TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

COP24: Polska stanie się trzecim rynkiem elektrobusów w Europie
InfoBus.pl - Opublikowano: 04.12.2018 13:34:31
Premier: Polska stanie trzecim rynkiem elektrobusów w Europie

Szef polskiego rządu zapewnił, że nasz kraj jest w awangardzie rozwijania wszelkich badań, jak i wdrażanych w praktyce programów. Rozwijana jest również cała infrastruktura ładownia samochodów, autobusów elektrycznych. "To jest przecież warunek wstępny, żeby ta deklaracja na rzecz elektromobilności stawała się rzeczywistością" - podkreślił.

-"Polska razem z Bankiem Światowym powołuje także dedykowany fundusz elektromobilności w Funduszu Powierniczym Mobilności i Logistyki. Będzie on finansował wdrożenie partnerstwa na poziomie lokalnym pomiędzy miastami, regionami. Być może miasta, takie jak Kair, Katowice, Warszawa, Szanghaj czy Dżakarta znajdą tam dla siebie szanse na współpracę bilateralną czy multilateralną" - poinformował Morawiecki.

Premier zaprosił zgromadzonych gości na pierwsze światowe forum elektromobilności "Driving Change Together", które - jak powiedział - odbędzie się w przyszłym roku w Polsce. "Odczytujemy tutaj tę deklarację +Driving Change Together+ w +Katowice Partnership for E-mobility+ jako wyraz naszych dążeń do wzdrażania czystego i przyjaznego klimatowi transportu, a jednocześnie zapewnienia rozwoju technologicznego i rozwoju przemysłowego" - mówił.

-"Polska ma zamiar być aktywnym i efektywnym graczem w kreowaniu elektromobilnego, przyjaznego ludziom i planecie świata transportu przyszłości. Mamy nadzieję, że dokonamy tej pozytywnej i potrzebnej przemiany światowego transportu wspólnie, w duchu współpracy i otwartości" - dodał.

E-rynek

Morawiecki zaznaczył, że nasz kraj ma kompleksową politykę odpowiedzialnego rozwoju, której integralną częścią jest Plan Rozwoju Elektromobilności.

-"Utworzyliśmy specjalny fundusz niskoemisyjnego transportu, który rozpocznie funkcjonowanie od początku 2019 roku. Uruchamiamy szereg programów rozwojowych, badawczych, które się przyczynią do wzrostu zarówno innowacyjności, jak i poprawy jakości powietrza w szczególności w obszarze transportu publicznego" - mówił.

Morawiecki zaznaczył, że na przestrzeni ostatnich trzech lat dla rozwoju elektromobilności i czystego transportu stworzono "pewną przestrzeń regulacyjną", ale również mechanizmy finansowania tego sektora i mechanizm wsparcia rozwoju innowacyjnych technologii.

Premier zwrócił uwagę na znaczenie miast w procesie rozwoju elektromobilności. "Proces urbanizacyjny wiąże się z podniesieniem dzisiaj emisji związanej z transportem. I dlatego włączenie miast w rozwój elektromobilności, w szczególności w obszarze transportu publicznego, ma tak wielki sens" - powiedział.

Podkreślił, że w Polsce, która jest dzisiaj szóstym co do wielkości krajem UE, przygotowano "największy przetarg na transport niskoemisyjny - 1 tys. 77 autobusów elektrycznych, wspólnie z naszymi agendami badań i rozwoju".

"Już dzisiaj Polska staje się 4., wkrótce prawdopodobnie 3. rynkiem UE co do wielkości floty autobusów elektrycznych i ta liczba bardzo szybko rośnie, poprawiając jakość powietrza w naszych miastach" - zaznaczył.

Morawiecki wskazał, że na rozwój elektromobilności i czystego transportu "Polska bezpośrednio przeznaczy w najbliższych 10 latach ok. 3-4 mld euro". "I te kwoty powiększamy w najbliższych naszych budżetach" - mówił.

Polska z W. Brytanią

Szczyt klimatyczny ONZ w Katowicach (COP24) we wtorek zdominował temat elektromobilności. Tego dnia zaprezentowana została polsko-brytyjska inicjatywa ws. promocji nisko/bezemisyjnego transportu - "Driving Change Together – Katowice Partnership for Electromobility". Zakłada ona powstawanie sieci partnerstw między władzami miast, regionów i państw, a także organizacji pozarządowych, których celem jest m.in. wymiana doświadczeń ws. elektromobilności. Program ma być bodźcem do rozwoju takiego rodzaju technologii.

Inicjatywa zakłada powstawanie sieci partnerstw pomiędzy władzami miast, regionów i państw, a także organizacji pozarządowych, których celem jest m.in. wymiana doświadczeń na temat rozwoju elektromobilności. Zaproponowane przez Polskę i Wielką Brytanię partnerstwo ma być wspierane dorocznymi forami, a pierwsze ma odbyć się w Polsce.

-"Deklaracja, którą przyjmiemy, ma na celu promowanie partnerstw pomiędzy miastami, regionami, przedsiębiorstwami, organizacjami pozarządowymi, jak i pomiędzy krajami rozwiniętymi i rozwijającymi się. Jaka jest idea? Otóż wydaje się nam, że coraz więcej o przyszłości i dalszym rozwoju decyduje się dzisiaj właśnie na poziomie sektora pozarządowego, w tym w szczególności w samych miast. Chcielibyśmy doprowadzić do sytuacji, w której na przykład pomiędzy Krakowem i Kairem, pomiędzy Warszawą i Dżakartą, pomiędzy innymi krajami rozwiniętymi i ich miastami - a krajami rozwijającymi się i ich miastami, były podpisywane takie partnerstwa, które pozwalałby wymieniać doświadczenia i wzajemnie się od siebie uczyć" - dodał wiceminister Kurtyka.

Kurtyka podkreślił, że Polska "zdecydowała się podjąć wyzwanie elektromobilności" z jednej strony systemowo (przez odpowiednią ustawę) i tworząc Fundusz Niskoemisyjnego Transportu, a z drugiej strony poprzez konkretne działania, czyli inwestycje w niskoemisyjny transport.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
COP
elektromobilność
ME

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....