TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Darmowa komunikacja w Stalowej Woli? To się okaże.
ECHO DNIA, RADIO RZESZÓW InfoBus.pl - Opublikowano: 28.12.2015 14:25:55
Darmowa komunikacja w Stalowej Woli? To się okaże. (fot. wikipedia)

23 grudnia w Stalowej Woli można było bezpłatnie skorzystać z komunikacji miejskiej. To powtórka akcji z 7 grudnia, która wtedy zakończyła się sukcesem. Z transportu publicznego skorzystało tego dnia 10 tysięcy osób, co oznacza dwa razy większą popularność niż w przeciętny dzień powszedni.

Darmowe przejazdy to prezent dla mieszkańców od Miejskiego Zakładu Komunalnego, który od początku grudnia jest właścicielem operatora komunikacji autobusowej w mieście. Władze Stalowej Woli przyznają, że to wstęp do sprawdzenia w praktyce funkcjonowania bezpłatnej komunikacji publicznej w mieście. Możliwe, że to nastąpi to za jakiś czas, kiedy zostaną dokładnie wyliczone koszty, które miasto będzie musiało ponieść jeśli zdecyduje się na wdrożenie systemu.

W Polsce jest już w kilka miejscowości, w których funkcjonuje darmowa komunikacja. To między innymi Żory, Bełchatów, Goleniów, Lubin i Ścinawa. Zanim jednak Stalowa Wola podejmie decyzję o uruchomieniu własnego systemu bezpłatnej komunikacji pasażerów czeka kilka zmiana od 1 stycznia.

To przede wszystkim nowy cennik biletów, więcej ulg, kolejne punkty obsługi pasażera. Cel tych zmian ma być jeden- dla pasażera ma być taniej i wygodniej. Jednym z takich udogodnień jest możliwość zapłacenia rachunków za wodę i ścieki w punkcie przy ulicy Wolności 9, gdzie dotychczas można było kupić bilety autobusowe. Transakcji niebawem można będzie dokonywać również karta płatniczą. Analogicznie w punkcie kasowym MZK przy ulicy Komunalnej mieszkańcy Stalowej Woli zapłacą nie tylko rachunki za wodę i ścieki, ale kupą również bilety jednorazowe.

Ponadto od 1 stycznia 2016 w Stalowej Woli będą obowiązywać dwa rodzaje biletów: jednostrefowy w granicach jednej strefy to jest Strefy A (Miasto Stalowa Wola) i Strefy B (obszar poza Stalową Wolą) oraz międzystrefowy. Ceny biletów to odpowiednio:

  • strefa A lub B - 2,20 zł normalny i 1,10 zł ulgowy
  • międzystrefowy w cenie 3 złotych (bilet normalny) i 1,50 zł (ulgowy)

W efekcie za 2,20 zł będzie można dojechać m.in. z Niska na Podwolinę, Zarzecze czy Kłyżów. Oszczędności zapewnia także korzystanie z aplikacji SkyCash. Kupując pierwszy bilet okresowy za pomocą telefonu, otrzymujemy 5 złotych zwrotu na konto. Wystarczy za darmo pobrać aplikację.

Kolejna nowość to więcej darmowych przejazdów dla mieszkańców stalowowolskiej gminy. Ze specjalnej, bezpłatnej komunikacji miejskiej od 1 stycznia będą mogli korzystać emeryci i renciści, którzy ukończyli 60 rok życia, będący mieszkańcami Gminy Stalowa Wola, dzieci ze stalowowolskich rodzin w których jest ich co najmniej trójka. I tu uwaga! Ci, którym przysługuje darmowy przejazd, powinni wcześniej zaopatrzyć się w tak zwany bilet wolnej jazdy.

Poza specjalnymi ulgami dla mieszkańców Stalowej Woli z przejazdów bezpłatnych będą również korzystać honorowi dawcy krwi, dawcy przeszczepu, zasłużeni dla miasta Stalowa Wola. Te osoby również powinny podróżować z biletem wolnej jazdy. Można go wyrabiać już od 14 grudnia za okazaniem stosownych dokumentów (uprawniających do ulgi) w Punkcie Obsługi Klienta, przy ulicy Wolności 9 (obok Urzędu Miasta). Wnioski o wydanie takich biletów można pobrać również ze stron internetowych MZK i ZKM. Do momentu ujednolicenia systemów informatycznych funkcjonują dwie odrębne strony internetowe, na których znaleźć można wszystkie aktualności oraz numery kontaktowe. Nowa taryfa miejskiego przewoźnika dostępna jest już na stronach internetowych, w siedzibach obu zakładów i w autobusach komunikacji miejskiej.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Stalowa Wola
MZK Stalowa Wola
ZMKS Stalowa Wola

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....