TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Czy MIiR dołoży do lubelskich elektrobusów i trolejbusów?
InfoBus.pl - Opublikowano: 10.09.2019 12:00:28 1 komentarz
Czy MIIR dołoży do lubelskich elektrobusów i trolejbusów? fot. ZTM Lublin / FB

W budżecie ZTM w Lublinie brakuje 17,1 mln zł do rozstrzygnięcia trzech przetargów na zakup łącznie 15 szt. trolejbusów oraz 20 szt. autobusów elektrycznych. Jest na to pomysł.

Najkorzystniejsze oferty złożone (jeszcze w czerwcu) w trzech przetargach na dostawę łącznie 35 szt. pojazdów (15 trolejbusów przegubowych oraz 20 autobusów elektrycznych) opiewają łącznie na sumę 106,8 mln zł. To:

  • zakup 20 szt. elektrobusów - o którym to zamówieniu pisaliśmy TUTAJ, gdzie najkorzystniejsza oferta Solarisa (na 62,4 mln zł) przekracza budżet ZTM o 9,5 mln zł;

  • zakup 5 szt. przegubowych trolejbusów- o czym pisaliśmy TUTAJ, gdzie jedyna i najkorzystniejsza oferta także od Solarisa opiewa na 14,7 mln zł, podczas gdy budżet ZTM wynosi 12,1 mln zł. Brakuje 2,6 mln zł;

  • zakup 10 szt. przegubowych trolejbusów - o którym to zamówieniu pisaliśmy TUTAJ, gdzie również jedyną propozycję złożył  Solaris - na sumę 29,5 mln zł, a ZTM zarezerwowało na ten cel o ponad 5 mln zł mniej.

Polska Wschodnia

Łącznie na te inwestycje ZTM w Lublinie ma w swoim budżecie ok. 89,7 mln zł, czyli brakuje jeszcze 17,1 mln zł. Lubelski Zarząd chce, aby brakującą kwotę dołożyło Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, które zarządza programem Polska Wschodnia.

Przypomnijmy, że wcześniej pomocną dłoń do ZTM wyciągnęło miasto. Lubelski ratusz chciał dołożyć 2,6 mln zł do zakupu pięciu trolejbusów, co pozwoliłoby zamknąć ten przetarg. Jednak ZTM chce postawić na centralne środki, które pozwoliłaby rozwiązać finansowy problem we wszystkich trzech przetargach na pojazdy. Za jednym razem.

Jak wyjaśnia Justyna Góźdź, rzeczniczka ZTM w Lublinie: -"Istnieje możliwość zwiększenia przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju poziomu dofinansowania dla realizowanych przez Gminę Lublin zadań w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020. Gmina Lublin złożyła wniosek w tej sprawie i oczekuje na decyzję."

-"Uwolniona kwota 2,6 mln zł z wycofanego wniosku, mogłaby być elementem konstrukcji finansowej, przy ewentualnym zwiększeniu poziomu dofinansowania przez Ministerstwo - dodaje Justyna Góźdź i uspokaja: -" Zapewniamy, że nie ma zagrożenia terminów realizacji projektów unijnych, których elementem składowym jest tabor komunikacji miejskiej."

12 e-busów w drodze

Przypomnijmy, że w najbliższym czasie ZTM w Lublinie chce ogłosić dwa kolejne zamówienia na zakup autobusów elektrycznych na łączną sumę 12 sztuk. Miałaby one korzystać z infrastruktury zamówionej w ogłoszonym już postępowaniu na e-busy, stąd rozstrzygnięcie pierwszego przetargu jest kluczowe.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
elektrobus
trolejbus
ZTM Lublin
Solaris
  • wiesio – 10.09.2019

    jak SOR im dawał niższa cenę to nie szukali wtedy pieniędzy. jak wygrał solaris to szukają. Ciekawe

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....