TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Cztery autobusy Volvo 8900LE pod choinką JLA Jarocin
InfoBus.pl - Opublikowano: 24.12.2018 13:00:39
Cztery autobusy Volvo 8900LE pod choinką JLA Jarocin ; fot. JAL Jarocin

Tuż przed Świętami Jarocińskie Linie Autobusowe wzbogaciły się o cztery niskowejściowe autobusy Volvo 8900LE. To jedne z nielicznych tego typu pojazdów w naszym kraju mimo, że są produkowane w Polsce.

Pojazdy powstały we wrocławskiej fabryce Volvo, która masowo produkuje tego typu pojazdy na rynek skandynawski. Przeważnie są one jednak przygotowane do operacji międzymiastowych, natomiast Jarocin zamówił je w wyjątkowej miejskiej kompletacji.

Komfort i ekonomia

Teraz tabor JLA będzie nie tylko bardziej ekonomiczny, ale przede wszystkim bardziej bezpieczny.

-"Dzięki tym autobusom możemy podnieść komfort, bezpieczeństwo i jakość świadczonych usług. To nowoczesne, ekologiczne, a przede wszystkim bardzo bezpieczne pojazdy – mówi Przemysław Musielak, prezes Jarocińskich Linii Autobusowych.

Jak podkreśla przewoźnik, konstrukcja nadwozia i dach pojazdu są wykonane z aluminium. Dzięki temu są one bardziej odporne na korozję i powodują dłuższy okres eksploatacji taboru. Aluminiowa konstrukcja sprawia, że w efekcie masa pojazdu jest mniejsza, a zużycie paliwa i emisja spalin niższe.

-"Lżejsza konstrukcja pozwala zaoszczędzić do 10% kosztów paliwa bez ograniczania potrzebnej mocy i elastyczności. Na jednym pojeździe jesteśmy w stanie zaoszczędzić ok. 7,5 tys. zł w roku – podkreśla Przemysław Musielak, prezes JLA. W przeliczeniu na 4 zakupione autobusy oszczędności będą sięgać 30 tys. zł rocznie.

Jarociński standard

Każdy z odebranych przez JLA 12-metrowych pojazdów może przewozić jednocześnie ok. 100 osób. Szerokie wejścia i przejścia ułatwiają komunikację osobom o ograniczonych możliwościach ruchowych, szczególnie wózkiem inwalidzkim i dziecięcym. Autobusy posiadają 39 ergonomicznych, wygodnych siedzeń. Każdy z nowych autobusów miejskich jest klimatyzowany.

Nowoczesne autobusy posiadają wiele udogodnień dla osób korzystających z multimediów. Na pokładzie każdego z pojazdów zamontowane zostały osiem portów USB, dzięki którym będzie można uzupełnić baterie smartfonów lub tabletów. Autobusy są wyposażone w monitoring, system audiowizualny do odtwarzania treści informacyjnych na bazie monitora LCD i bezprzewodową sieć internetową typu WiFi.

Wszystkie cztery nowe autobusy kosztowały 3,5 mln zł i zostały zakupione przez Jarocińskie Linie Autobusowe z emisji obligacji.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
Volvo
JLA JArocin
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....