TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Daimler: autobusowe wyniki za 2008 r.
DAIMLER BUSES - Opublikowano: 24.03.2009 14:44:44
Daimler: autobusowe wyniki za 2008 r.

Koncern Daimler Buses osiągnął w 2008 r. rekordowe wyniki sprzedaży, która wyniosła 40 600 autobusów i autokarów marek Mercedes-Benz, Setra i Orion. To oznacza wzrost o 4 % w porównaniu w 2007 r. Poza tym w zeszłym roku sprzedano w Europie łącznie 1100 minibusów marki Mercedes-Benz opartych na konstrukcji samochodów ciężarowych Sprinter (+18 %). Spójrzmy teraz jak sprzedaż kształtowała się w poszczególnych regionach świata. W Europie Zachodniej –przy nieznacznie rosnącej sprzedaży autobusów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 8 t –Daimler Buses zwiększył swoją sprzedaż aż o 12 % –do poziomu 7 800 szt., co zwiększyło jego udział w tym regionie Europy do poziomu 30,1%. Kluczem do tego sukcesu było osiągniecie doskonałego rezultatu na rodzimym, niemieckim rynku, gdzie autobusy spod znaku Mercedes-Benz i Setra zdobyły łącznie aż 60,1% rynku. To miażdżąca przewaga i ugruntowanie pozycji lidera na jednym ze strategicznych obszarów sprzedaży autobusów w Europie. Łącznie w zeszłym roku w Niemczech Daimler dostarczył aż 3 100 autobusów. To o 11% więcej niż w 2007 r.

W Europie Środkowej i Wschodniej sprzedaż autobusów Daimler Buses wzrosła aż o 68 % do poziomu 1 300 szt., przy jednoczesnym wzroście rynku o 36%. Warto dodać, że na dobre wyniki koncernu wydatnie zapracował także polski rynek, gdzie w 2008 r. EvoBus Polska sprzedał rekordowa liczbę 210 autobusów. Kolejnym sukcesem niemieckiej firmy było zwiększenie udziałów w rynku tureckim, gdzie sprzedaż Mercedesa i Setry wzrosła do poziomu prawie 1 000 szt., co oznacza w wzrost o +21% w porównaniu z 2007 r. Łącznie obie niemieckie marki mają już tutaj 56,2% udziałów w rynku (wzrost o +4,1% w porównaniu z 2007 r.) Łącznie w Europie Środkowej i Wschodniej udział Daimler Buses zwiększył się z poziomu z 17,8% w 2007 r. do 23,8 % w 2008 r.

Zza oceanem rok 2008 był dla autobusowego działu Daimlera również bardzo pracowity. Przy mocnym wzroście rynku autobusowego krajów NAFTA –o 11% w porównaniu do 2007 r. –Daimler Buses sprzedał w tym rejonie 7 000 autobusów, co oznacza wzrost o 15 %. Warto tutaj dodać, że Daimler Buses cały czas realizuje spore kontrakty na dostawy autobusów hybrydowych do miast USA. Ocenia się, że do tej pory na północnoamerykańskie drogi wyjechało prawie 1 700 autobusów hybrydowych marki Orion. To zapewnia koncernowi tytuł światowego lidera na rynku autobusów z napędem hybrydowym. W 2008 r. Daimler odniósł także sukces w Ameryce Południowej –przede wszystkim w Brazylii, gdzie sprzedaży autobusów koncernu wzrosła o 4 % do poziomu 13 100 szt. –„W zakresie autobusów rok 2008 był absolutnie rekordowy –podsumowuje osiągnięte wyniki Andreas Renschler z zarządu Daimlera. – Sprzedano najwięcej autobusów w historii Daimler Buses. Posiadając 15 % udziału jesteśmy światowym liderem na rynku autobusów powyżej ośmiu ton. Szczególnie cieszy fakt, że pomimo światowego kryzysu finansowego udało nam się utrzymać wiodącą pozycję nie tylko na naszych priorytetowych rynkach sprzedaży w Niemczech i Turcji, ale również w Meksyku i Ameryce Łacińskiej“.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Daimler
Mercedes
Ameryka
USA
NAFTA
EvoBus

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....