TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Cargo uruchomiło tor w Jaworznie [FILM]
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 06.04.2016 18:19:16
Cargo uruchomiło tor w Jaworznie [FILM]

5 kwietnia otworzono pierwszy w woj. śląskim ośrodek doskonalenia techniki jazdy. Teraz w Jaworznie kierowcy pojazdów ciężarowych i autobusów mogą doszkolić się z techniki jazdy oraz wyćwiczyć prawidłowe zachowanie się na drogach w nietypowych sytuacjach.

Jest to możliwe dzięki znajdującej się tam specjalnej infrastrukturze, która obejmuje prostokątną płytę poślizgową z wodnymi przeszkodami, ponad 800-metrowy tor szkoleniowy ze wzniesieniami i zainstalowanym nawodnieniem, tor ziemny z przeszkodami oraz pierścieniową płytę poślizgowej do doskonalenia pokonywania zakrętów.

- "Uważam, że każdy kierowca powinien takie szkolenie przejść, aby w warunkach bezpiecznych i pod okiem instruktorów przekonać się, jak zachowuje się samochód w nietypowych sytuacjach. Kierowcy mogą mieć nawet kilkunastoletnie doświadczenie i nigdy nie mieć kontaktu np. z poślizgiem. Tutaj mogą się nauczyć, jak prawidłowo reagować w takich sytuacjach" - powiedział PAP podinspektor Włodzimierz Mogiła z wydziału ruchu drogowego śląskiej policji.


Dzięki szkoleniom kierowcy mają też nabyć odpowiednie odruchy, które automatycznie uruchamiają się w nietypowych sytuacjach.

W szkoleniach mogą wziąć udział kierowcy niezależnie od stażu; do udziału w nich szczególnie zachęca się kierowców zawodowych. Na torze będzie można korzystać z samochodów osobowych, ciężarowych oraz autobusów. Istnieje także możliwość szkolenia się własnym pojazdem.

Jak podkreślił wiceprezes Grupy Cargo, która specjalizuje się m.in. w prowadzeniu kursów prawa jazdy, Jacek Skalny zainteresowanie szkoleniami jest już spore. Jego zdaniem wnika ono m.in. z refleksji kierowców po tragicznych weekendach świątecznych, podczas których liczba ofiar śmiertelnych często bywa wyższa niż zazwyczaj.

- "Chodzi też o innych - za kierownicą jesteśmy odpowiedzialni nie tylko o swoje życie, ale również o bezpieczeństwo innych osób na drodze" - dodał Skalny.

Jak podał wiceprezes cena szkolenia wynosi średnio od 200 zł.

Zgodnie z nowymi przepisami wkrótce każdy młody stażem kierowca będzie musiał przejść szkolenie teoretyczne i praktyczne w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy. Będzie ono miało ustalony program obejmujący m.in. zagrożenia mogące wystąpić na drodze i prawidłowe wykonywanie manewrów obronnych.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Cargo
trening
szkolenie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....