TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Czy MENiS zamówi gimbusy w 2010 r.?
PAP, WWW.PAP.PL - Opublikowano: 21.07.2009 14:45:26 1 komentarz
Czy MENiS zamówi gimbusy w 2010 r.?

- Trwają prace dotyczące planowania budżetu na 2010 i jest za wcześnie, aby mówić o ewentualnej formie i skali wsparcia dla samorządów w kwestii dowozu uczniów do szkół –informuje resort edukacji. W związku z kryzysem ministerstwo edukacji zrezygnowało w 2009 r. z zakupu autobusów szkolnych, które trafiały do gmin. Oszczędności z tego tytułu w budżecie państwa wynoszą 12 mln zł. Jak poinformowała w środę, 15 lipca, na posiedzeniu sejmowej komisji edukacji wiceminister edukacji Krystyna Szumilas, w ubiegłym roku resort wydał na ten cel „29 mln zł, czyli trzy razy więcej niż w poprzednich dwóch latach\'. W 2007 r. na zakup autobusów przeznaczono 9 mln 703 tys. zł, a w 2007 r. nie kupiono ani jednego. W ubiegłym roku zakupiono 85 autobusów, które trafiły do gmin. Resort edukacji przypomina, że dowóz dzieci do szkół jest zadaniem, za którego realizację odpowiadają gminy. Zgodnie z prawem muszą zapewnić dowóz jeśli odległość miejsca zamieszkania dziecka od szkoły wynosi ponad 4 km. Zgodnie z ostatnią nowelizacją ustawy oświatowej, jeżeli droga pięciolatka z domu do przedszkola przekracza 3 km gmina ma obowiązek zapewnić dziecku bezpłatny transport. Samorządy organizują dzieciom dojazd korzystając z usług lokalnych przewoźników bądź kupując własne autobusy. Ponad 1,4 tys. gmin otrzymało gimbusy z MEN z przetargów przeprowadzonych w latach 1999-2008. Czy to wystarczy? Czy gminy nie potrzebują już rządowej pomocy? Resort edukacji nie ma danych w tej sprawie. - Ministerstwo Edukacji Narodowej nie jest zobligowane do kontrolowania przebiegu dowozu uczniów –podkreśla Biuro Prasowe MEN. Próbowaliśmy się również dowiedzieć, czy cięcia w tym obszarze w 2009 r. oznaczają koniec centralnych zakupów gimbusów. A może w przyszłym roku MEN wesprze gminy w organizacji dowozu uczniów w jakiś inny sposób? - Za wcześnie, aby informować o ewentualnej formie i skali wsparcia dla samorządów w tej kwestii –odpowiada MEN.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MEN
gimbus
  • radek1980@yahoo.de – 23.07.2009

    Proponuję aby autor tego artykułu przeanalizowała zagadnienie i w końcu napisała że kupowanie autobusów przez Państwo i przekazywanie ich gminą to totalny nonsens. Proponuję kupić gminą jeszcze maszynę do szycia aby mogli sobie także szyć ubrania, może buty..... Jak chcą d wspomóc to niech dofinansują!

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....