TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Chodzież z jedną ofertą. Solaris w obu zadaniach
InfoBus.pl - Opublikowano: 17.03.2017 18:51:14 3 komentarze
Chodzież z jedną ofertą. Solaris w obu zadaniach

Miał być MIDI-pojedynek, a wyszła kolejna jednostronna wygrana Solarisa, który jako jedyny złożył ofertę w obu zadaniach MZK i do tego zmieścił się w budżecie. To drugie ? po Suchym Lesie ? dzisiejsze zwycięstwo producenta. Niezła wielkopolska passa. Takiego obrotu sprawy nie przewidzieli nasi Czytelnicy, którzy obstawili w Chodzieży zwycięstwo Autosana (27 głosów / 50%). W Solarisa wierzyło 19 osób  / 35,2%. Może uda się kolejnym razem.

Dzisiaj, 17 marca 2017 r., Miejski Zakład Komunikacyjny otworzył oferty na zakup łącznie pięciu autobusów. Kwota przeznaczana na sfinansowanie tego zamówienia wynosiła 6 396 000 PLN brutt / 5 200 000 PLN netto. Jedyną ofertę w tym postępowaniu złożyła firma Solaris Bus & Coach, która zaproponowała za cztery autobusy z silnikami diesla Euro 6 ? Urbino 8,9 LE oraz jeden elektrobus Urbino 8,9 LE electric sumę 6 389 604 PLN brutto / 5 194 800 PLN netto., czyli prawie tyle samo ile wynosił budżet przewoźnika.

W tej sytuacji wygrana Solarisa w Chodzieży wydaje się być przesądzona. Czekamy na decyzję komisji i podpisanie umowy. Pojazdy z silnikami diesla mają pojawić się wmieście w październiku 2017 r., a elektryk ? w lutym 2018 r.

Przypomnijmy, że wielkopolski przewoźnik chciał kupić pojazdy spod znaku LE w dwóch osobnych zadaniach:

 • pierwsza część dt. dostawy 4 szt. autobusów z silnikami diesla Euro 6 klasy MIDI wraz z dodatkowym wyposażeniem, usługami serwisu gwarancyjnego oraz pogwarancyjnego oraz usługami szkolenia. Co warto podkreślić, zamawiającemu zależy na pojazdach niskowejściowych. Zamawiający wymaga jednocześnie, aby udział elementów z Unii Europejskiej przekraczał 50%. Szacunkową wartość czterech pojazdów MZK wycenił na 841 390.76 EUR netto. Czas dostawy to 6 m-cy.

 • druga cześć dt. dostawy fabrycznie nowego autobusu elektrycznego klasy MIDI, jednoczłonowego, niskowejściowego plus świadczenie usług serwisu gwarancyjnego oraz serwisu przez okres 15 lat od upływu przewidzianego w umowie okresu gwarancji. Do tego dochodzą szkolenia dla co najmniej 3 serwisantów. Zamawiający wymaga jednocześnie, aby udział elementów z Unii Europejskiej przekraczał 50 %. Szacunkowa wartość elektrobusu wg MZK to 431 148.05 EUR netto. Czas dostawy to 9 m-cy.

Warto dodać, że w przypadku wygranej Solarisa będą to pierwsze pojazdy tej marki w Chodzieży. Tabor MZK obejmuje obecnie 8 autobusów, w tym dwa Autosany H9-35, dwa Neoplany N4009, dwa Autosany H7-20 Solina, jedną Kapenę Urbanino i jeden Cacciamali TCN . Niezły taborowy mix.

Konkurs w tle

Przy okazji zakupu nowego taboru, Miejski Zakład Komunikacji w Chodzieży chciał, aby ich wygląd zaprojektowali mieszkańcy, dlatego ogłosił konkurs pod nazwą "Pomaluj swój autobus".

Spośród zgłoszonych propozycji wybrano trzy projekty, na które można było oddawać głosy za pośrednictwem Facebooka. Wygrał wariant utrzymany w zielonej kolorystyce, z umieszczonym z boku logiem miasta. To projekt nr 3 w naszej galerii. Obok pozostałe rysunki, na które można było głosować.

Jak poinformował MZK, zwycięski projekt Oliwera, ucznia Miejskiego Gimnazjum w Chodzieży, będzie inspiracją dla wyglądu nowych autobusów, które w tym roku wyjadą na chodzieskie ulice. Gratulujemy pomysłu!

Szersze tło

Chodzież w ramach swojego unijnego projekt nie tylko kupi pięć nowych autobusów niskopodłogowych, w tym jeden pojazd elektryczny, ale wybuduje także intermodalny węzeł przesiadkowy. Ponadto, powstanie system roweru miejskiego z 50 rowerami. Zaplanowano też budowę siedmiu parkingów Park&Ride oraz sieci ciągów pieszo?rowerowych wraz z parkingami Bike&Ride.

-"Ten projekt będzie w Chodzieży prawdziwą rewolucją, odmieni sposób poruszania się po mieście, mam nadzieję, że wpłynie też na mentalność mieszkańców. Liczymy na to, że coraz więcej osób będzie poruszało się po mieście komunikacją zbiorową, że Chodzież będzie coraz mniej zatłoczona" ? powiedział PAP burmistrz Jacek Gursz.

Zakończenie całej inwestycji planowane jest z końcem 2017 r. lub na początku 2018 roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MZK Chodzież
Solaris
przetarg
unia
 • alojz – 17.03.2017

  Wystarczyło przeczytać SIWZ. Autosan nie ma w ofercie wozu spełniającego wymagania.

 • lk – 17.03.2017

  Bedą to nowe autobusy tej marki, ale nie nowe z tej fabryki (2 Neoplany N4009)

 • wert – 18.03.2017

  Co za marnotrawstwo pieniedzy... Miliony by przewozic pieciu rencistow... To Panstwo upadna

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....