TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Co się stanie z MPK Wałbrzych?
WALBRZYCHFAKTY.PL - Opublikowano: 14.09.2011 22:01:54 5 komentarzy
Co się stanie z MPK Wałbrzych?

Jak informuje lokalny serwis walbrzychfakty.pl o tym, że sytuacja w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym w Wałbrzychu nie jest najlepsza wiadomo od dłuższego czasu. Załoga licząca kilkaset osób, która jest zatrudniona w spółce, jeszcze kilka miesięcy temu organizowała spór zbiorowy oraz referendum, w którym pracownicy opowiedzieli się że nie mają zaufania do ówczesnego zarządu spółki. Ostatnie doniesienia informowały o tym, że z kasy MPK wyprowadzone zostały duże kwoty pieniędzy. Największym winowajcą określono byłego prezesa Ireneusza Zarzeckiego, który w swoich wyjaśnieniach stwierdził, że pieniądze wypłacał na potrzeby byłego prezydenta Wałbrzycha oraz Platformy Obywatelskiej, której członkiem był Zarzecki. Po tym jak kradzież pieniędzy z kasy spółki została wykryta, prezes MPK został zwolniony z pracy a na jego miejsce został powołany tymczasowy szef, Andrzej Kosiór, który miał wprowadzić program naprawczy w firmie. Okazało się, że sytuacja MPK jest jeszcze gorsza niż sądzono do tej pory i najprawdopodobniej nie uda się uratować tzw. kolosa na glinianych nogach. Z naszych informacji wynika, że Andrzej Kosiór złożył w sądzie wniosek o ogłoszeniu upadłości miejskiego przewoźnika, skutkiem czego najprawdopodobniej już wkrótce spółką pokieruje syndyk masy upadłościowej. Nie na wiele więc zdały się wprowadzane oszczędności i cięcia , zadłużenie MPK zamiast maleć, radykalnie wzrastało i nadal rośnie. W sierpniu obniżono pracownikom stawkę godzinową z 8,30 zł na 6,10 zł. Niektórzy mieli pensje mniejsze nawet o 900 zł. Z ponad 300 pracowników zatrudnionych w MPK około 200 osób złożyło pozwy sądowe przeciwko swojemu pracodawcy. Domagają się w nich przede wszystkim należnych im zaległych wypłat.

Zadłużenie miejskiego przewoźnika w stosunku do wszystkich wierzycieli i pracowników osiągnęło według oficjalnych informacji około 10 milionów złotych, dodatkowo przeprowadzona w maju kontrola dokumentów wykazała brak w kasie spółki około pięciuset tysięcy złotych. Nie tylko ta sprawa bulwersuje pracowników spółki, w rozmowach z zatrudnionymi tam ludźmi dowiadujemy się że MPK ukrywa według nich wiele faktów związanych z autobusami, które są wpisane jako jeżdżące po mieście ,czyli w dobrym stanie a tak naprawdę są ruinami, które stoją schowane za drzewami na jednym z placów zajezdni. Mimo prób nawiązania kontaktu przez walbrzychfakty.pl z nowym prezesem MPK nie udało się uzyskać od Andrzeja Kosióra żadnych informacji, a zapytany przez dziennikarzy Andrzej Welc niechętnie odpowiadał na pytania związane z wątkiem nieczynnych autobusów. Stwierdził jednak że takich, które są już skazane na kasację jest jedynie 4.
A jeszcze w kwietniu Br. Lokalni dziennikarze opublikowali 1 kwietnia prima aprilisowy żart o …upadłości MPK Wałbrzych. W tym materiale czytamy m.in. :-„Najprawdopodobniej jeszcze dziś część autobusów firmy zostanie zajęta przez banki i leasingodawców, do których należą. Dziś o godzinie 13:00 w Ratuszu odbędzie się spotkanie miejskich włodarzy z przedstawicielami Zarządu Dróg i Komunikacji oraz firm przewozowych w celu ustalenia planu awaryjnego i dogadania się w sprawie komunikacji zastępczej. Z nieoficjalnych informacji wynika, iż część zadań MPK zostanie tymczasowo podzielone pomiędzy firmy MaxPol i DLA.”O dalszym rozwoju sprawy będziemy informować wkrótce.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Wałbrzych
Wałbrzych
 • Jarko – 14.09.2011

  Skoro ich sytuacja jest na tyle fatalna to po co oni testują Scanie, Sora wkrótce mają testować jeszcze Solarisa i Mercedesa.

 • MB – 15.09.2011

  Może po to by uzupełniać braki taborowe?

 • zenek – 15.09.2011

  Trudno się dziwić że MPK upada jak wynagrodzenie pana Zarzeckiego np. za 2009 rok wynosiło 200 453,05 zł brutto.( http://bip.um-walbrzych.dolnyslask.pl/dokument.php?iddok=4162&idmp=247&r=r) Pozdrowienia dla mieszkańców Wałbrzycha głosujących na PO.

 • Kowalik – 13.11.2011

  Adrian nie jest dziennikarzem i nie był. to zwykły chłopczyk, który jak piesek za kością gania tam gdzie może zarobic kilka złotych.

 • ZŁY na władze – 29.11.2011

  MPK Wałbrzych straci licencje na przewozy.BRAWO PANIE PREZYDENCIE SZELEMEJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....