TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Co czwarty autobus w Kaliszu będzie hybrydą! Od MAN-a
INFOBUS.PL - Opublikowano: 09.02.2018 13:30:57
fot. kalisz.pl

Jeszcze tego lata na ulice Kalisza wyjedzie 11 nowych autobusów MAN z napędem hybrydowym. Pojazdy zasilą tabor Kaliskich Linii Autobusowych. Dzięki temu co piąty autobus w Kaliszu będzie posiadał napęd spalinowo-elektryczny.

Umowę na dostawę autobusów hybrydowych podpisali prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński i prezes MAN Bus & Trucks Polska, Piotr Stański. 11 fabrycznie nowych autobusów MAN A37 Lion's City Hybrid trafi do miasta jeszcze w lipcu tego roku.

"To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców miasta" - mówi prezydent Grzegorz Sapiński. - "Zakup tych autobusów wpisuje się w plan działań na rzecz ochrony środowiska. To najnowocześniejsze na rynku pojazdy, o solidności, których pasażerowie KLA przekonują się na co dzień."

Od początku obecnej kadencji samorządowej tabor KLA jest sukcesywnie modernizowany. - W ciągu dwóch lat wymieniliśmy połowę autobusów, co jest dużym osiągnięciem także w skali kraju - podkreśla wiceprezydent Artur Kijewski. - To oczywiście tylko część inwestycji, których celem jest maksymalny komfort pasażerów komunikacji miejskiej. Centra przesiadkowe, tablice informacyjne, czy biletomaty to kolejne udogodnienia, które sukcesywnie wprowadzamy.

Hybrydowe "lwy", które trafią do Kalisza będą kosztowały 19 187 434,20 PLN brutto. Daje to cenę za jednego spalinowo-elektrycznego Lion'sa City A37 w wysokości 1 418 140 PLN netto. Dołączą do piątki pojazdów tego typu, które już w ubiegłym roku dostarczono KLA.

Autobusy, które tego lata zaczną przewozić kaliszan to nowoczesne, niskopodłogowe pojazdy, spełniające normę spalin Euro 6. Samochody wyposażone są w automatyczny system wykrywania i gaszenia pożaru w komorze silnika. Autobusy przystosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wnętrza pojazdów są klimatyzowane i wyposażone w minimum 4 podwójne gniazda USB, z których mogą korzystać pasażerowie. Autobus monitoruje sześć kamer, co umożliwia identyfikację wsiadających i wysiadających. Pojazd wyposażony jest także w system zapowiadania przystanków.

Dzięki realizacji tej dostaw już w wakacje prawie co czwarty autobus obsługujący kaliską komunikację będzie posiadał napęd hybrydowy. Na 70 pojazdów, którymi obecnie dysponuje KLA będzie więc to mocno zauważalne.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
tabor
Kalisz
UM
KLA Kalisz
MAN
hybryda
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....