TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Dariusz Brzezowski - Mistrz Kierownicy Autobusów 2010
CENTRUM EDUKACJI ZAWODOWEJ CARGO Aleksander Kierecki - Opublikowano: 27.05.2010 11:55:26
Dariusz Brzezowski - Mistrz Kierownicy Autobusów 2010

Podczas targów SilesiaKomunikacja 2010 Centrum Edukacji Zawodowej CARGO zorganizowało pierwsze zawody o tytuł Mistrza Kierownicy Autobusów. Konkurs został rozegrany na pierwszym w Polsce mobilnym symulatorze jazdy pojazdem ciężarowym i autobusem, który został zabudowany na ciężarówce MAN TGL. Do zawodów przystąpiło 12 osób –pracowników Przedsiębiorstw Komunikacji Miejskiej oraz firm przewozowych z Sosnowca, Pszczyny, Żywca, Katowic i Tychów. Zwycięzcą konkursu został Dariusz Brzezowski, kierowca PKM Sosnowiec z ponad 20-letnim stażem, który oprócz znakomitych umiejętności technicznych wykazał się rozwagą oraz umiejętnością przewidywania trudnych sytuacji na drodze. Podczas uroczystego bankietu otrzymał on puchar Mistrza Kierownicy Autobusów 2010 oraz zestaw upominków ufundowanych przez Centrum Edukacji Zawodowej CARGO. Tytuł Wicemistrza Kierownicy Autobusów otrzymała Aneta Sobczak (PKM Sosnowiec), a zdobywcą 3. miejsca okazał się Krzysztof Brzeszcz –również z PKM Sosnowiec. Gratulujemy!
W ramach zawodów wszyscy zawodnicy pokonywali identyczną trasę autobusu miejskiego (zaprogramowaną na symulatorze), gdzie oczywiście musieli poruszać się zgodnie z kodeksem drogowym oraz rozkładem jazdy. Dodatkowo liczyły się punkty za ekonomiczną jazdę. –„Eko-trening to nasza nowa oferta dla firm transportowych, w tym także zajmujących się przewozem osób –mówi Beata Urbaniec-Fik, Specjalista ds. marketingu Centrum Edukacji Zawodowej CARGO. –Dzięki ekonomicznego szkoleniu swoich kierowców, które jest przeprowadzane na mobilnym symulatorze jazdy, przewoźnicy mogą w przyszłości zaoszczędzić na zużyciu paliwa oraz na innych elementów eksploatacyjnych. Dodatkową zaletą są znacznie niższe koszty takiego treningu w porównaniu z zajęciami na torze poślizgowym. I na pewno takie szkolenie jest o wiele bardziej ekologiczne.”


Drugiego dnia targów - 21 maja –Centrum przeprowadziło seminarium na temat zmian w przepisach dotyczących szkoleń kierowców zawodowych. Podczas seminarium inż. Rafał Kaptur - kierownik Ośrodka Szkolenia Kierowców CARGO omówił najnowsze zmiany w przepisach dotyczących szkoleń kierowców zawodowych w oparciu o Ustawę z dnia 12 lutego 2010 r., która weszła w życie 03 kwietnia 2010 r. i dotyczy zmiany ustawy o transporcie drogowym oraz zmiany niektórych innych ustaw (Dz.U.2010 nr 43 poz.246). Zgodnie z art. 39a osoby, które odpowiednio:
- mają 21 lat i posiadają kategorię prawa jazdy C lub C+E
- mają 23 lata i posiadają kategorię prawa jazdy D lub D+E
mogą przystąpić do szkolenia kwalifikacji wstępnej przyspieszonej. Powyższe rozporządzenie wprowadziło również zasadnicze zmiany dotyczące prowadzenia szkolenia w warunkach specjalnych. W przypadku kwalifikacji wstępnej przyspieszonej –dzięki docenieniu przez Ustawodawcę zalet i efektywności szkolenia z wykorzystaniem symulatora –cykl szkoleniowy dla każdego uczestnika trwa 1 godzinę (w przypadku kwalifikacji wstępnej pełnej –cykl szkoleniowy trwa 2 godziny). Temat przewagi jazd z użyciem z symulatora nad zajęciami na torze poślizgowym omówił mgr inż. Marcin Piech –menedżer ds. symulatora CEZ CARGO.
Po zakończeniu wykładów i prezentacji, które składały się na część merytoryczną nastąpiła dyskusja na temat wprowadzanych zmian w systemie szkoleń kierowców zawodowych. Uczestnicy spotkania mieli okazję wyjaśnić wiele wątpliwości i uzyskać fachowe odpowiedzi na zadawane pytania. Uwieńczeniem spotkania była prezentacja symulatora i możliwość przetestowania urządzenia, na którym każdy mógł przetestować swoje możliwości. W seminarium wzięło udział ponad 20 uczestników –przedstawicieli urzędów pracy, właścicieli Ośrodków Szkolenia Kierowców zainteresowanych wykorzystaniem mobilnego symulatora CARGO w celach szkoleniowych, kierowcy zawodowi , a także pracodawcy zatrudniający kierowców.

Centrum inwestuje także w „realne”autobusy. Na targach w Sosnowcu mogliśmy zobaczyć fabrycznie nowy autokar MAN Lion`s Coach RHC 404, który od maja pełnił dwie funkcje:
- jako autobus szkoleniowy dla kadry trenerskiej;
- jako autobus do okazjonalnych przewozów turystycznych.
Autokar wyposażony jest w 49 miejsc pasażerskich. Wysoki komfort jazdy zapewniają fotele firmy KIEL typu Avance 1020, z podnóżkami, stolikiem, siatką na gazety, składanym podłokietnikiem od strony przejścia i pasami bezpieczeństwa, a także z regulowanym kątem nachylenia oparcia. Siedzenia od strony przejścia rozsuwane są na boki. Klimatyzacja, profesjonalny zestaw nagłośnienia, na który składa się radio z odtwarzaczem płyt DVD, zamontowane na tablicy przyrządów, wzmacniacz systemu audio z odtwarzaczem płyt CD, mikrofony kierowcy i pilota oraz głośniki wbudowane w zestawy wentylacyjne. Cyfrowy system zapowiedzi umożliwia sprawną komunikację. Dopełnienie całości stanowią 2 monitory 14’’zabudowane z przodu oraz nad toaletą. Do dyspozycji pasażerów pozostają między innymi takie udogodnienia jak lodówka, znajdująca się w przedniej części pojazdu, a nawet sejf! Autobus wyposażony jest także w kuchnię pokładową firmy Frenzel FOB 550 z zaparzaczem kawy na 40 filiżanek, a także w zamontowaną pośrodku pojazdu toaletę. Autobus dodatkowo wyposażony jest w elektroniczny układ stabilności toru ruchu ESP wraz z funkcją ABS i ASR, co jest ogromnie ważne dla bezpieczeństwa jazdy.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
SilesiaKomunikacja
CARGO
kierowca
zawody
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....