TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Czesi wybierają Conecto. 17 autobusów do Kolin
INFOBUS.PL - Opublikowano: 08.05.2019 17:00:40
Czesi wybierają Conecto. 17 autobusów do Kolin

OAD Kolin niedawno wygrał przetarg na obsługę komunikacji w czeskim Kolinie przez 10 lat. Przewoźnik wybrał dostawcę autobusów na potrzeby tego kontraktu. Od EvoBusa firma kupi 17 Mercedesów Conecto. Kontrakt opiewa na 100 mln CZK, czyli ok. 16,64 mln PLN netto.

W specyfikacji przetargowej miasto Kolin wymagało przynajmniej 16 nowych autobusów średniej wielkości (metraż w zakresie 10–12 m) i dwóch mniejszych autobusów z przedziału 7 – 9 m do obsługi linii typo śródmiejskich.

"Wybraliśmy Mercedesy. Zamówiliśmy nie 16, ale 17 autobusów, aby mieć rezerwę i uniknąć przykrych niespodzianek" - powiedział dyrektor generalny OAD Kolin Martin Pípal.

Otwarta pozostaje kwestia wyboru autobusów klasy MIDI. OAD aktualnie testuje kilka pojazdów, aby w oparciu o konkrety podjąć decyzje o zakupie.

Pasażerowie transportu publicznego w Kolonii, dzięki nowym Mercedesom Conecto będą mogli liczyć na zdecydowanie wyższy komfort w porównaniu z dotychczas użytkowanymi przez OAD SOR-ami. We wszystkich pojazdach będzie wydajna automatyczna klimatyzacja, która na bieżąco będzie reagowała na zmieny temperatury. Nowe autobusy będą również posiadały Wi-Fi i ładowarki USB. System kasowników dualnych pozwoli płacić na kilka sposobów, w tym m.in. za pomocą zbliżeniowej karty płatniczej, kodu QR lub karty miejskiej Kolin.

O nowej odsłonie Conecto
Przypomnijmy, że niskopodłogowy autobus miejski dostępny jest jako trzydrzwiowy jednoczłonowy Conecto o długości 12,13 m oraz czterodrzwiowy przegubowy Conecto G o długości 18,12 m. Na każdym kroku widać inspirację starszym, topowym bratem, czyli Citaro. Conecto przejął od niego wymiary oraz rozwiązania w zakresie napędu, jest jednak mniej zindywidualizowany i wyraźnie różni się skoncentrowaniem na w dużym stopniu wcześniej ustalonych wersjach. 

Pojazd wyróżnia komfortowa przestrzeń pasażerska, przestronne i przyjazne w obsłudze miejsce kierowcy. Ciche i spokojnie pracujące silniki oraz oś przednia z niezależnym zawieszeniem kół gwarantują wysoki komfort. Kierowca otrzymał przestronne miejsce pracy z elegancko wygiętą deską rozdzielczą. Lepsza widoczność jest zasługą podwyższonej pozycji siedzenia. 

Duża zaletą są także nowoczesne wskaźniki, wzorcowa obsługa z uporządkowanymi przyciskami i przełącznikami, a także kierownica wielofunkcyjna.

O OAD
Przypomnijmy, że OAD Kolin jest częścią grupy Z jako grupy transportowej, która jest jednym z największych czeskich przewoźników. Holding dysponuje flotą 1400 autobusów i 1700 kierowcami. Każdego roku przewozi około 50 milionów pasażerów.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
Czechy
Mercedes
EvoBus
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....