TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Daimler wzmacnia południowe systemy BRT
Aleksander Kierecki - Opublikowano: 17.08.2015 10:35:32
Daimler wzmacnia południowe systemy BRT

Brazylijska metropolia Salvador zamówiła 180 szt. niskopodłogowych podwozi Mercedes-Benz. To trzecie pod względem wielkości miasto w tym kraju, które od września 2014 r. odebrało aż 430 pojazdów na autobusowych podwoziach Mercedes-Benz. M.in. dzięki tym wynikom Daimler został liderem na brazylijskim rynku autobusowy, zwiększając swój udział w pierwszym półroczu 2015 roku do 52,9 procent (dla porównania rok wcześniej był to poziom 45,6 procent). Sukces ten skomentował Hartmut Schick, dyrektor Daimler Buses: -?Najnowsze zamówienia pokazują, że nasze autobusy są popularne nawet w obecnej, trudnej sytuacji ekonomicznej w Ameryce Łacińskiej. Ich jakość, bezpieczeństwo i solidność dokładnie spełnia wymagania naszych klientów z sektora miejskiego transportu pasażerskiego na tym kontynencie.?

Kolejne ważne duże zamówienia BRT Daimler Buses zebrał w Ekwadorze i Peru. Quito, stolica Ekwadoru zamówiła 40 szt. nowych autobusów przegubowych na podwoziach Mercedes-Benz. Będą one musiały poradzić sobie ze stromymi podjazdami spotykanymi na ulicach Quito. Nowe pojazdy będą wykorzystywane na dwóch spośród wszystkich pięciu linii tamtejszego systemu BRT. Długość każdej z tras to ponad 20 km. Przewożą one do 270 tysięcy pasażerów dziennie. Warto tutaj dodać, że system BRT w Quito, obejmujący wydzielone pasy autobusowe, ma już 20 lat.

Daimler nie tylko świetnie radzi sobie na miejskim rynku, ale także wśród autobusów turystycznych. Lokalny przedstawiciel Mercedes-Benz do Brasil wygrał kolejne duże zamówienie w Peru na zakup 30 nowych autobusów turystycznych na podwoziach Mercedes-Benz. Pojazdy zamówiła peruwiańska firma Movil Tours. W ostatnich latach Daimler sprzedawał w Peru średnio około 700 autobusów i podwozi rocznie, co zapewniło mu pozycję lidera na autobusowym rynku z udziałem ponad 25 proc.

Na koniec naszej wyprawy po południowoamerykańskich rynkach warto zajrzeć do nowej fabryki Daimlera w miejscowości Funza w Kolumbii, która od czerwca br. dostarcza m.in. podwozia autobusowe na rynek kolumbijskim, a docelowo także na inne rynki eskortowe Ameryki Łacińskiej. Uzupełnia ona sieć produkcyjną Mercedes-Benz w tym rejonie, która opiera się na pięciu fabrykach (wszystkie należą do Mercedes-Benz do Brasil). Obok trzech zakładów w Brazylii tworzą ją fabryki w argentyńskim Buenos Aires i  kolumbijskim Plantin Funza w pobliżu Bogoty. Tym samym Daimler jest zatem największym producentem pojazdów użytkowych w Ameryce Łacińskiej, dobrze przygotowanym na zaspokojenie rosnącego popytu na pojazdy BRT.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
BRT
Daimler
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....