TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Czy związkowcy MAN-a przyjmą porozumienie płacowe?
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 20.02.2018 14:00:02
Czy związkowcy MAN-a przyjmą porozumienie płacowe?

21 lutego zakładowa "Solidarność" z MAN Bus w Starachowicach (Świętokrzyskie) przedstawi swoje stanowisko wobec propozycji porozumienia płacowego zaprezentowanego w czwartek przez prezesa firmy.

W połowie grudnia ub.r. NSZZ "Solidarność" z zakładu przedstawiła władzom firmy pismo, z dziewięcioma postulatami dotyczącymi spraw pracowniczych. Wśród nich były m.in. propozycje podwyżki wynagrodzenia o 300 zł oraz włączenie na stałe w płacę zasadniczą 8 proc. premii, jakie otrzymują po półrocznej ocenie poszczególni pracownicy. Inny z postulatów odnosił się do uregulowania kwestii stabilności zatrudnienia w zakładzie – według związkowców - wiele osób pracuje na umowach terminowych i są zatrudniani przez agencję pracy tymczasowej.

W ocenie "S" władze firmy nie zgodziły się z propozycją, wskazując, że są możliwe jedynie 2-proc. podwyżki w stosunku do pensji. Ponieważ związkowcy nie byli zadowoleni z dotychczasowych rozmów z szefostwem firmy, w styczniu zorganizowali przed zakładem pikietę - uczestniczyło w niej kilkuset pracowników. Podczas kolejnych rozmów, prezes MAN Bus, Michael Kobriger zaproponował związkowcom m.in. podpisanie kilkuletniego porozumienia płacowego. W czwartek zaprezentowano szczegóły. Jak poinformował PAP przewodniczący NSZZ "Solidarność" w zakładzie Jan Seweryn, prezes przedstawił propozycje płacowe w przypadku podpisania porozumienia na trzy lata.

"Byłoby to 5 proc. podwyżki w tym roku plus 1 proc. na podwyżki indywidualne, w roku następnym - 3,5 proc. i 1 proc na podwyżki indywidualne. W 2020 r., podobnie jak w roku 2019" – opisywał.

Ponadto padła propozycja innego podziału premii – włączenia jej części w tzw. stawkę osobistego zaszeregowania pracownika.

"Odniesiemy się do tych propozycji podczas zebrania komisji zakładowej – będziemy analizowali, czy to się nam opłaca. Mamy się spotkać z panem prezesem 21 lutego, wtedy zaprezentujemy nasze stanowisko i zostaną podjęte ewentualnej decyzje, co dalej" – dodał Seweryn.

W opinii związkowca propozycje, gdy się je "dokładnie policzy", nie są "tym o co chodziło" w zgłaszanych wcześniej postulatach. Do momentu zakończenia negocjacji zarząd MAN Truck & Bus nie informuje o swoim stanowisku w sprawie.

Według szefa zakładowej "S" fabryka w Starachowicach zatrudnia ok. 2,3 tys. pracowników. Ok. 500 osób jest dodatkowo zatrudnianych przez agencję. Zakład MAN Bus produkuje podwozia do autobusów niskopodłogowych. Jesienią 2016 r. w starachowickiej fabryce rozpoczął się kompleksowy montaż autobusów miejskich firmy MAN. Linię montażu końcowego przeniesiono tu z Sadów k. Poznania.  Wkrótce ma tu się rozpocząć produkcja podwozi do autobusów wysokopodłogowych i turystycznych, które do tej pory powstawały w niemieckim Salzgitter. Firma w Starachowicach w przyszłości ma produkować także dachy do autobusów typu sandwich. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
fabryka
MAN
strajk

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....