TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Daimler Buses będzie wkrótce sprzedawać autobusy Mercedes-Benz w Wietnamie
InfoBus.pl - Opublikowano: 04.08.2020 17:00:05
Daimler Buses będzie wkrótce sprzedawać autobusy Mercedes-Benz w Wietnamie

Daimler Buses rozszerza swoją działalność w zakresie autobusów w Azji Południowo-Wschodniej i rozpocznie sprzedaż podwozi Mercedes-Benz w Wietnamie. W tym celu Daimler Buses nawiązał współpracę z lokalnym koncernem samochodowym Truong Hai Auto Corporation (THACO). Od 1 czerwca 2020 roku THACO jest generalnym dystrybutorem działu autobusów Daimlera na rynku wietnamskim.

Z Brazylii do Wietnamu

Sprzedawane tam autobusy będą specjalnie przystosowane do lokalnych warunków i będą wyposażone w podwozia z fabryki Mercedes-Benz w São Bernardo do Campo w Brazylii. Brazylijska fabryka Mercedes-Benz będzie dostarczać Wietnamowi zestawy komponentów do podwozia od drugiej połowy 2020 r. W Wietnamie THACO zmontuje podwozie, a następnie wyposaży je w nadwozie w swojej samochodowej strefie przemysłowej Chu Lai Truong Hai. Aby klienci w Wietnamie mogli wybrać pojazd optymalny dla ich wymagań, podwozie zostanie wyposażone w silnik Mercedes-Benz OM 457 o różnych mocach (260 kW i 315 kW).

Till Oberwörder, szef Daimler Buses i dyrektor zarządzający EvoBus GmbH, powiedział: "Na rynkach autobusowych Azji Południowo-Wschodniej wciąż widzimy duży potencjał dla autobusów Daimler. Wejście na rynek naszych autobusów Mercedes-Benz w Wietnamie jest ważnym krokiem dla nas w zakresie dalszego poszerzania naszej obecności na rynku globalnym i jak najlepszego wykorzystania możliwości rozwoju, jakie oferują azjatyckie rynki autobusowe. Cieszymy się, że mogliśmy połączyć siły z THACO - firmą o ugruntowanej pozycji na rynku który będzie dla nas wysoce kompetentnym partnerem. Jesteśmy przekonani, że nasze produkty Mercedes-Benz szczególnie dobrze zaspokoją rosnące zapotrzebowanie na pojazdy w Wietnamie ".

Ekspansja w Azji

Wejście na rynek wietnamski jest ważnym krokiem dla Daimler Buses pod względem dalszego rozszerzania swojej obecności na rynku globalnym, a tym samym kontynuowania kursu wzrostu w regionie Azji Południowo-Wschodniej. Już w 2018 roku Daimler Buses z powodzeniem wjechał na tajwański rynek z ciężkim podwoziem autokarów turystycznych od Mercedes-Benz w Brazylii. W Indonezji w ostatnich latach Daimler Buses w sposób zrównoważony zabezpieczał swoją pozycję rynkową dzięki udanemu rozszerzeniu portfolio produktów. Największa na świecie flota autobusów miejskich Citaro jeździ w Singapurze.

Daimler Buses dostrzega ogromne możliwości na wietnamskim rynku autokarów turystycznych. W Wietnamie autobusy są ważnym środkiem transportu. Z około 3 500 pojazdami wietnamski rynek autobusów jest większy niż na przykład w Hiszpanii czy we Włoszech. Oprócz tras regularnych, autobusy odgrywają również ważną rolę dla rosnącej liczby turystów w kraju. Potencjalnymi klientami są firmy prywatne obsługujące połączenia regularne i czarterowe na terenie Wietnamu.

Rola regionalnego centrum

Wejście autobusów Mercedes-Benz na rynek wietnamski będzie realizowane przez Regionalne Centrum Azji Południowo-Wschodniej (RC SEA), jedno z sześciu działających na arenie międzynarodowej regionalnych centrów sprzedaży Daimler Trucks and Buses. Z pomocą centrów regionalnych Daimler może jeszcze dokładniej skoncentrować się na wymaganiach regionalnych klientów w segmencie pojazdów użytkowych, umożliwiając w ten sposób sprzedaż i serwis możliwie najbliżej klienta. Działalność dywizji pojazdów użytkowych Daimlera w regionie Azji Południowo-Wschodniej obejmuje 18 rynków, w tym oprócz Wietnamu Indonezję, Tajlandię, Malezję, Singapur, Filipiny i Tajwan. Region ten, liczący 622 miliony mieszkańców, jest bardziej zaludniony niż USA, czy Europa i w dłuższej perspektywie, charakteryzuje się dużą dynamiką: ponad 50 procent populacji ma mniej niż 30 lat.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Daimler
Mercedes
Wietnam

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....