TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Czesi z drugą linią na niemieckim rynku!
InfoBus.pl - Opublikowano: 14.12.2015 19:06:35
Czesi z drugą linią na niemieckim rynku!

Czeska firma Student Agency ruszyła z ofertą autobusowych połączeń między niemieckimi miastami 1 sierpnia br., kiedy wystartowała linia Drezno - Berlin - Magdeburg - Wolfsburg - Hannover - Bremen ? Hamburg. Jest ona również częścią międzynarodowej trasy z Pragi. Przez pierwsze trzy miesiące jej funkcjonowania operator zanotował frekwencję na poziomie 3 354 pasażerów. Całkiem przyzwoicie.

Wzmocniony tym sukcesem czeski przewoźnik poszedł o krok dalej i 1 grudnia br. uruchomił kolejną niemiecką linię: Norymberga - Würzburg - Frankfurt - Bonn - Kolonia - Düsseldorf, która jest z kolei częścią destynacji Praga ? Amsterdam. Ceny biletów zaczynają się tutaj od 5 EUR.

Aktualnie na tej trasie żółte autokary kursują raz/dwa razy dziennie w każdym kierunku i w sumie robią 10 przejazdów tygodniowo w każdym kierunku. Tworzenie wewnętrznych połączeń w ramach istniejących linii to jak najbardziej logiczne posuniecie, gdyż czeska firma za jednym zamachem wchodzi na nowy rynek i zarazem wzmacnia dotychczasową, międzynarodową działalność. Dodajmy, że wszystkie autobusy wykonujące kursy na tranie Niemiec oferują standard Fun & Relax, co oznacza najwyższy poziom komfortu i naszpikowania multimediami. Według przewoźnika koszt jednego autokaru Irizar i6 15.37 z wyposażeniem Fun& Relax to wydatek ok. 340 tysięcy euro.

Front na Słowacji

Firma Student Agency walczy również o połączenia wewnętrzne na Słowacji (pod nazwą RegioJet.sk) a także o międzynarodowe trasy w relacji: Słowacja ? Austria. Ostatnio przewoźnik wzmocnił trasę z Bratysławy przez Nitrę do Bańskiej Bystrzycy, a także zwiększył liczbę autokarów z Bratysławy do Wiednia. W obu przypadkach to linie o bardzo dużej liczbie wykonywanych połączeń i przewożonych pasażerów. Na trasie Bratysława - Nitra - Banska Bystrica codziennie realizowanych jest w sumie 40 kursów, a z Bratysławy do Wiednia ? 32 kursy.

Żółta flota rośnie w siłę

Przypomnijmy, że w tym roku tabor czeskiej firmy Student Agency zwiększył się o 16 szt. nowych autokarów ? 15-metrowych autobusów Irizar i6 15.27 na podwoziach Scania i Volvo. Łącznie skład żółtej floty wynosi obecnie aż 173 pojazdy, która jest sukcesywnie modernizowana i rozbudowywana. W 2014 r. firma zakupiła 10 autokarów z zabudową Irizar i6, w tym 3 szt. na bazie Volvo i 7 szt. na bazie Scania.

-?Widzimy, że czeska i słowacka gospodarka nabierają tempa ? ludzie coraz więcej podróżują i coraz częściej korzystają z naszej floty. Spodziewamy się, że w tym roku żółte autobusy w Czechach i na Słowacji przewiozą rekordową liczbę pasażerów ? aż 8 mln osób? - mówi Ivana Kašická, dyrektor marketingu Student Agency.

Na zakończenie dodajmy, że czeska firma cały czas poszukuje nowych kierowców autokarów, którzy umożliwią jej dalszą ekspansję w Europie.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Student Agency
Czechy
Niemcy
Słowacja

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....