TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Czesi z drugą linią na niemieckim rynku!
InfoBus.pl - Opublikowano: 14.12.2015 19:06:35
Czesi z drugą linią na niemieckim rynku!

Czeska firma Student Agency ruszyła z ofertą autobusowych połączeń między niemieckimi miastami 1 sierpnia br., kiedy wystartowała linia Drezno - Berlin - Magdeburg - Wolfsburg - Hannover - Bremen ? Hamburg. Jest ona również częścią międzynarodowej trasy z Pragi. Przez pierwsze trzy miesiące jej funkcjonowania operator zanotował frekwencję na poziomie 3 354 pasażerów. Całkiem przyzwoicie.

Wzmocniony tym sukcesem czeski przewoźnik poszedł o krok dalej i 1 grudnia br. uruchomił kolejną niemiecką linię: Norymberga - Würzburg - Frankfurt - Bonn - Kolonia - Düsseldorf, która jest z kolei częścią destynacji Praga ? Amsterdam. Ceny biletów zaczynają się tutaj od 5 EUR.

Aktualnie na tej trasie żółte autokary kursują raz/dwa razy dziennie w każdym kierunku i w sumie robią 10 przejazdów tygodniowo w każdym kierunku. Tworzenie wewnętrznych połączeń w ramach istniejących linii to jak najbardziej logiczne posuniecie, gdyż czeska firma za jednym zamachem wchodzi na nowy rynek i zarazem wzmacnia dotychczasową, międzynarodową działalność. Dodajmy, że wszystkie autobusy wykonujące kursy na tranie Niemiec oferują standard Fun & Relax, co oznacza najwyższy poziom komfortu i naszpikowania multimediami. Według przewoźnika koszt jednego autokaru Irizar i6 15.37 z wyposażeniem Fun& Relax to wydatek ok. 340 tysięcy euro.

Front na Słowacji

Firma Student Agency walczy również o połączenia wewnętrzne na Słowacji (pod nazwą RegioJet.sk) a także o międzynarodowe trasy w relacji: Słowacja ? Austria. Ostatnio przewoźnik wzmocnił trasę z Bratysławy przez Nitrę do Bańskiej Bystrzycy, a także zwiększył liczbę autokarów z Bratysławy do Wiednia. W obu przypadkach to linie o bardzo dużej liczbie wykonywanych połączeń i przewożonych pasażerów. Na trasie Bratysława - Nitra - Banska Bystrica codziennie realizowanych jest w sumie 40 kursów, a z Bratysławy do Wiednia ? 32 kursy.

Żółta flota rośnie w siłę

Przypomnijmy, że w tym roku tabor czeskiej firmy Student Agency zwiększył się o 16 szt. nowych autokarów ? 15-metrowych autobusów Irizar i6 15.27 na podwoziach Scania i Volvo. Łącznie skład żółtej floty wynosi obecnie aż 173 pojazdy, która jest sukcesywnie modernizowana i rozbudowywana. W 2014 r. firma zakupiła 10 autokarów z zabudową Irizar i6, w tym 3 szt. na bazie Volvo i 7 szt. na bazie Scania.

-?Widzimy, że czeska i słowacka gospodarka nabierają tempa ? ludzie coraz więcej podróżują i coraz częściej korzystają z naszej floty. Spodziewamy się, że w tym roku żółte autobusy w Czechach i na Słowacji przewiozą rekordową liczbę pasażerów ? aż 8 mln osób? - mówi Ivana Kašická, dyrektor marketingu Student Agency.

Na zakończenie dodajmy, że czeska firma cały czas poszukuje nowych kierowców autokarów, którzy umożliwią jej dalszą ekspansję w Europie.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Student Agency
Czechy
Niemcy
Słowacja
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....