TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Cztery Solarisy Urbino 8,9LE już w Chodzieży
INFOBUS.PL - Opublikowano: 30.10.2017 12:26:52 2 komentarze
Cztery Solarisy Urbino 8,9LE już w Chodzieży

W sobotę, 28 października na chodzieskim Rynku odbyła się prezentacja czterech nowych autobusów Solaris Urbino 8,9LE zakupionych dla Miejskiego Zakładu Komunikacji Sp. z o.o. w Chodzieży.

Impreza rozpoczęła się w minioną sobotę o godzinie 9.30. Na płycie rynku w Chodzieży wyeksponowano nowoczesne autobusy, które udostępniono dla zwiedzających. Każdy mógł zapoznać się z ich wyposażeniem i szczególnymi funkcjami. Dodatkowo, w miarę zbierania się odpowiednio dużej grupy chętnych nowym autobusem można było się przejechać w ramach demonstracyjnych kursów po mieście.

Organizatorzy przewidzieli także atrakcje dla najmłodszych. Ponadto tego dnia przejazdy miejskim autobusami były bezpłatne dla wszystkich i na wszystkich liniach. Akcja odbyła się w ramach realizacji projektu Mobilnej Chodzieży - Wsparcie strategii niskoemisyjnej na terenie Miasta Chodzieży poprzez inwestycje w obszarze transportu zbiorowego, celem zmiany świadomości i przyzwyczajeń mieszkańców.

Odbiór pierwszego z czterech spalinowych Urbino 8,9LE miał miejsce 11 października w fabryce Solarisa w Bolechowie. Wszystkie pojazdy zgodnie z harmonogramem zostały przekazane MZK w tym miesiącu. Natomiast w lutym 2018 roku przewoźnik ma odebrać jednego Urbino 8,9LE electric.

Przypomnijmy, że MZK Chodzież swoje Solarisy zamówiło w maju. Wszystkie autobusy są warte niespełna 6,4 mln PLN brutto. Oczywiście ich zakup był możliwy dzięki wsparciu finansowym z wielkopolskiego RPO. Dzięki temu komunikację w Chodzieży czeka znaczne odmłodzenie. Tabor MZK obejmuje obecnie osiem autobusów, w tym dwa Autosany H9-35, dwa Neoplany N4009, dwa Autosany H7-20 Solina, jedną Kapenę Urbanino i jeden Cacciamali TCN . Niezły taborowy mix jak na tak małą flotę.

Nowe autobusy - jak informuje MZK - dla komfortu pasażerów wyposażone będą w klimatyzację, system audiowizualnej informacji pasażerskiej, automaty biletowe umożliwiające zakup biletu za pomocą karty płatniczej, platformę najazdową umożliwiającą wjazd wózkiem inwalidzkim i dziecięcym, cztery ładowarki USB do ładowania telefonów oraz monitoring wizyjny.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 - 2020.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MZK Chodzież
Solaris
  • keks – 30.10.2017

    ładne malowanie mają w tej chodzieży

  • farafiu – 30.10.2017

    Krótkie pieseły zawsze na propsie. Dobry wybór i oby takie przyjechały do Krakówka.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....