TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Ćwierć wieku Centrum Kompetencji w Mannheim
Infobus.pl - Opublikowano: 27.12.2019 11:00:23
25 lat Centrum Kompetencji w Mannheim

Centrum Kompetencji dla Mobilności Bezemisyjnej w Mannheim świętuje 25-lecie. Jednocześnie nabierają tempa przygotowania do seryjnej produkcji akumulatorów. To m.in. tutaj odbywa się produkcja seryjna akumulatorów dla eActros i eCitaro.

Przez 25 lat Centrum Kompetencji dla Mobilności Bezemisyjnej było fabryką pojazdów Daimler AG z alternatywnymi układami napędowymi. Jako partner do spraw rozwoju w firmie, Centrum Kompetencji buduje prototypy, produkuje małe serie i przygotowuje start-upy. To wypełnia lukę między rozwojem pojazdu, a produkcją na dużą skalę.

Centrum koncentruje się głównie na wprowadzaniu oraz integracji elektrycznych i innych alternatywnych układów napędowych do produkcji seryjnej. Jednocześnie projektowanie linii produkcyjnych przy użyciu najnowocześniejszych technologii jest jedną z kluczowych kompetencji Centrum. Ponad 50 inżynierów, mistrzów, rzemieślników i mechatroników łączy swoje bogate "know-how", aby zdefiniować nowe procesy produkcyjne dla komponentów pojazdów o niskiej emisji i bezemisyjnych, takich jak zestawy akumulatorów lub całe systemy akumulatorowe.

Z myślą o wodorze

Dr Frank Reintjes, szef globalnego zespołu napędowego, e-mobilności i planowania produkcji w Daimler Truck AG powiedział, że:

"W Daimler Trucks & Buses realizujemy zrównoważoną strategię biznesową nakierunkowaną w celu neutralnego pod względem emisji CO2 transportu drogowego. Można to zrealizować tylko wykorzystując elektryczne pojazdy użytkowe z napędem akumulatorowym lub ogniwem paliwowym. Ciągle rozwijamy obie te technologie do produkcji seryjnej: od 2021 r. wprowadzimy na rynek ciężarówki zasilane bateryjnie, a do końca 2020 r. napędzane wodorem".

Andreas Moch, szef zakładu Mercedes-Benz w Mannheim stwierdził, że: "Bardzo ważne jest dla nas szybkie wdrażanie innowacji w produkcji nowych technologii napędowych i wprowadzanie ich do produkcji seryjnej. I to jest właśnie obszar specjalizacji Centrum Kompetencji dla Mobilności Bezemisyjnej. Szczególnie ma to ogromne znaczenie dla obecnej transformacji przemysłu motoryzacyjnego".

Georg Klohr, szef Centrum Kompetencji dodał: "W ciągu ostatnich 25 lat zdobyliśmy znaczne doświadczenie w zakresie różnych technologii. Dzięki tej wiedzy jesteśmy w dobrej pozycji na przyszłość. Już dziś każdy pojazd Daimlera z alternatywnym układem napędowym zawiera także wiedzę specjalistyczną naszego Centrum. Z tego jesteśmy bardzo dumni".
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
fabryka
elektromobilność
wodór
Mercedes

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....