TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Co wiadomo o elektrycznym Autosanie? Pierwsze konkrety
INFOBUS.PL - Opublikowano: 02.11.2018 16:00:19
Zdjęcie pochodzi z prospektu reklamowego elektrycznego Autosana SanCity 12LF E

Ostatnio znów głośno o Autosanie. Producent miałby zaliczyć holdingowy transfer. Z myślą o produkcji autobusów elektrycznych spółka trafiłaby pod zarząd Polskiej Grupy Energetycznej. To dobry moment by co nieco powiedzieć o elektrycznym SanCity 12LF. Wiemy już co ma do zaoferowania Autosan.

Przypomnijmy, że producent "bocianów" podpisał z niemiecką firmą ebe EUROPA GmbH z miasta Memmingen na dostawę 4 sztuk dwunastometrowych elektrobusów. Pisaliśmy o tym tutaj. Pojazdy miały zostać przekazane klientowi już kilka miesięcy temu, w marcu. Temat jednak "utknął". Do tej pory elektrobus Autosana był jedną wielką zagadką. Teraz jednak co nieco wychodzi na światło dzienne. Możemy więc przyjrzeć się temu, co producent ma do zaoferowania klientom.

Bateryjny SanCity 12LF ma umożliwiać podróż 84 - 92 pasażerom, w tym 25 - 35 na miejscach siedzących. Daje to kilka możliwości w zakresie konfiguracji wnętrza. Wszystko oczywiście będzie uzależnione od potrzeb określonego klienta. Dostęp na pokład standardowo ma być zapewniony przez dwa wejścia w układzie 2-2-0. Jako opcję Autosan przewiduje drzwi w układzie 2-2-2.

W zakresie napędu pojawia się dużo ciekawostek. Sanocka fabryka przewiduje w tym zakresie dwie opcje. Klient będzie miał wybór między elektryczną osią niemieckiej firmy Ziehl-Abbeg z dwoma silnikami w piastach kół lub silnik centralny Sumo LSM kanadyjskiego TM4. W obu rozwiązaniach będą to silniki synchroniczne. Energia ma być magazynowana w bateriach litowo-jonowych NMC. Całkowita pojemność zespołu składającego się 4 baterii ma wynosić 318 kWh. Egzemplarze dla EBE wygląda na to, że będą na razie ładowane wyłącznie poprzez złącze plug-in.

Do tego oczywiście cała paleta rozwiązań, które są dziś oczywistym standardem. W zależności od potrzeb danego przewoźnika.

Podsumowując- co nieco już wiemy czego można się spodziewać po elektrycznym SanCity. Koncepcja sanockiego elektrobusa oraz podzespoły, na które postawił producent są bardzo zbliżone do tych, które są charakterystyczne dla tych, którzy od sprzedaży "elektryków" chcieli zacząć swoją autobusową przygodę. To na razie jedyny wniosek. Aby móc powiedzieć coś więcej będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
Autosan
elektrobus
 • Przemek Posadzki – 02.11.2018

  taki model już jest w zasobach floty ebe europa. zachęcam do wnikliwego poszukania w internecie a tam wszystko jest :) chęci, chęci...

 • Szymon Milkiewicz – 03.11.2018

  On istnieje http://www.ebe-europa.com/blue-city-bus/design/

 • Tadeusz Polar – 05.11.2018

  ten autosan juz w lipcu byl gotowy http://autosan.cba.pl/historia/historia25.html

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....