TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Czechowice-Dziedzice czekają na hybrydowe Solarisy
INFOBUS.PL - Opublikowano: 21.02.2018 17:00:16
fot. fanpage na facebook.com burmistrza Mariana Błachuta

Już wkrótce PKM Czechowice-Dziedzice odbierze trzy hybrydowe Nowe Urbino 12. W ubiegłym tygodniu miejska delegacja z burmistrzem Marianem Błachutem wizytowała fabrykę Solarisa w Bolechowie, aby przyjrzeć się produkcji autobusów.

Umowę na dostarczeniu do Czechowic-Dziedzic autobusów hybrydowych od Solarisa podpisano 22 września 2017 r. Trzy Nowe Urbino 12 hybrid będą kosztowały tamtejszy PM 5 121 700 PLN brutto (4 164 000 PLN netto). Daje to cenę jednostkową w wysokości 1 388 000 PLN netto.

Zakup trzech hybrydowych Solarisów to część projektu "Przyjazna Komunikacja w Czechowicach-Dziedzicach", realizowanego przez PKM w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014–2020. W ramach projektu czechowickie przedsiębiorstwo aplikowało o kwotę przeszło 7 mln 300 tysięcy złotych, stanowiącą 85-procentowe dofinansowanie całości zadania polegającego na gruntownej modernizacji taboru przewoźnika. W ramach tego samego projektu flota czechowickiego przewoźnika wzbogaciła się już o cztery nowoczesne autobusy Solaris Urbino 12, którymi PKM wozi pasażerów od kilku miesięcy.

Autobusy hybrydowe Solaris Urbino 12 Hybrid, które trafią do Czechowic-Dziedzic, wyposażone będą w szeregowy napęd hybrydowy HybriDrive amerykańskiego producenta BAE Systems. Rolę agregatu prądotwórczego pełni silnik wysokoprężny Cummins ISB4.5.E6. To jednostka o mocy 210 KM oraz 760 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Silnik spalinowy zblokowany jest z modułem trakcyjnym HDS200. To falownik, który steruje prądnicą synchroniczną o mocy ciągłej 280 KM. Jej zadaniem jest przekształcenie energii mechanicznej z jednostki spalinowej w elektryczną, która umożliwi zasilanie silnika trakcyjnego. BEA stosuje silnik asynchroniczny o mocy 270 KM, który osiąga 2400 Nm ciągłego momentu obrotowego. Za silnikiem trakcyjnym zamontowano zwolnicę, która pomaga "okiełznać" jego wysoki moment obrotowy i przekazać energię mechaniczną na portalowy most napędowy ZF AV132/80.

Nowe autobusy hybrydowe będą w pełni przystosowane do obsługi osób niepełnosprawnych. Pojazdy są przystosowane do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Wyposażone będą w uchylną rampę i funkcję tzw. przyklęku prawej strony pojazdu, dającą możliwość obniżenia pojazdu o około 70 mm. Dodatkowo rozmieszczenie i konstrukcja poręczy umożliwiać będzie swobodny wjazd do autobusu wózkiem inwalidzkim lub dziecięcym, a stanowisko dla osób na wózkach inwalidzkich wyposażone będzie w biodrowy pas bezpieczeństwa. Na obudowie przycisków w przestrzeni pasażerskiej i zewnątrz autobusów znajdą się napisy w alfabecie Braille'a. Dla osób niedowidzących zamontowane będą w poręczach punkty świetlne wykonane w technologii LED. Zadbano również o wyznaczenie miejsc siedzących dla uprzywilejowanych pasażerów.

W ubiegłym tygodniu fabrykę Solarisa w Bolechowie wizytowała delegacja z Czechowic-Dziedzic. Przewodniczył jej burmistrz Marian Błachut. Wrażeniami z wizyty pochwalił się na swojej stronie na Facebook'u:

"Za około miesiąc trafią do nas kolejne nowe autobusy polskiej marki Solaris Urbino 12, zakupione ze środków unijnych. Tym razem będą to trzy pojazdy w wersji Hybrid – pierwsze autobusy z nowoczesnym, ekologicznym napędem hybrydowym, które zasilą flotę naszego PKM-u. Autobusy te, mieliśmy już okazję zobaczyć osobiście, w czasie wizyty w produkującej je fabryce w Bolechowie, gdzie gościłem w gronie współpracowników, przedstawicieli Rady Miejskiej oraz zarządu PKM-u. Zwiedziliśmy halę produkcyjną i zostaliśmy ciepło przyjęci przez kierownictwo Solaris Bus & Coach oraz samą Prezes Spółki – Panią Solange Olszewską. Polska firma robi wrażenie."


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
PKM Czechowice-Dziedzice
Solaris
hybryda
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....