TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Częstochowa z własnym "piętrem" na sezonowej linii
InfoBus.pl - Opublikowano: 08.05.2018 10:07:55 1 komentarz
MPK Częstochowa z sezonowym, piętrowym autobusem

7 maja ulice Częstochowy wyjechał turystyczny "Londyńczyk", czyli piętrowy autobus Bristol Lodekka. Rocznik 1965.

Pojazd, podobnie, jak rok temu, zabiera mieszkańców i turystów na 40-minutowe, bezpłatne przejażdżki - codziennie do końca wakacji. W ubiegłym roku autobus był wynajmowany, tym razem miasto zakupiło własny. Piętrowy Bristol Lodekka (rocznik 1965) przyjechał do Częstochowy z Holandii. Choć ma swoje lata, trzyma się doskonale i wywołuje uśmiech na twarzach przechodniów. Pojazd, dzięki wykonanej 5 lat temu pełnej renowacji był w dobrym stanie, a na miejscu został dostosowany do miejskich warunków.

Częstochowskie doposażenie

Żeby móc wozić chętnych w ramach specjalnej częstochowskiej trasy turystycznej, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie wykonało między innymi kosmetykę poszycia zewnętrznego i renowację bocznej tapicerki wewnętrznej. Nowe poszycia zyskały również siedziska, a instalacja elektryczna została odbudowana i przystosowana do wyjazdu na ulice miasta (m.in. zamontowano system nagłaśniający oraz system GPS). Piętrus został też wyposażony w nowe opony, które trzeba było sprowadzić z Rosji. Na zakup i przystosowanie autobusu do ruchu w budżecie miasta zabezpieczono 300 tys. zł.

Autobus jest zadaszony, więc przystosowany także do gorszych warunków atmosferycznych. Jednocześnie MPK nie wyklucza możliwości poszerzenia oferty uruchomionej ponownie linii turystycznej w trakcie tegorocznego sezonu.

-"Dłużej niż w zeszłym roku, bo już od dziś do końca sierpnia zapraszamy wszystkich chętnych na darmowe wycieczki po mieście, w trakcie których częstochowianki i częstochowianie, turyści i turystki, będą mogli spojrzeć na miasto z dolnej lub górnej platformy turystycznego autobusu i dowiedzieć się sporo o historii miasta oraz mijanych, ważnych dla Częstochowy miejscach i obiektach – zachęcał przed poniedziałkowym, inauguracyjnym kursem zabytkowego miejskiego "piętrusa" prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. – Linia turystyczna cieszyła się w ubiegłym roku bardzo dużym zainteresowaniem, wierzę, że kupiony i zaadaptowany przez MPK na nasze potrzeby "Londyńczyk", także w tym roku zyska sympatię.

W inauguracji kursów linii turystycznej uczestniczyli – obok prezydenta miasta – m.in. prezes MPK Mariusz Sikora oraz radny Jacek Krawczyk, jeden z inicjatorów zakupu autobusu do obsługi bezpłatnej linii turystycznej. Uruchomienie linii wpisuje się w działania miasta w ramach programu Kierunek Przyjazna Częstochowa: to element komunikacji miejskiej, ale zarazem poszerzenie oferty turystyczno-kulturalnej i zachęta do bliższego, aktywnego poznawania miasta.

Linia 034

Trasa autobusu kursującego specjalną linią o numerze 034, który jednorazowo może przewieźć 53 osoby, będzie identyczna, jak w roku ubiegłym. Wydłużony został za to okres przejażdżek – w poprzednim sezonie "londyńczyk" kursował tylko w okresie wakacyjnym (lipiec – sierpień), tym razem zaczyna już w maju i będzie jeździł do końca wakacji – przez cały tydzień ma kursować co godzinę między 12 a 18. Zarówno początkowy, jak i końcowy przystanek znajduje się na placu Biegańskiego.

Szczegółowe rozkłady jazdy i schemat trasy są dostępne poprzez strony internetowe Urzędu Miasta Częstochowy, MZDiT i MPK w Częstochowie Sp. z o.o. oraz na przystanku początkowym RATUSZ i przystankach pośrednich: STARY RYNEK (przy ul. Mirowskiej), PLAC BIEGAŃSKIEGO (przy Kilińskiego), BRAMA JASNOGÓRSKA (przy ul. Klasztornej - za wjazdem na parking).Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linia sezonowa
MPK Częstochowa
piętro
oldtimer
  • PauloBusiak – 08.05.2018

    Nie tylko Londyn ma piętrowe autobusy. Można sprowadzić "piętrusa" z np. Berlina i nie trzeba kombinować z homologacją i przystankami. A te z Londynu niby stare ale bez żadnego związku z naszym krajem. Brakuje tylko wycieczek na wielbłądach po mieście :-)

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....