TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Czas na TRANSEXPO 2008
Aleksander Kierecki - Opublikowano: 09.09.2008 10:28:52
Czas na TRANSEXPO 2008

W dniach 8-10 października już po raz szósty Międzynarodowe Targi Lokalnego Transportu Zbiorowego TRANSEXPO. O nowościach w formule tej najważniejszej dla autobusowej branży wystawy rozmawiamy z menadżerem targów –Anną Prędotą.

TranInfo.pl : Jaka jest obecnie liczba zgłoszonych wystawców? Czy jest ona większa niż przed rokiem?

Anna Prędota: Na chwilę obecną zgłoszonych jest już 165 firm –dla porównania rok temu był to poziom 152 firm. Powierzchnia jaką wynajęli wystawcy to 9.750 mkw, a w poprzedniej edycji był to metraż rzędu 9.300 mkw. Są to dane z pierwszych dni września, a do targów pozostał jeszcze miesiąc. To oznacza, że będzie jeszcze lepiej.

Czy jacyś producenci zadebiutują w tym roku na targach?

W tym roku na wystawie pojawią się tradycyjnie wszyscy najwięksi producenci autobusów. Żadna z firm, które dotychczas uczestniczyły w targach TRANSEXPO nie zrezygnowała z udziału. Natomiast po raz pierwszy na targach pojawi się marka KING LONG, którą zaprezentuje niemiecka firma. Autobusy tej marki, jak i większość prezentowanych na tegorocznych targach TRANSEXPO, przyjedzie prosto z Hanoweru.

Jakie ważne premiery czekają w tym roku na zwiedzających?

Na chwilę obecną nie posiadam jeszcze wiedzy na temat nowości i premier na tegorocznych targach. Ale fakt, że autobusy przyjadą do Kielc prosto z IAA może świadczyć o tym, że takie premiery i nowości pojawią się na kieleckiej wystawie.

Zdaję się, że największą nowością dla wystawców będzie zlokalizowanie całej ekspozycji w hali. Co miało na to wpływ i jakie są opnie na ten temat wśród wystawców?

W tym roku całkowitą nowością targów TRANSEXPO jest \'wprowadzenie\' autobusów do pawilonów wystawienniczych. Taką decyzję podjęliśmy wspólnie z wystawcami. Wszystkie znaczące imprezy autobusowe w Europie zlokalizowane są w pawilonach. Taka formuła zbliża targi TRANSEXPO jeszcze bardziej w kierunku standardów europejskich wystaw. Targi Kielce dysponują na tyle dużą powierzchnią wystawienniczą w pawilonach posiadających pełną infrastrukturę (podłączenia mocy, wody, Internetu, etc), że dla wszystkich wystawców wystarczy powierzchni. Dodatkowym argumentem przemawiającym za \'wprowadzeniem\' autobusów do pawilonów był niewątpliwie październikowy termin wystawy.

Czy to oznacza, że wszystkie autobusy będą pokazywane w hali?

Jedynie Scania Polska postanowiła jeszcze w tym roku pozostać na terenie zewnętrznym. Ale nie będzie to jedyne stoisko na zewnątrz. Oprócz SCANI na terenie zewnętrznym swoją ofertę zaprezentują: AUTOMET, AMZ KUTNO, AUTO CUBY, CMS AUTO, ALKOM, ZNS SOLEC KUJAWSKI i wiele innych firm.

Czy wejście targów „pod dach”nie odbije się na liczbie pokazywanych autobusów?

Wprowadzenie autobusów do pawilonów na pewno nie odbije się na liczbie prezentowanych pojazdów. Świadczy o tym fakt, że większość z wystawców zwiększyło powierzchnię wystawienniczą.

Jakie w tym roku spotkania czy seminaria zorganizują przy TRANSEXPO izby: PIGTSiS, IGKM i PSPA?

7 października odbywa się XXXII Krajowy Zjazd Komunikacji miejskiej, którego organizatorem jest IGKM. Pierwszego dnia targów odbędą się liczne konferencje prasowe, natomiast drugiego dnia targów odbędzie się konferencja naukowo-techniczna organizowana przez PIGTSiS. Również drugiego dnia targów odbędzie się spotkanie PSPA. Wszystko na to wskazuje, że w tym roku udało się zebrać trzy najważniejsze instytucje, jeśli chodzi o transport autobusowy.

Czy w tym roku przewidziano jakieś dodatkowe atrakcje / spotkania dla zwiedzających

Program targów jest jeszcze na etapie tworzenia, jednak na chwilę obecną nie przewiduję szczególnych atrakcji dla zwiedzających. Będą natomiast atrakcje dla wystawców. Mam tu na myśli zmianę formuły i miejsca wieczornych spotkań - Gali, bankietu oraz glill party.

Bardzo dziękuję za rozmowę!
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Kielce
targi
Transexpo
IGKM
PIGTSiS

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....