TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Chodzież na MIDI-zakupach. 4 autobusy + elektryk
InfoBus.pl - Opublikowano: 01.02.2017 11:00:56
Chodzież na MIDI-zakupach. 4 autobusy + elektryk

Dzisiaj, 1 lutego, w Miejskim Zakładzie Komunikacji w Chodzieży wystartował przetarg na zakup czterech autobusów spalinowych oraz jeden elektrobus wraz z dodatkowym wyposażeniem oraz usługą serwisu. Wszystkie zamawianie pojazdy mają być klasy MIDI. Budżet na taborowe zakupy to 1 245 538.81 EUR netto. Kasa na ten projekt idzie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Przewoźnik chce kupić pojazdy spod znaku LE i Euro 6 w dwóch osobnych zadaniach:

  • pierwsze dotyczy 4 szt. autobusów spalinowych klasy MIDI wraz z dodatkowym wyposażeniem, usługami serwisu gwarancyjnego oraz pogwarancyjnego oraz usługami szkolenia. Co warto podkreślić, zamawiającemu zależy na pojazdach niskowejściowych, wyposażonych w silnik diesla Euro 6. Zamawiający wymaga jednocześnie, aby udział elementów z Unii Europejskiej przekraczał 50%. Szacunkową wartość czterech pojazdów MZK wycenił na 841 390.76 EUR netto. Czas dostawy to 6 m-cy.

  • drugie zadanie obejmuje dostawę fabrycznie fabrycznie nowego autobusu elektrycznego, jednoczłonowego, niskowejściowego + świadczenie usług serwisu gwarancyjnego oraz serwisu przez okres 15 lat od upływu przewidzianego w umowie okresu gwarancji. Do tego dochodzą szkolenia dla co najmniej 3 serwisantów. Zamawiający wymaga jednocześnie, aby udział elementów z Unii Europejskiej przekraczał 50 %. Szacunkowa wartość elektrobusu wg MZK to 431 148.05 EUR netto. Czas dostawy to 9 m-cy.

Do przetargu MZK będą mogli przystąpić oferenci, którzy wykażą się środkami finansowymi lub zdolnością kredytową w wysokości co najmniej 1 500 000 PLN. W zakresie doświadczenia potencjalni wykonawcy muszą udowodnić, że w ciągu ostatnich 3 lat dostarczyli łącznie co najmniej 3 fabrycznie nowe autobusy jednoczłonowe niskowejściowe wyposażone w silnik diesla Euro 6. O tym jakie firmy pojawią się w Chodzieży z oferentami dowiemy się najwcześniej 14 marca.

Szersze tło

Chodzież w ramach swojego unijnego projekt nie tylko kupi pięć nowych autobusów niskopodłogowych, w tym jeden pojazd elektryczny, ale wybuduje także intermodalny węzeł przesiadkowy. Ponadto, powstanie system roweru miejskiego z 50 rowerami. Zaplanowano też budowę siedmiu parkingów Park&Ride oraz sieci ciągów pieszo?rowerowych wraz z parkingami Bike&Ride.

-"Ten projekt będzie w Chodzieży prawdziwą rewolucją, odmieni sposób poruszania się po mieście, mam nadzieję, że wpłynie też na mentalność mieszkańców. Liczymy na to, że coraz więcej osób będzie poruszało się po mieście komunikacją zbiorową, że Chodzież będzie coraz mniej zatłoczona" ? powiedział PAP burmistrz Jacek Gursz.

Zakończenie całej inwestycji planowane jest z końcem 2017 r. lub na początku 2018 roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MZK Chodzież
przetarg
elektrobus
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....