planner podróży


  Z:
  DO:
  DATA
  ODJAZDU
  CZAS
  ODJAZDU

  SZUKAJ
  Newsletter

  Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
  Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
  Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2018 W 2018 skończymy 18 lat!.Nasz portal działa od 2001 roku. Początkowo pod nazwą InfoBus.pl, obejmując tylko tematykę autobusową. Jednak wraz ze wzrostem...