TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Częstochowa kupi unijne autobusy. Dwunastka w dieslu
InfoBus.pl - Opublikowano: 04.02.2018 16:45:04 2 komentarze
Częstochowa kupi unijne autobusy. Dwunastka w dieslu

Dzięki unijnemu dofinansowaniu z śląskiego RPO, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie nie tylko kupi 10. nowych tramwajów - o czym piszemy w InfoTram TUTAJ -  ale także kolejne standardowe autobusy - z silnikami diesla Euro 6.

3 lutego 2018 r. przewoźnik ogłosił przetarg na zakup 12 sztuk fabrycznie nowych autobusów niskopodłogowych klasy maxi (12-metrowych) napędzanych silnikiem zasilanym olejem napędowym. Pojazdy mają dotrzeć do bazy MPK do dnia 15/10/2018.

Minimalne warunki gwarancji, jaką muszą zadeklarować oferenci to 24 miesiące (bez limitu kilometrów) – na cały pojazd. Do tego dochodzi: - 120 miesięcy na perforację spowodowaną korozją poszyć zewnętrznych oraz szkielet nadwozia i podwozia; - 72 miesiące na trwałość zewnętrznej powłoki lakierniczej oraz 144 miesiące na automatyczny system gaszenia pożaru w komorze silnika.

Natomiast kryteria wyboru najkorzystniejszej oferty są następujące:

 • Parametry techniczne i eksploatacyjne / Waga: 35

 • Obsługa serwisowa / Waga: 5

 • Cena - Waga: 60

Wymagania finansowane w tym zamówieniu są następujące: - środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości co najmniej 5 000 000,00 PLN; - polisa OC na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 5 000 000,00 PLN; wadium na 340 000,00 PLN.

Co do doświadczenia, zamawiający wymaga od oferentów wykazania się w ciągu 3 lat przynajmniej jedną dostawą w wysokości 1 dostawy na łącznie 6 fabrycznie nowych autobusów niskopodłogowych napędzanych silnikiem diesla o wartości co najmniej 6 000 000,00 PLN brutto, z potwierdzeniem jej należytego wykonania.

O tym, jakie firmy powalczą o to zamówienie dowiemy się najwcześniej 20 marca, kiedy zaplanowano otwarcie ofert.

Rekordowa dostawa 2017

Przypomnijmy, że ostatnio, gigantyczne zamówienie MPK Częstochowa na nowe autobusy - a dokładniej na 40 szt. Nowych Urbino 12 - zrealizowane zostało w 2017 roku - o czym pisaliśmy TUTAJ

Co ciekawe, każdy z nowych autobusów wyposażone został w silnik Cummins ISB6.7E6 współpracujący z automatyczną silnią biegów Voith Diwa.6. Jesteśmy ciekawi, czy teraz również częstochowski przewoźnik pójdzie w downsizing, co byłoby konkretnym potwierdzeniem sensowności takiego podejścia.

Należy spodziewać się też, że nowe autobusy wyposażone zostaną w szereg udogodnień, takich jak system informacji pasażerskiej, bezprzewodowy i darmowy dostęp do Internetu, ładowarki, czy podnoszący poziom bezpieczeństwa cyfrowy monitoring. Na pokładach znajdą się też mobilne biletomaty. Oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne w dostarczonych w zeszłym roku Urbino wykonano w oszczędnej/zużywającej niewiele energii technologii LED. Spodziewamy się podobnych wymogów i w tym roku. Pytanie tylko, czy zmieni się dostawca taboru?Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
MPK Częstochowa
 • Paolo Diego – 05.02.2018

  A jak tam hybrydy? 😄

 • Komentator – 05.02.2018

  Autorze, skończyłeś podstawówkę? Jaką ocenę miałeś z języka polskiego? Sądząc po tytule artykułu pałę z wykrzyknikiem! W jakim dieslu? Czy tak trudno w starającym się uchodzić za poważny portal unikać takich paskudnych slangowych związków frazeologicznych? Wstyd, wracaj do szkoły!

 • Antek Stefański – 05.02.2018

  Kto wie, może będziemy świadkami debiutu Citaro C2 w Częstochowie...

 • czeslaw2 – 05.02.2018

  @up: tssaaa, jak sypniesz kasą.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....