TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Centrum Modyfikacyjne Autokarów MAN w Plauen [FILM]
INFOBUS.PL - Opublikowano: 11.08.2017 11:14:13
Centrum Modyfikacyjne Autokarów MAN w Plauen [FILM]

W 2015 r. fabryka autokarów w Plauen (ex Neoplan) została przekształcona w Centrum Modyfikacji autobusów międzymiastowych i turystycznych. Prezentujemy film o działalności niemieckiego zakładu.

Nowy ośrodek oficjalnie wystartował 1 maja 2015 r. Jak podkreślił w swoim komunikacie koncern:-"Specjalne życzenia klientów, aby to miejsce nadal funkcjonowało zostało zrealizowane."

Aktualne zatrudnienie Centrum to ok. 140 osób. Ich zadanie to dostosowanie seryjnie produkowanych autobusów marek MAN i Neoplan pod specyficzne potrzeby klientów. To tutaj będą doposażanie autokary dla najlepszych europejskich klubów piłkarskich. Plauen będzie miało na to swoistą wyłączność. Ponadto stąd będą stąd wyjeżdżać bibliotekobusy, mobilne centra konferencyjne czy autobusy w wersji VIP. Zakład jest także przygotowany do wszelkich zmian w zakresie aranżacji wnętrza także na bazie autobusów miejskich.

-"Dzięki nowemu Centrum w Plauen udało nam się stworzyć odpowiednie warunki, aby zaoferować klientom kompletne rozwiązania i to z jednego źródła. Równolegle zakład w Plauen ma jasną perspektywę na przyszłość w ramach naszej sieci produkcyjnej" – powiedział dr Carsten Intra, członek zarządu ds. Produkcji i Logistyki w MAN Truck & Bus AG.

Na specjalne żądanie
W MAN Bus Modification Center autobusy stają się jednostkami unikatowymi. Dzięki temu pracownicy o różnych profilach zawodowych przeobrażają na przykład autokar MAN Lion's Coach w VIP-owski autobus wahadłowy dla prezydenta Uzbekistanu albo model Neoplan Cityliner w salę koncertową na kółkach o mocy audio wynoszącej 1000 W. W tym wyjątkowym autobusie oprócz salonu z tyłu pojazdu zamontowano także zestaw głośników Plug & Play z obudową Bass Reflex, który w połączeniu ze wzmacniaczem zapewnia głębokie, niskie tony także przy ekstremalnie kompaktowych pomiarach. Osiem oddzielnych i osobno skonfigurowanych kanałów wzmacniacza pozwalają na konfiguracje systemowe z pojedynczym wzmacniaczem. Aby osiągnąć wyjątkowy komfort pasażera w tym niezwykłym autobusie, specjaliści BMC zamontowali szklany dach, spersonalizowaną kuchnię oraz system rozrywki, który zapewnia dostęp nie tylko do sieci bezprzewodowej WLAN, lecz także do muzyki, filmów i e-booków. Na targach IAA 2016 po raz pierwszy zaprezentowane zostaną opcje indukcyjnego ładowania telefonów komórkowych. Dzięki efektom świetlnym LED i innym elementom oświetleniowym autobus może prezentować indywidualną świetlaną aurę. A możliwości doposażenia są nieograniczone.

Historia Plauen
Przypomnijmy, że zamknięcie fabryki autokarów w Plauen zostało przypieczętowane w czerwcu 2014 r., kiedy MAN poinformował swoich pracowników o przeniesieniu produkcji autokarów marki Neoplan do zakładu MAN w Ankarze. Równolegle podjęto decyzję o zamknięciu projektu Premium, w którym uczestniczyła fabryka MAN Bus Starachowice, która dostarczała gotowe szkielety autokarów do Plauen.

W trakcie restrukturyzacji niemieckiego zakładu, spółka MAN Truck & Bus zaoferowała pracę w ramach lokalnych zakładów VW. Z tej oferty skorzystało 420 pracowników.

Dodajmy, że MAN Truck od wielu już lat posiada w Niemczech dwa ośrodki modyfikacyjne dedykowane pojazdom ciężarowym (TMC): w Wittlich (Nadrenia-Palatynat) i Monachium (Bawaria). Teraz Plauen stało się pierwszym autobusowym Centrum (BCM) na tej mapie.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MAN
Neoplan

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....