TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Daimler otwiera nową fabrykę w Kolumbii
INFOBUS - Opublikowano: 01.07.2015 15:50:37 1 komentarz
Nowa montownia w Funza, fot. Daimler

Koncern Daimler konsekwentnie zwiększa swoją pozycję na rynkach Ameryki Łacińskiej. W całości należąca do koncernu spółka Daimler Colombia S. A. otwiera nową montownię podwozi do autobusów w mieście Funza w pobliżu Bogoty. Nowa montownia, w którą jak dotąd zainwestowano już 2 mln dolarów amerykańskich, zajmuje powierzchnię 11 tys. metrów kwadratowych i ma zdolność produkcyjną 4000 pojazdów rocznie. W ten sposób Daimler przygotowuje się do zwiększonego zapotrzebowania zarówna na standardowe autobusy, jak i autobusy obsługujące systemy BRT. 

Hartmut Schick, szef Daimler Buses, komentował: ?Na będących dla nas aktualnym wyzwaniem rynkach takich, jak Ameryka Łacińska, inwestujemy w nowoczesne technologie oraz korzystne dla nas lokalizacje zakładów. Nowa fabryka autobusów umożliwi nam pełniejsze wykorzystanie potencjału rynku autobusowego Ameryki Łacińskiej?. Zainteresowanie Daimlera tamtą okolicą nie jest przypadkowe ? obecnie to drugi największy rynek sprzedaży autobusów na świecie. Obecnie obserwuje się dynamiczny wzrost, przy czym w dłuższej perspektywie przewiduje się ustabilizowanie rynku na poziomie sprzedaży 40 tys. sztuk autobusów rocznie.

?Nasza nowoczesna oferta z technologią BlueTec 5 jest doskonałą odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku kolumbijskiego oraz sąsiednich krajów na ekologiczne i wydajne pojazdy?, dodał prezes Daimler Colombia S. A., Mathias Held.

Z rynkowym udziałem na poziomie 30% koncern już teraz silnie zaznacza swoją obecność wśród miejskich autobusów w Bogocie ? po ulicach kolumbijskiej stolicy kursuje ponad 2300 autobusów na podwoziach Mercedes-Benz. Szczególne znaczenie dla tego sukcesu ma dostarczanie autobusów spełniających surowe normy ekologiczne lokalnego transportu publicznego (Sistema Integrado de Transporte Público, SITP) oraz BRT (TransMilenio). Dzięki ogromnej liczbie przewożonych pasażerów oraz wysokiej prędkości przejazdu, system BRT TransMilenio jest książkowym przykładem efektywnego rozwiązania transportowego dla metropolii zamieszkiwanej przez miliony mieszkańców.

Jak wygląda obecnie sieć produkcyjna koncernu Daimler w Ameryce Łacińskiej? Nowa fabryka w Funza wesprze fabrykę autobusów otwartą w Bogocie w 2012 roku. Otwarcie nowego zakładu stworzy ponad 220 nowych miejsc pracy. Produkcja będzie odbywała się poprzez końcowy montaż w systemie CKD zestawów dostarczonych przez brazylijski odział Mercedes-Benz. Początkowo oferta na rynku kolumbijskim ma obejmować sześć różnych podwozi autobusowych z technologią BlueTec 5. W przyszłości podwozia mają być również eksportowane do sąsiednich krajów ? Wenezueli, Peru, Ekwadoru i Ameryki Centralnej. Wraz z nową fabrykę w Funza, Daimler znacząco wzmacnia swoją sieć produkcyjną pojazdów użytkowych w Ameryce Łacińskiej, zarządzaną przez Mercedes-Benz do Brasil. Poza kolumbijskim zakładem, sieć stanowią fabryki w Brazylii (S?o Bernardo do Campo, Campinas i Juiz de Fora) oraz Argentynie (Buenos Aires). Z pięcioma zakładami Daimler jest obecnie największym producentem pojazdów użytkowych w Ameryce Łacińskiej. Ponadto pomimo trudnych warunków rynkowych w 2014 roku Daimler Buses utrzymał swoją wiodącą pozycję w regionie ze sprzedażą 17,6 tys. sztuk pojazdów i udziałem rynkowym na poziomie 48,6%.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Daimler
Mercedes-Benz
Ameryka Łacińska
Kolumbia
Brazylia
BRT
  • PODRÓŻY – 01.07.2015

    Wielki koncern inwestuje w różnej cześci świata z różnymi autobusami widać że Daimler to wielki gigant motoryzacyjny

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....