TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Czesi przywracają międzynarodowe autobusy. Od 11 maja
InfoBus.pl - Opublikowano: 05.05.2020 10:00:34
Czesi przywracają międzynarodowe autobusy. Od 11 maja

Władze Czech zapowiedziały, że w ramach łagodzenia obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa, począwszy od 11 maja wznowione zostanie kursowanie międzynarodowych pociągów i uruchomione zostaną znowu połączenia autobusowe z zagranicą.

Połączenia te zostały zawieszone w połowie marca, gdy w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa władze w Pradze podjęły decyzję o czasowym zamknięciu granic i obowiązku przechodzenia kwarantanny przez osoby przybywające do Czech.

Nowe zasady

Kontrole na granicach będą jednak utrzymane do 13 czerwca br., a działające obecnie przejścia graniczne nadal będą otwarte tylko w godzinach od 5:00 do 23:00.

"Granice znów będzie można przekraczać korzystając z autobusu lub pociągów, które udostępnią firmy transportowe. Nie oznacza to automatycznego powrotu wszystkich połączeń międzynarodowych, ale będzie możliwość zorganizowania przewozu pracowników sezonowych lub wznowienia regularnych połączeń do regionów przygranicznych" – powiedział wicepremier i minister transportu Karel Havliczek.

Podkreślił, że przewoźnicy będą musieli zastosować się do wymogów sanitarno-epidemiologicznych, których szczegóły mają zostać przedstawione w najbliższym czasie.

Jednocześnie zdecydowano o otwarciu korytarzy kolejowych do Niemiec i Austrii, a także o uruchomieniu dwóch nowych przejść granicznych do Niemiec. Z polskiej i słowackiej strony nadal istnieją ograniczenia w przejazdach międzynarodowych.

RegioJet gotowy

Rzecznik prywatnego przewoźnika autobusowego i kolejowego RegioJet Alesz Ondruj ocenił, że jego firma jest gotowa jak najszybciej uruchomić przejazdy międzynarodowe.

-"Nie było żadnego powodu do wprowadzania zakazu przewozu osób przez granicę do takich państw jak np. Austria" – dodał.

Przedstawiciele firmy FlixBus, która prowadziła regularne zagraniczne połączenia autobusowe, już wcześniej deklarowali gotowość wznowienia przewozów.

Zgodnie z decyzją o stopniowym odmrażaniu gospodarki i luzowaniu restrykcji obywatele Czech już teraz mogą wyjeżdżać za granicę, ale osoby powracające do kraju muszą przedstawiać wyniki testów wykluczających obecność koronawirusa bądź odbyć 14-dniową kwarantannę.

Co z transportem?

Przedstawiciele firm specjalizujących się w międzynarodowych przewozach pasażerów i czeskie koleje podkreślają, że przyszłość połączeń autokarowych i kolejowych będzie zależeć w dużej mierze od restrykcji, jakie obowiązują w krajach sąsiednich.

Przewoźnicy nie mogą liczyć na turystów, ponieważ w tej chwili bez przeszkód mogą podróżować tylko obywatele UE, którzy przyjeżdżają nad Wełtawę w sprawach służbowych i studenci przebywający w Czechach w ramach programu Erasmus - zaznacza Reuters.

Władze Czech zapowiedziały już, że w poniedziałek ogłoszą zniesienie zakazu wjazdu dla pracowników sezonowych i osób zatrudnionych w służbie zdrowia spoza Unii Europejskiej.

Z kolei premier Słowacji Igor Matovicz zapowiedział, że granice kraju pozostaną zamknięte dopóty, dopóki w krajach sąsiednich poziom zakażeń nie osiągnie wyników słowackich, gdzie od 25 kwietnia notuje się kilka przypadków dziennie.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
autokar
Czechy

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....