TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Czternaście Mercedesów na mikołajki
Zbigniew Rafalski - Opublikowano: 07.12.2011 22:18:05 2 komentarze
Czternaście Mercedesów na mikołajki

Bielszczanie otrzymali od Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego mikołajkowy prezent. Czternaście fabrycznie nowych Mercedesów wzbogaciło tabor miejskiego przewoźnika i niebawem zostanie wprowadzonych do eksploatacji dzięki czemu z ulic znikną kolejne autobusy nie przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych.

Jest to już druga tegoroczna dostawa nowych autobusów dla MZK. W lutym br. dostarczone zostały 3 sztuki przegubowych Mercedesów Citaro G zakontraktowanych w 2010 roku w ramach przetargu na dostawę 6 sztuk autobusów (trzy pierwsze autobusy zostały dostarczone w grudniu 2010 r.).

 

Dostawa wszystkich 20 sztuk Mercedesów jest związana z realizacją projektu pn. „Zakup nowoczesnych autobusów przyjaznych dla środowiska naturalnego, poprawiających jakość transportu publicznego w Bielsku-Białej', współfinansowanego w 85% przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Mikołajkowe autobusy to 10 sztuk Mercedesów Conecto LF oraz 4 sztuki Mercedesów Citaro G. Wszystkie autobusy posiadają silniki spełniające normę czystości spalin EEV, automatyczne skrzynie biegów, system gaszenia w komorze silnika, klimatyzacje kabiny kierowcy, radiotelefony, system informacji pasażerskiej PIXEL oraz monitoring wizyjny składający się z kamer wewnętrznych, kamery cofania i kamery rejestrującej przód autobusu.

Warto dodać, że nowe autobusy różnią się w stosunku do dotychczas eksploatowanych Mercedesów. Po pierwsze MZK nie eksploatowało modelu Conecto LF, pochodzącego z tureckich zakładów koncernu, a po drugie 4 sztuki przegubowych Citaro G w stosunku do 6 sztuk zakontraktowanych w 2010 r. posiadają silniki leżące, a co za tym idzie inną aranżację wnętrza w tylnej części. Autobusy z kontraktu na 14 sztuk posiadają również światła do jazdy dziennej.

 

W chwili obecnej MZK Bielsko-Biała eksploatuje ponad 150 sztuk autobusów w tym 40 sztuk marki Mercedes i 10 sztuk autobusów klasy mini na podwoziach Mercedes-Benz Vario (7 sztuk Jelczy M081MB oraz 3 sztuki Autosan Wetlina City). Ponad połowa autobusów –80 sztuk jest przystosowana do przewozu osób niepełnosprawnych.

 
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Mercedes
Bielsko-Biała
MZK Bielsko-Biała
  • kk – 10.12.2011

    wspieracjie dalej turasów oszołomy!!

  • Bielszczanin – 10.12.2011

    W niektórych odpadają sufity, w niektórych guziki, drzwi się nie zamykają mimo tego, ze nikt przy nich nie stoi. W jeszcze innych świrują komputery pokładowe. W tych mercedesach po 1 dniu eksploatacji padło dosłownie wszystko. Po wjechaniu w dziurę w jednym odpadło lusterko. Szanownemu MZK można jedynie pogratulować zakupu. A ja się dziwiłem czemu kierowcy nie chcieli nimi jeździć...

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....