TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Czas na dentobusy! Jakie Mercedesy zabuduje Zeszuta?
INFOBUS.PL / PAP - Opublikowano: 20.11.2017 20:00:40 2 komentarze
Czas na dentobusy! Jakie Mercedesy zabuduje Zeszuta?

Były krwiobusy, czas na dentobusy! Pod koniec października MZ wybrało firmę, która dostarczy 16 autokarów służących jako mobilne gabinety stomatologiczne. Zlecenie trafiło do firmy Zeszuta, która ma już wprawę w wyspecjalizowanych zabudowach autokarów. Otwartym pozostaje pytanie na jakich pojazdach zwycięzca zabierze się za realizację zamówienia.

Przygotowany przez MZ projekt nowelizacji rozporządzenia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia stomatologicznego ma umożliwić udzielanie w dentobusach świadczeń ogólnostomatologicznych (dla dzieci i młodzieży do ukończenia 18. roku życia) i profilaktycznych świadczeń stomatologicznych (dla osób poniżej 19 lat). Resort chce, by nowe rozporządzenie weszło w życie już dzień po ogłoszeniu.

Dentobusów będzie 16, po jednym na każde województwo. Będą z nich korzystać uczniowie małych szkół w miejscowościach, w których nie ma gabinetu lekarza dentysty. Gabinet dentystyczny "na kołach" będzie miał takie same zadania jak stacjonarny, czyli m.in. profilaktykę i wczesne wykrywanie próchnicy.

W ostatnich dniach października Zakład Zamówień Publicznych przy Ministrze Zdrowia podpisał cztery umowy z firmą Zeszuta Sp. z o.o. na dostawę łącznie 16 dentobusów marki Mercedes-Benz. Będą one kosztować resort 23 940 800 PLN brutto (19 464 065 PLN netto). Daje to cenę jednostkową za jeden autokar w pakiecie ze specjalistyczną zabudową na poziomie 1 216 504 PLN netto.

I od tego momentu zaczynają się znaki zapytania. Otwartym pozostaje pytania na bazie jakiego pojazdu Zeszuta wykona zabudowy. Do tej pory za "podstawę" robił Mercedes Travego, czego przykładem był sztandarowy projekt warszawskiej firmy czyli krwiobusy. Teraz jednak to odpada. Travego zakończyło swoją historię wraz z końcem października.

Wybór więc zostaje pomiędzy Toursimo i Intouro. Wiele jednak wskazuje na to, że to na jakim autokarze zostaną wykonane zabudowy dla MZ będzie długo trzymane w tajemnicy. Tak czy inaczej warto podkreślić pierwsze zamówienie na specjalistyczne autobusy tego typu, jakim bez wątpienia są dentobusy. Pojazdy zostaną przekazane resortowi zdrowia w przyszłym roku.

Środki na zakup dentobusów pochodzą z budżetu państwa i są przewidziane w uchwalonej we wrześniu ustawie o szczególnych rozwiązaniach zapewniających poprawę jakości i dostępności do świadczeń opieki zdrowotnej. Tzw. specustawa zdrowotna zakłada, że do systemu opieki zdrowotnej trafi dodatkowo 281,8 mln zł, m.in. na zakupy sprzętu i aparatury medycznej.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Mercedes
Zeszuta
Ministerstwo Zdrowia
  • Adrian AS – 21.11.2017

    Ha ha. BĘDZIE AUTOSAN.

  • Rafał – 21.11.2017

    Każdy miłośnik pokocha dentyste

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....