TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

COP24: Volvo wyróżniono za zrównoważony transport
InfoBus.pl - Opublikowano: 11.12.2018 08:58:01
COP24: Volvo wyróżniono za zrównoważony transport

Firma Volvo Polska została wyróżnione przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju oraz Global Compact Network Polska za działania na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Volvo Polska zostało wyróżnione przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju oraz Global Compact Network Polska za działania i wysiłki ukierunkowane na realizację wyznaczonych przez ONZ Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDG) i 10 Zasad Global Compact w Polsce.

Wyróżnienia zostały przyznane firmom, które we współpracy z UN Global Compact włączają się w działania na rzecz osiągnięcia Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDG), m.in. SDG6 (Czysta woda i warunki sanitarne), SDG11 (Zrównoważone miasta i społeczności), SDG14 (Życie pod wodą) i SDG15 (Życie na lądzie). Volvo Polska zostało docenione za zaangażowanie we wdrażanie Celu 11: Zrównoważone miasta i społeczności.

Wyróżnienia zostały wręczone przedstawicielom firm przez Jerzego Kwiecińskiego, Ministra Inwestycji i Rozwoju oraz Kamila Wyszkowskiego, Prezesa Zarządu, Global Compact Network Poland podczas debaty "Corporate social responsibility – entrepreneurship for the sustainable development", w ramach odbywającej się w Katowicach 24. Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP24).

Elektryki i hybrydy

-"Volvo już od wielu lat wspiera rozwój elektromobilności, produkując zelektryfikowane autobusy i samochody ciężarowe i przyczyniając się w ten sposób do zrównoważonego rozwoju miast i społeczności. Jako jedyny producent autobusów miejskich postawiliśmy na autobusy zelektryfikowane: hybrydowe, elektryczno-hybrydowe (plug-in) oraz w pełni elektryczne, rezygnując zupełnie z produkcji pojazdów o napędzie wyłącznie spalinowym. Cieszymy się, że w tym samym kierunku zmierzają operatorzy transporu publicznego w wielu miastach Polski i Europy, do których dostarczamy coraz więcej innowacyjnych i ekologicznych autobusów skonstruowanych i produkowanych w naszej wrocławskiej fabryce." - powiedział Marek Gawroński, wiceprezes Volvo Polska ds. Relacji z Sektorem Publicznym. -

-"Naszą ambicją w Grupie Volvo jest przyczynianie się do realizacji wszystkich Celów Zrównoważonego Rozwoju, jednak najbardziej chcemy skupiać się na tych celach, które są bezpośrednio związane z naszą działalnością i gdzie nasz wkład może być największy. Jednym z czterech Celów określonych przez Grupę Volvo jako kluczowe jest właśnie Cel 11 – Zrównoważone miasta i społeczności. Koncentrujemy się na zapewnieniu dostępu do bezpiecznego i zrównoważonego systemu transportu, głównie poprzez rozwijanie transportu publicznego. Flagowym przykładem naszych działań jest ElectriCity – wspólny projekt środowiska badawczego, przedstawicieli przemysłu i miasta Göteborg, w ramach którego opracowywane, prezentowane i oceniane są nowe rozwiązania dla zrównoważonego ruchu miejskiego nowej generacji" – dodała Anna Nojszewska, dyrektor ds. Komunikacji Volvo Polska, odpowiedzialna za działania w ramach Społecznej Odpowiedzialności Biznesu.

Global Compact

UN Global Compact jest największą na świecie platformą angażującą biznes w realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDG). Działa na rzecz ich implementacji w kraju poprzez wspieranie polskich organizacji w wypracowaniu najlepszych praktyk i strategii w zgodzie z SDG i 10 Zasadami Global Compact.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
COP
CSR
Volvo

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....