TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Częstochowa z własnym "piętrem" na sezonowej linii
InfoBus.pl - Opublikowano: 08.05.2018 10:07:55 1 komentarz
MPK Częstochowa z sezonowym, piętrowym autobusem

7 maja ulice Częstochowy wyjechał turystyczny "Londyńczyk", czyli piętrowy autobus Bristol Lodekka. Rocznik 1965.

Pojazd, podobnie, jak rok temu, zabiera mieszkańców i turystów na 40-minutowe, bezpłatne przejażdżki - codziennie do końca wakacji. W ubiegłym roku autobus był wynajmowany, tym razem miasto zakupiło własny. Piętrowy Bristol Lodekka (rocznik 1965) przyjechał do Częstochowy z Holandii. Choć ma swoje lata, trzyma się doskonale i wywołuje uśmiech na twarzach przechodniów. Pojazd, dzięki wykonanej 5 lat temu pełnej renowacji był w dobrym stanie, a na miejscu został dostosowany do miejskich warunków.

Częstochowskie doposażenie

Żeby móc wozić chętnych w ramach specjalnej częstochowskiej trasy turystycznej, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie wykonało między innymi kosmetykę poszycia zewnętrznego i renowację bocznej tapicerki wewnętrznej. Nowe poszycia zyskały również siedziska, a instalacja elektryczna została odbudowana i przystosowana do wyjazdu na ulice miasta (m.in. zamontowano system nagłaśniający oraz system GPS). Piętrus został też wyposażony w nowe opony, które trzeba było sprowadzić z Rosji. Na zakup i przystosowanie autobusu do ruchu w budżecie miasta zabezpieczono 300 tys. zł.

Autobus jest zadaszony, więc przystosowany także do gorszych warunków atmosferycznych. Jednocześnie MPK nie wyklucza możliwości poszerzenia oferty uruchomionej ponownie linii turystycznej w trakcie tegorocznego sezonu.

-"Dłużej niż w zeszłym roku, bo już od dziś do końca sierpnia zapraszamy wszystkich chętnych na darmowe wycieczki po mieście, w trakcie których częstochowianki i częstochowianie, turyści i turystki, będą mogli spojrzeć na miasto z dolnej lub górnej platformy turystycznego autobusu i dowiedzieć się sporo o historii miasta oraz mijanych, ważnych dla Częstochowy miejscach i obiektach – zachęcał przed poniedziałkowym, inauguracyjnym kursem zabytkowego miejskiego "piętrusa" prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. – Linia turystyczna cieszyła się w ubiegłym roku bardzo dużym zainteresowaniem, wierzę, że kupiony i zaadaptowany przez MPK na nasze potrzeby "Londyńczyk", także w tym roku zyska sympatię.

W inauguracji kursów linii turystycznej uczestniczyli – obok prezydenta miasta – m.in. prezes MPK Mariusz Sikora oraz radny Jacek Krawczyk, jeden z inicjatorów zakupu autobusu do obsługi bezpłatnej linii turystycznej. Uruchomienie linii wpisuje się w działania miasta w ramach programu Kierunek Przyjazna Częstochowa: to element komunikacji miejskiej, ale zarazem poszerzenie oferty turystyczno-kulturalnej i zachęta do bliższego, aktywnego poznawania miasta.

Linia 034

Trasa autobusu kursującego specjalną linią o numerze 034, który jednorazowo może przewieźć 53 osoby, będzie identyczna, jak w roku ubiegłym. Wydłużony został za to okres przejażdżek – w poprzednim sezonie "londyńczyk" kursował tylko w okresie wakacyjnym (lipiec – sierpień), tym razem zaczyna już w maju i będzie jeździł do końca wakacji – przez cały tydzień ma kursować co godzinę między 12 a 18. Zarówno początkowy, jak i końcowy przystanek znajduje się na placu Biegańskiego.

Szczegółowe rozkłady jazdy i schemat trasy są dostępne poprzez strony internetowe Urzędu Miasta Częstochowy, MZDiT i MPK w Częstochowie Sp. z o.o. oraz na przystanku początkowym RATUSZ i przystankach pośrednich: STARY RYNEK (przy ul. Mirowskiej), PLAC BIEGAŃSKIEGO (przy Kilińskiego), BRAMA JASNOGÓRSKA (przy ul. Klasztornej - za wjazdem na parking).Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linia sezonowa
MPK Częstochowa
piętro
oldtimer
  • PauloBusiak – 08.05.2018

    Nie tylko Londyn ma piętrowe autobusy. Można sprowadzić "piętrusa" z np. Berlina i nie trzeba kombinować z homologacją i przystankami. A te z Londynu niby stare ale bez żadnego związku z naszym krajem. Brakuje tylko wycieczek na wielbłądach po mieście :-)

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....