TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Czechowicki PKM potrzebuje systemu zarządzania flotą
- Opublikowano: 16.02.2018 09:15:54
Czechowicki PKM potrzebuje systemu zarządzania flotą

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach ogłosiło przetarg na rozbudowę i wdrożenie systemu zarządzania flotą. Inwestycja zostanie dofinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu: "Przyjazna komunikacja w Czechowicach-Dziedzicach". Wykonawca, który wygra to zamówienie będzie miał 180 dni od podpisania umowy na wdrożenie systemu.

Ocena ofert

PKM oceni oferty posługując się trzema kryteriami:

  • ceną (waga 85%),

  • terminem realizacji (5%),

  • gwarancją (10%).

Najwięcej punktów w kryteriach pozacenowych będzie można uzyskać za skrócenie realizacji zamówienia do 120 dni od podpisania umowy i za zaoferowanie gwarancji co najmniej 60 miesięcy.

System zarządzania flotą, czyli?

Firma, z którą zostanie podpisana umowa będzie musiała stworzyć stanowisko dyspozytorskie, wyposażone w dedykowany komputer i 3 monitory LED, a ponadto stanowisko kierownika ruchu i kierownika zaplecza. Wprowadzony zostanie podsystem zarządzania ruchem pojazdów transportu zbiorowego. Jego zadaniem ma być bieżące monitorowanie i informowanie o takich sytuacjach jak, np.: wykrycie alkoholu w wydychanym powietrzu podczas testu blokady alkoholowej, opóźnienie lub przyspieszenie wyjazdu z zajezdni na linie, czy też wyjazdu z przystanku początkowego, a także informacje o jeździe po trasie niezidentyfikowanej w systemie.

Podsystem ten ma również zapisywać, gromadzić i udostępniać informacje o stanie realizacji zadań przewozowych, gotowości technicznej pojazdów, zjazdów awaryjnych i przestojów. Ma on współdziałać z pojazdami wymieniając dane w trybie on-line lub off-line (czyli zapis danych na dysku lokalnym i przesłanie ich do serwera w momencie przywrócenia połączenia). System zarządzania flotą to także dostawa oprogramowania do: tworzenia i zarządzania rozkładem jazdy, zarządzania i ewidencji czasy pracy kierowców, obsługi monitoringu wizyjnego, tworzenia raportów, ewidencji paliwa, zarządzania taborem, zarządzania tablicami kierunkowymi w pojazdach, zarządzania informacją pasażerską,

Jakie korzyści dla pasażerów?

Zwycięzca przetargu będzie musiał stworzyć dedykowaną stronę internetową z rozkładami jazdy (statycznymi), gdzie każdy będzie mógł zobaczyć tabliczkę rozkładową dla danego dnia znajdującą się na dowolnym przystanku w sieci komunikacyjnej Czechowic-Dziedzic. Oprócz tego, pasażerowie będą mieli dostęp do rozkładów jazdy (dynamicznych), których celem będzie informacja o rzeczywistych odjazdach autobusów. Zostanie stworzona i udostępniona mapka z aktualnym położeniem autobusów.

Ale to nie koniec udogodnień – dodatkowo strona internetowa będzie zawierać komunikaty o planowanych zmianach na liniach, zmianach w kursach, czy utrudnieniach w ruchu. Taka informacja pasażerska nie będzie polegała jedynie na udostępnieniu strony internetowej. Oprócz tego powstanie aplikacja mobilna przeznaczona na urządzenia z systemem Android, iOS i Windows Phone.

Zmiany również wewnątrz autobusów

Wykonawca zainstaluje w autobusach PKM (a dokładniej w kabinie kierowcy) autokomputery. Ich główną rolą będzie wyświetlanie informacji o trasie przejazdu i czasie przejazdu w stosunku do rozkładu jazdy. Autokomputery będą musiały współpracować z tablicami zewnętrznymi autobusów. W kabinie kierowcy pojawi się także przycisk antynapadowy. W razie jego uruchomienia dyspozytor uzyska komunikat wizualny aż do momentu potwierdzenia odebrania wiadomości oraz sygnał dźwiękowy. Dyspozytor będzie miał podgląd do kamer znajdujących się w autobusach.

Ponadto wykonawca zaopatrzy autobusy w system zapowiedzi głosowych sterowanymi przez autokomputer. W każdym autobusie pojawi się 1 kasownik przeznaczony do kasowania biletów papierowych i biletów elektronicznych. Przewidziany jest także montaż systemu zliczania potoków pasażerskich z oprogramowaniem. Dopuszczalny błąd liczenia to maksymalnie 5%. W autobusach pojawi się 5 kamer monitoringu wizyjnego, w tym 2 w przestrzeni pasażerskiej.

Kto wykona system rozbudowy zarządzania flotą w Czechowicach-Dziedzicach? Przekonamy się niebawem. Przed nami jednak otwarcie ofert, które zaplanowano 16 lutego.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
PKM Czechowice-Dziedzice
ITS

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....