TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Cztery Solarisy w Zakopanem. Rusza linia 11
InfoBus.pl - Opublikowano: 31.08.2016 16:00:12 6 komentarzy
Cztery Solarisy w TESKO Zakopane. Rusza linia 11

1 września br. rozpocznie kursowanie druga linia komunikacji miejskiej w Zakopanem. O 5:20 z dworca autobusowego wyruszą na linii Cyrhla ? Krzeptówki w kierunku Cyrhli i Krzeptówek dwa niskopodłogowe autobusy Solaris Urbino 8,9. Bezpośrednie połączenie zyska wschodni i zachodni kraniec miasta.

Linia nr 11 poprawi połączenie między gorzej skomunikowanymi ? zwłaszcza poza sezonem ? dzielnicami z centrum miasta. Autobus pojedzie z Cyrhli przez Bystre na dworzec autobusowy, gdzie zawróci, by ul. Kościuszki i Aleją 3 Maja wjechać na ul. Kościeliską. Ostatni przystanek na trasie znajduje się na końcu ulicy Jana Krzeptowskiego, przy samej granicy z Gminą Kościelisko.

Od świtu do nocy przez cały rok

Pierwsze autobusy z Cyrhli i Krzeptówek będą wyjeżdżać o godzinie 5:40. Ostatnie, które kończą kurs na dworcu autobusowym, o 22:40. Codziennie w każdym kierunku autobusy linii nr 11 będą wykonywać dwadzieścia kursów. Dzięki dużej jak na miasto tej wielkości częstotliwości kursowania, mieszkańcy i turyści będą mieć pewność, że średnio przynajmniej raz na godzinę mogą liczyć na autobus miejski. Jedynie w środku dnia zaplanowana została nieco dłuższa przerwa techniczna, podczas której autobusy są tankowane, myte i sprzątane. Kolejnym dużym ułatwieniem będzie czytelny rozkład jazdy bez szeregu liter i cyfr przy większości kursów. Autobusy na linii Cyrhla ? Krzeptówki według tego samego rozkładu będą kursować przez cały rok zarówno w dzień powszedni, soboty jak i w niedziele (z wyjątkiem dwóch dni w roku: Bożego Narodzenia i pierwszego dnia Świąt Wielkanocnych). Średni czas przejazdu między pętlami to 37 minut. W ciągu jednego dnia dwa autobusy na nowej linii będą pokonywać 516 kilometrów, czyli tyle, co np. z Zakopanego do Torunia.

Dla mieszkańców i turystów

Pierwsza linia autobusowa nr 14, którą miasto Zakopane uruchomiło w kwietniu, cieszy się dużą popularnością. W sierpniu autobusy miejskie przewiozły ok. 25 tys. pasażerów. Jest to tylko o niecałe 3 tysiące mniej, niż liczba mieszkańców Zakopanego. Każdym kursem podróżowało średnio 40 osób. - Równie potrzebna jest ta druga linia. Myślę tu przede wszystkim o tych mieszkańcach i turystach, dla których podróż niskopodłogowym autobusem to duże ułatwienie: o rodzicach z wózkiem, osobach starszych lub niepełnosprawnych. Dużym plusem dla zakopiańskich emerytów są darmowe przejazdy komunikacją miejską ? mówi Leszek Dorula, burmistrz Zakopanego. Autobus ma też pomóc dzieciom i młodzieży dojechać do szkół w centrum miasta. Będzie także sporym ułatwieniem dla turystów.

Na trasie przejazdu zlokalizowanych jest wiele zabytków, jak kaplica w Jaszczurówce, sanktuarium na Krzeptówkach czy Willa Oksza. Linia 11 gwarantuje też dowóz do początku szlaków pieszych na Cyrhli, Bystrem i w Jaszczurówce, dzięki czemu np. biegacze czy narciarze skitourowi nie będą musieli dojeżdżać samochodem. Dodatkowo dzięki przesiadce na Bystrem na autobus linii 14, turyści z Cyrhli będą mogli dojechać choćby do Muzeum Jana Kasprowicza oraz do stacji narciarskiej na Harendzie.

Uruchomienie drugiej linii zwiększy też częstotliwość kursowania autobusów miejskich między przystankami w centrum Zakopanego. Przykładowo na odcinku Aleje 3 Maja Górne do Ronda Jana Pawła II liczba kursów w ciągu dnia wzrośnie z 9 do 29.

Autobusowy standard

Linię obsługiwać będą dwa nowe niskowejściowe autobusy Solaris Urbino 8,9 LE. Od tych, które już kursują w mieście od kwietnia, będą różnić się jedynie numerem seryjnym. Zakupione przez Urząd Miasta Zakopane autobusy mają 25 miejsc siedzących oraz 34 stojące. Klimatyzowane pojazdy wyposażone są w automatyczną skrzynię biegów i ekologiczny silnik Cummins spełniający normę Euro 6, a z udogodnień dla pasażerów: platformę wjazdową dla wózków oraz wizualny i dźwiękowy system informacji. W środku każdego pojazdu zamontowany jest prosty w obsłudze biletomat, który ? dzięki opcji zmiany języka, np. na angielski ? umożliwia samodzielny zakup biletu obcokrajowcom.

ABC zakopiańskich biletów

Bilety jednorazowe - normalny 3,00 zł
ulga ustawowa (50%) 1,50 zł
ulga gminna 2,00 zł
Bilety okresowe 7-dniowe normalny 30,00 zł
ulga ustawowa (50%) 15,00 zł
ulga gminna 20,00 zł
Bilety miesięczne - normalny 90,00 zł
ulga ustawowa (50%) 45,00 zł
ulga gminna 60,00 zł
PUNKTY SPRZEDAŻY BILETÓW:
- Biuro Obsługi Klienta w siedzibie TESKO Tatrzańska Komunalna Grupa Kapitałowa Sp. z o.o., ul. Szymony 17 a
- Centrum Informacji Turystycznej, ul. Kościuszki 17
- Biletomat w autobusie


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Zakopane
TESKO
Solaris
Urbino
 • IIV – 31.08.2016

  Powinni dokupić więcej autobusów w celu rozwinięcia siatki połączeń KM w Zakopanem, a nawet rozwinąć siatkę połączeń na terenie Tatr poprzez porozumienie z samorządami takich jak m. in. Bukowina. Bo komunikacja w Tatrach jest rozjeżdżana przez prywaciarzy, którzy puszczają busy, które dla pasażerów pozostawia wiele do życzenia, takich jak wiek i wiele innych.

 • dren – 31.08.2016

  Szkoda źe nie dojedzie do Kirów

 • kubex – 31.08.2016

  I takie ceny biletów chciałbym mieć u siebie!

 • www – 31.08.2016

  Bilety są trochę ambitnie drogie. Nie rozumiem myślenia, że damy ulgi mieszkańcom, a turyści niech bulą. Chodzi o zniechęcenie do jazdy KM w Zakopanem? Lepiej, żeby turyści jeździli swoimi samochodami? Nie pojmuję.

 • ech.. – 01.09.2016

  Że co? :) Bilety na pewno nie pokrywają kosztu utrzymania linii. I koniecznie zrób sobie wycieczkę prywatnym wozem za 3zł, powodzenia.

 • kubex – 01.09.2016

  @www: drogie? A widziałeś może cennik biletów KZK GOP?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....