TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

CNG znów na topie. 40+20 autobusów dla Rzeszowa!
INFOBUS.PL - Opublikowano: 17.05.2019 15:15:05
fot. Paweł_K, phototrans.pl

Jak powiedzieli, tak zrobili. Dziś, 17 maja Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie ogłosił przetarg na dostawę nawet 60 autobusów zasilanych sprężonym gazem ziemnym. Dostawy rozpoczną się w ciągu dziewięciu miesięcy od podpisania umowy,

O rzeszowskich planach zakupowych informowaliśmy na początku marca. Miasto zadeklarowało, że na pewno zamówi 40 gazowców. Natomiast jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planami to zakup zostanie powiększony. Urzędnicy założyli jako opcję możliwość zamówienia jeszcze 20 autobusów. Stanie się tak, jeśli miastu uda się zdobyć dodatkowe dofinansowanie z UE.

Dziś wystartował przetarg. I tak jak w Rzeszowie zapowiadali na pewno kupią 40 "dwunastek" na CNG. Kolejne 20 przewidzianych jest w opcji, o ile oczywiście znajdą się na nie dodatkowe środki. Szacunkowa wartość zamówienia wynosi 64 800 000 PLN netto. Z tego wynika, że koszt pozyskania jednego gazowca w Rzeszowie szacują na 1 080 000 PLN netto.

ZTM interesują autobusy klasy MAXI z całkowicie z niską podłogą. Mają to być konstrukcje z nadwoziami o długości 11,8 - 12,5 m, szerokości do 2,55 m i nie wyższe niż 3,4 m. Każdy umożliwi podróż min. 28 na miejscach siedzących. Nie wskazano na konkretną całkowitą pojemność pasażerską. Rzeszów wymaga jedynie, aby była ona wyliczona zgodnie z zasadami Regulaminu nr 107 EKG ONZ. Dostęp na pokład ma być dalej zapewniony przez trzy wejścia w układzie 2-2-2, każde o prześwicie min. 1200 mm.

Pojazdy mają być napędzane silnikami gazowymi, które spełniają normę Euro 6. Muzą to być jednostki o pojemności min. 6,5 l. Nie mogą być one słabsze niż 180 kW i osiągać min. 1000 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Zostaną one zblokowane z automatycznymi skrzyniami biegów ze zwalniaczami hydraulicznymi. Przekładnia musi posiadać oprogramowanie umożliwiające optymalizację zużycia paliwa. Nie zabraknie oczywiście systemu detekcji i gaszenia pożaru w komorze silnika.

Wszystkie pojazdy będą objęte trzyletnią gwarancją całpojazdową. Pierwszy autobus z zamówienia podstawowego ma trafić do Rzeszowa w ciągu maksymalnie 40 tygodni od podpisania umowy. Ostatnie autobusy z tej części zamówienia mają być przekazane miastu w ciągu maksymalnie 54 tygodni od zawarcia kontraktu. Jeśli miasto zdecyduje się na opcję to objęta tym prawem dwudziestka pojawi się w Rzeszowie między 60 a 62 tygodniem od podpisania umowy. Czasu jak widać jest całkiem sporo.

Formalności
Pora na warunki, bez których spełnienia nie ma mowy o prawidłowej ofercie w rzeszowskim postępowaniu. Minimum w zakresie zdolności finansowej oferenta ZTM określił na 20 mln PLN. Warunek doświadczenia urzędnicy uznają za spełniony jeśli oferent w ciągu ostatnich pięciu lat dostarczy przynajmniej pięć autobusów na CNG tego samego typu w ramach jednego zamówienia. Do kompletu jeszcze wadium. Oferta musi posiadać zabezpieczenie na sumę 800 000 PLN.

Termin składania ofert mija 28 czerwca. Ich ocenie posłużą trzy kryteria. Cena ma 60% wagi. Łącznie 25% można wywalczyć w ocenie technicznej. Pozostałe 15% przeznaczono na ocenę kosztów zużycia energii i emisji zanieczyszczeń.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
ZTM Rzeszów
MPK Rzeszów
CNG
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....