TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Chodzież wybiera Solarisa. 5 x Urbino 8,9LE
InfoBus.pl - Opublikowano: 05.05.2017 17:48:29 2 komentarze
Chodzież wybiera Solarisa. 5 x Urbino 8,9LE

27 kwietnia 2017 r. MZK w Chodzieży dokonał wyboru najkorzystniejszej oferty w przetargu na zakup łącznie pięciu autobusów. Tym samym kolejne egzemplarze typu Urbino 8,9LE - w tym jeden elektrobus - dostarczy Solaris.

Kwota przeznaczana na sfinansowanie tego zamówienia wynosiła 6 396 000 PLN brutto / 5 200 000 PLN netto. Jedyną ofertę w tym postępowaniu złożyła firma Solaris Bus & Coach, która zaproponowała za 4 autobusy z silnikami diesla Euro 6 (Urbino 8,9LE)  za 1 elektrobus Urbino 8,9LE electric sumę 6 389 604 PLN brutto / 5 194 800 PLN netto, czyli idealnie wpasowała się w przewidziany budżet .

W tej sytuacji wybór oferty Solarisa w Chodzieży był już tylko formalnością. Czekamy teraz na podpisanie umowy i ... autobusy. Pojazdy z silnikami diesla mają pojawić się wmieście w październiku 2017 r., a elektryk - w lutym 2018 r. Będą to pierwsze Solarisy w Chodzieży. Tabor MZK obejmuje obecnie 8 autobusów, w tym dwa Autosany H9-35, dwa Neoplany N4009, dwa Autosany H7-20 Solina, jedną Kapenę Urbanino i jeden Cacciamali TCN . Niezły taborowy mix.

Konkurs w tle

Przy okazji zakupu nowego taboru, Miejski Zakład Komunikacji w Chodzieży chciał, aby ich wygląd zaprojektowali mieszkańcy, dlatego ogłosił konkurs pod nazwą "Pomaluj swój autobus".

Spośród zgłoszonych propozycji wybrano trzy projekty, na które można było oddawać głosy za pośrednictwem Facebooka. Wygrał wariant utrzymany w zielonej kolorystyce, z umieszczonym z boku logiem miasta. To projekt nr 3 w naszej galerii. Obok pozostałe rysunki, na które można było głosować.

Jak poinformował MZK, zwycięski projekt Oliwera, ucznia Miejskiego Gimnazjum w Chodzieży, będzie inspiracją dla wyglądu nowych autobusów, które w tym roku wyjadą na chodzieskie ulice. Gratulujemy pomysłu!

Szersze tło

Chodzież w ramach swojego unijnego projekt nie tylko kupi pięć nowych autobusów niskopodłogowych, w tym jeden pojazd elektryczny, ale wybuduje także intermodalny węzeł przesiadkowy. Ponadto, powstanie system roweru miejskiego z 50 rowerami. Zaplanowano też budowę siedmiu parkingów Park&Ride oraz sieci ciągów pieszo-rowerowych wraz z parkingami Bike&Ride.

-"Ten projekt będzie w Chodzieży prawdziwą rewolucją, odmieni sposób poruszania się po mieście, mam nadzieję, że wpłynie też na mentalność mieszkańców. Liczymy na to, że coraz więcej osób będzie poruszało się po mieście komunikacją zbiorową, że Chodzież będzie coraz mniej zatłoczona" = powiedział burmistrz Jacek Gursz.

Zakończenie całej inwestycji planowane jest z końcem 2017 r. lub na początku 2018 roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MZK Chodzież
Solaris
przetarg
elektrobus
  • :) – 05.05.2017

    Nie ma galerii zdjęcia numer 3. Jest tylko Autosan Hallo ziemia.

  • wert – 07.05.2017

    6 mln-ów na wozenie emerytów pod cmentarz.... Szkoda słow... Za 100 tys kupic mozna bardzo dobrą uzywkę midi z Niemiec, tak samo posluzy...

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....