TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Co pokaże MAN na IAA 2018? Elektryczny debiut!
InfoBus.pl - Opublikowano: 02.07.2018 19:00:01
MAN Lions City E

Producent pojazdów użytkowych MAN Truck & Bus podczas konferencji prasowej w Berlinie - preIAA 2018 - zaprezentował przegląd nowości, jakie można będzie zobaczyć podczas targów pojazdów użytkowych IAA 2018 we wrześniu.

Na odbywających się co dwa lata w Hanowerze targach branżowych, firma MAN zaprezentuje nie tylko aktualne nowości produktowe w sektorze samochodów ciężarowych, ale także autobusów. To przede wszystkim:

  1. prototyp całkowicie elektrycznego autobusu miejskiego Lion's City E , który dzięki nieco innej konstrukcji niż konwencjonalny model Lion`s City podkreśla swojego ekologiczne przesłanie. eBus można łatwo rozpoznać po dodatkowych siedzeniach znajdujących się z tyłu, których montaż był możliwy dzięki pominięciu wieży silnika. W pełni elektryczny układ przenoszenia napędu wytwarza od 160 do maksymalnie 270 kW. Trzy pary elektrycznie sterowanych drzwi prowadzą do wnętrza autobusu jednoczłonowego, który dysponuje 29 miejscami siedzącymi.

  2. znany nam już nowy MAN Lion's City z designem Smart Edge, który w Hanowerze po raz pierwszy zostanie zaprezentowany szerokiej publiczności. Pojazd ten powstał w MAN Bus Starachowice.

  3. hybrydowy modułu MAN EfficientHybrid, który z jednej strony dzięki odzyskowi energii hamowania oszczędza paliwo. Z drugiej strony, funkcja stop-start pozwala uzyskać ciche i wolne od emisji fazy podtrzymania.

  4. gazowy przegubowiec MAN Lion's City G CNG z zupełnie przebudowanym silnikiem CNG - MAN E18, który opcjonalnie też jest dostępny wraz z MAN EfficientHybrid. W zoptymalizowanym pod kątem pojemności, czterodrzwiowym modelu dostępnych jest 39 miejsc. Nowo opracowany MAN E1856 LOH osiąga moc 320 KM (235 kW) i wykorzystuje 4-biegową automatyczną skrzynię biegów Voith.

Ofertę hanowerskiego stoiska z produktami MAN uzupełni autokar MAN Lion's Coach L w wersji długodystansowej z windą i dwoma miejscami dla wózków inwalidzkich. W porównaniu do modelu Lion's Coach zaprezentowanego po raz pierwszy w ubiegłym roku, pozycja słupka C została zoptymalizowana pod kątem lepszego widoku, również w pierwszym rzędzie siedzeń. Ponadto autobus posiada sterowaną elektrohydraulicznie oś nadążną, która wpływa na wzrost zwrotności oraz nową 12-biegową skrzynię biegów MAN TipMatic Coach. MAN D2676 LOH, w wersji po tuningu, osiąga moc 470 KM (346 kW) i maksymalny moment obrotowy 2400 Nm. Nowa wersja silnika będzie dostępna od lipca 2019 roku.

Do tego dochodzi pierwszy minibus na bazie modelu MAN TGE i piętrowy autokar Neoplan Skyliner dostępny teraz opcjonalnie ze schodami po prawej stronie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
IAA
elektrobus
CNG
hybryda
MAN
Neoplan

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....