TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|







Dane szczegółowe














Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemu



Profile społecznościowe




Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|







Dane szczegółowe













Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemu



Profile społecznościowe




Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane











Profile społecznościowe



Dodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Czechbus 2019: Elektryczna premiera Iveco E-Way
InfoBus.pl - Opublikowano: 30.11.2019 10:00:50
Czechbus 2019: Elektryczna premiera Iveco E-Way

Największa premierą tegorocznej edycji praskich targów była premiera elektrycznego autobusu Iveco E-Way, który tym samym zaliczył czeską premierę. Oprócz niego mogliśmy zobaczyć Crossway Natural Power oraz Urbanway 12 Hybrid.

Na targach Czechbus, które odbyła się w dniach 26 - 28. 11. 2019 na PVA EXPO PRAGA w Letňany Iveco pokazało wszystkie swoje autobusy w zakresie napędów alternatywnych. Oczywiście snopy reflektorów były skupione na premierowym Iveco E-Bus, który w Pradze pojawił się w wersji 12-metrowej. I po raz pierwszy na Czechbusie. Szerzej o tej nowej rodzinie i o jej debiucie na Busworld pisaliśmy InfoBusie TUTAJ

Czas na gaz

Kolejną ozdobą czeskiej wystawy był międzymiastowy autobus Crossway Line 12m Natural Power w wersji 12 metrowej. Tutaj warto dodać, że ten model zdobył dla Iveco Bus po raz trzeci (po Crealis In-Motion-Charging i Crossway Low Entry Natural Power) nagrodę "Sustainable Bus of the Year", gdzie jednym z jurorów jest redakcja InfoBusa.

Crossway Natural Power jest wyposażony w silnik Iveco Cursor 9 NP, a jego ponadczasowa konstrukcja integruje zbiorniki ze sprężonym gazem na dachu. To opatentowane rozwiązanie optymalizuje środek ciężkości pojazdu w celu poprawy stabilności na drodze, jednocześnie zwiększając komfort dla kierowcy i pasażera. Dzięki temu rozwiązaniu Crossway NP ma najniższą wysokość na rynku wśród gazowych pojazdów, co oznacza, że można go eksploatować bez specjalnych ograniczeń. Pojazd dostępny jest w wersjach 12 i 13 metrów, w wersji funcjonalnej Line i Pop. Jest to nowa alternatywa dla regionów poszukujących zielonych rozwiązań transportowych i przejścia na nowe źródła energii. Autobus jest w 100% przystosowany do zasilania biometanem.

Hybryda o wysokiej wartości

W ramach wewnętrznej ekspozycji na Czechbus Iveco Bus przedstawiło jeszcze miejski autobus hybrydowy Urbanway Hybrid High Value 12m, który imponuje dużą pojemność pasażerską. Pojazd może pomieścić do 103 pasażerów. W jego układzie napędowym mamy silnik FPT Tector 7 o mocy 286 KM, który jest kompatybilny z biopaliwem HVO (uwodorniony olej roślinny) drugiej generacji. W wersji hybrydowej posiada on funkcję "Arrive & Go", która pozwala na 100% zerową emisję elektryczną podczas zbliżania się do przystanku autobusowego i sygnalizacji świetlnej oraz odjeżdżania z niego. Zdaniem producenta, zużycie paliwa jest generalnie o 30% niższe w porównaniu z autobusami z silnikiem diesla.

Ponadto na Czechbus mogliśmy zobaczyć też szeroką innych autobusów Iveco Bus - od minibusów po miejskie autobusy Urbanway i międzymiastowe Crossway po autokary Evadys i Magelys. Na zewnętrznych terenach wystawienniczych Iveco pokazało:

  • Daily Tourys Plus MY2019

  • Crossway Low Entry City NP 12m

  • Crossway Low Entry Line 10,8m

  • Evadys 12M

  • Magelys 12,2 m



Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
elektrobus
hybryda
CNG
Czechbus
Iveco
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....