TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Czy dłużej znaczy taniej? MIDI-powtórka w Gorlicach
INFOBUS.PL - Opublikowano: 04.07.2018 12:00:57
fot. gorlice.pl

Wczoraj, 3 lipca Gorlice ogłosiły nowy przetarg na dostawę 11 autobusów klasy MIDI dla tamtejszego Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Wygląda na to, że miasto liczy, iż wraz z wydłużeniem terminu dostawy nastąpi obniżenie ceny.

Przypomnijmy, że poprzedni przetarg w Gorlicach zakończył się unieważnieniem. Miasto nie zdecydowało się na znalezienie dodatkowych środków aby móc kupić 11 autobusów od Solarisa, choć niewiele brakowało. Stąd ogłoszony wczoraj nowy przetarg.

Urzędników dalej interesuje 11 autobusów klasy MIDI o długości 9,5 – 10,5 m z silnikami diesla Euro 6. Ich dostawca dalej w dwóch transzach przekaże pojazdy miastu, jednak w porównaniu z poprzednim postępowaniem będzie miał na to więcej czasu. Pierwsza szóstka ma przyjechać do Gorlic w ciągu maksymalnie 270 dni od podpisania umowy. Pozostałe pięć ma zostać przekazanych do 300 dni od zawarcia kontraktu.

Szacunkowa wartość zamówienia zmalała z 9 790 000 PLN netto do 9 465 500 PLN netto (860 500 PLN netto za autobus). Dla porównanania w unieważnionym przetargu budżet Grolic wyniósł 9 049 700 PLN netto, a więc 822 700 PLN netto za jeden pojazd. Czy wydłużony termin dostawy automatycznie przekuje się na niższą cenę?

Pora na warunki formalne postępowania. Minimum w zakresie zdolności finansowej oferenta to 9 mln PLN. Warunek doświadczenia miasto uzna za spełniony, jeżeli wykonawca udowodni, że w ciągu ostatnich 3 lat wykonał dostawę przynajmniej 10 nowych autobusów niskopodłogowych z silnikami diesla. Do kompletu jeszcze wadium, które w tym postępowaniu wynosi 200 000 PLN.

Wstępny termin składania ofert wyznaczono na 9 sierpnia. Ich ocenie posłużą jeszcze dwa kryteria. Oczywiście najważniejsza jest cena. Ma ona 60% wagi. Pozostałe 40% jest do zdobycia w ocenie technicznej.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Gorlice
UM
MZK Gorlice
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....