TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Cotral zamawia nie tylko Solarisy. 100 Skyliner-ów dla Rzymu!
InfoBus.pl - Opublikowano: 09.11.2016 18:47:19
Cotral zamawia nie tylko Solarisy. 100 Skyliner-ów dla Rzymu!

Firma transportowa Cotral Spa zamówiła w MAN Truck & Bus Italia równo sto dwupokładowych autokarów Neoplan Skyliner. Dostawy rozłożono na cztery najbliższe lata. To kolejny wzmocnienie taborowe włoskiego przewoźnika po olbrzymim kontrakcie z Solarisem na zakup 300 międzymiastowych autobusów InterUrbino. Czyżby Włosi czuli na plecach oddech Flixbusa?

Piętrowe Neoplany także mają spełniać wymagania II klasy, czyli obsługiwać połącznie międzymiastowe, realizowane z centrali firmy znajdującej się w Rzymie. Dostawa pierwszych jednostek ma się odbyć jeszcze pod koniec tego roku. Oprócz zakupu samych autobusów, Cotral zawarł też umowę na ich obsługę serwisową autobusów przez najbliższych 10 lat.

Rekord Neoplana

Zawarta umowa to największy w historii MAN tego typu kontrakt we Włoszech. Włoski przewoźnik zdecydował się na markę Neoplan głównie ze względu na fantastyczna pojemność dwupokładowego autokaru, wynoszącą aż 90 miejsc. Źródłem napędu tego kolosa jest silnik sześciocylindrowy silnik MAN D26 o mocy z 500 KM (368 kW) , współpracujący z zautomatyzowaną, 12-biegową skrzynia biegów MAN TipMatic

-"Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku przetargu" - powiedział dyrektor zarządzający Cotral Arrigo Giana. "Przewidujemy, że współpraca z MAN i Neoplan stanie się dodatkowym atutem dla naszej działalności i te niezwykłe autokary przyciągną do nas dodatkowych pasażerów."

-"Jestem pewien, że klienci Cotral docenią wysoki poziom komfortu w autobusach Skyliner i te pojazdy potwierdzą swoje zalety ? znane z sektora turystycznego ? także na regularnych liniach ? powiedział Franco Pedrotti, kierownik sprzedaży autobusów w MAN Truck & Bus Italia.

Skyliner w skrócie

Przypomnijmy, że od czerwca 2015 roku autokar NEOPLAN Skyliner jest dostępny w wersji Euro 6. Ten dwupiętrowy autokar klasy Premium jest atrakcyjny ze względu na optymalne połączenie ekonomiczności i ekskluzywnego komfortu. Nagrodzony projekt "Sharp Cut" o jasnym, spójnym profilu zapewnia najlepsze parametry aerodynamiczne. Pociągają one za sobą oszczędności paliwa do pięciu procent w porównaniu z autobusami dwupiętrowymi bez aerodynamicznie zoptymalizowanej budowy. Model NEOPLAN Skyliner ustala nowe standardy dotyczące również bagażnika: 11 m3 to wystarczająco dużo miejsca na bagaż.

Przestronne wnętrze oferuje maksymalną swobodę ruchów w autobusie dwupiętrowym. 83 miejsca ? w wersji turystycznej - sprawiają, że autobus jest optymalnym rozwiązaniem do zastosowania w "wielkiej turystyce". Standardowe wyposażenie z wyświetlaczem celu podróży i gniazdkami wtykowymi o napięciu 230 V lub/i portami USB przy wszystkich miejscach siedzących oraz nowy fotel kierowcy ze zoptymalizowaną pozycją zapewniają zwiększony komfort pasażerów i kierowcy. O rozrywkę podczas długich podróży dba również system Onboard Entertainment. Oprócz możliwości korzystania z sieci bezprzewodowej WLAN na pokładzie autokaru dostępne jest także centrum multimedialne Multi Media Coach Advanced z dwoma 19-calowymi i jednym 15-calowym monitorem TFT na górze oraz 15-calowym płaskim ekranem na dole pojazdu. Dla specjalnych potrzeb MAN Bus Modification Center w Plauen oferuje szeroką paletę możliwości doposażenia Skyliner-ów.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MAN
Neoplan
Skyliner
Cotral
Włochy

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....