TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Ciechanów z nowym minibusem. Od MMI
InfoBus.pl - Opublikowano: 13.05.2018 17:11:52
Ciechanów z nowym minibusem. Od MMI

11 maja Ciechanów zaprezentował lokalnym mediom swój najnowszy niskoemisyjny autobus klasy MINI - Iveco-MMI 72C Urby.

Pojazd został już odebrany i jest w pełni przygotowany do kursowania. Urby powiększy tabor Zakładu Komunikacji Miejskiej w Ciechanowie. Miasto kupiło go w ramach projektu unijnego, na który pozyskało w ubiegłym roku 90% dofinansowania.

Z kolei jesienią dostarczony zostanie kolejny autobus, tym razem pierwszy elektrobus we flocie ZKM - Solaris Urbino 8,9 electric. Zgodne z umową, przyjedzie do Ciechanowa do końca września. Jego wartość to 2 275 500 PLN brutto.

Autobus kategorii MINI, niskowejściowy, z silnikiem spełniającym najwyższą normę emisji spalin Euro 6, dostarczony został przez spółkę MMI. Pojazd kosztował 651 900 PLN brutto. Z budżetu miasta wydatkowane było jedynie 10% jego wartości.

-"Dokładamy wszelkich starań, by komunikacja miejsca w Ciechanowie była jak najbardziej przyjazna. Istotne jest to, że udało nam się pozyskać na unowocześnienie jej bardzo duże pieniądze. Przed nami montaż elektronicznego systemu informacji pasażerskiej, za nami wymiana części wiat przystankowych i wprowadzenie nowych ulg, m.in. dla seniorów. Mimo, że prowadzimy kosztowne inwestycje, nie podwyższamy cen biletów. Zachęcamy mieszkańców do przesiadania się w autobusy, co skutkować będzie lepszą jakością powietrza w naszym mieście. Walka ze smogiem, gdzie istotną rolę odgrywa rozwój transportu publicznego, to jeden z naszych priorytetów – powiedział Krzysztof Kosiński, prezydent Ciechanowa.

Model Iveco-MMI 72C Urby ma długość 7,6 m, szerokość 2,16 m, 15 miejsc siedzących i 21 stojących oraz miejsce na wózek inwalidzki lub dziecięcy. To pojazd dwudrzwiowy z niską podłogą w świetle tylnych drzwi. Do wyświetlania informacji zainstalowane zostały elektroniczne tablice typu LED, do odtwarzania komunikatów – urządzenie głośnomówiące. Autobus posiada monitoring wizyjny, system łączności alarmowej oraz system liczenia pasażerów.

-"Spółka stara się sukcesywnie wymieniać tabor na bardziej nowoczesny i przede wszystkim proekologiczny. Cieszę się, że tym razem nowy pojazd przekazało nam miasto. My nie musieliśmy płacić nic, miasto dzięki dotacji – prawie nic. Wspólnymi siłami wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom pasażerów i dzięki dobrej współpracy zmiany w spółce widać gołym okiem – powiedział Waldemar Kiciński, prezes ZKM Ciechanów.

Zakup dwóch autobusów to element projektu, na który miasto pozyskało łącznie 37 466 124,19 zł środków zewnętrznych. Cały projekt, prócz zakupu autobusów i utworzenia elektronicznego systemu informacji pasażerskiej, obejmuje trwającą budowę centrum park&ride, zakończoną modernizację ulicy Sienkiewicza oraz startującą wkrótce budowę nowej drogi obwodowej.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
ZKM Ciechanów
MMI
Iveco
MINI
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....