TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Bytów kupi trzy Iveco Crossway 10,8LE
INFOBUS.PL - Opublikowano: 06.03.2020 14:00:23
Bytów kupi trzy Iveco Crossway 10,8LE

Bytów wreszcie kupi trzy autobusy klasy MIDI. 2 marca jako lepszą wskazano najtańszą ofertę. A tą przedstawiło ABP Bus&Coach ze Słupska. To oznacza, że Bytów kupi autobusy Iveco Crossway 10,8LE.

Bytów aż trzy razy podchodził do zakupu autobusów. Raz nie udało się zdobyć w ogóle ofert. W drugim natomiast uznano, że oferta ABP była ponad możliwości miasta. A to za sprawą preferowanej przez niego pięcioletniej gwarancji całopojazdowej. Budżet Bytowa jednak nie uwzględniał preferencji dla takiej opcji.

W trzecim już przetargu w zasadzie nic się nie zmieniło. Przedmiotem zamówienia jest dalej dostawa trzech sztuk autobusów miejskich, z silnikiem wysokoprężnym Euro 6, przystosowanymi do paliwa zawierającego biokomponenty. Jak podkreśla zamawiający, układ sterowania silnika nie może zawierać ukrytych programów zmieniających poziom emisji spalin w zależności od trybu jego pracy. Dodatkowo Bytów wymaga, aby oferowane autobusy charakteryzowały się maksymalnym zużyciem paliwa wg. testu SORT 2 nie większym niż 36 l/100 km. Silnik ma być zblokowany z automatyczną skrzynią biegów (minimum 4 biegową).

Pojazdy miały mieć długość w przedziale 10 - 11 m, szerokość 2,50 - 2,55m, wysokość do 3,25 m, a liczba miejsc siedzących dla pasażerów ma wynosić min. 24 plus miejsce na wózek inwalidzki dla osoby niepełnosprawnej z możliwością przypięcia pasem bezpieczeństwa plus miejsce kierowcy. Łączna liczba dla pasażerów to minimum 70. Takie parametry oznaczają, że Bytów znów celował w klasę MIDI. Jak podkreśla gmina pojazd ma być całkowicie niskopodłogowy z wejściami bez stopni (w układzie 2-2-0).

Do tego Bytów chce wyposażyć pojazd w klimatyzację przestrzeni pasażerskiej oraz oddzielną dla kabiny kierowcy, tablice elektroniczne diodowe- przednia, boczna, tylna oraz autokomputer. Gotowe pojazdy mają dotrzeć na Pomorze do połowy kwietnia 2021, a więcej jest jeszcze sporo czasu. Dalej premiowano pięcioletnią gwarancję całopojazdową.

11 lutego minął termin składania ofert. Budżet Bytowa na trzy "dziesiątki" pozostał bez zmian. Dalej na ten cel zaplanowano 2 890 500 PLN brutto. A to dawało 783 333 PLN netto wyceny jednostkowej. Zmieniło się natomiast podejście oferentów. Dzięki krótszej gwarancji całopojazdowej mogli oni zaproponować miastu autobusy w cenach, które odpowiadają jego możliwością finansowym.

Tańszą ofertę przedstawiło ABP Bus&Coach ze Słupska. Opiewa ona na 2 887 425 PLN brutto. Polski dealer autobusów Iveco zaoferował znów Crossway'e 10,8LE. Cena jednostkowa wyniósł 782 500 PLN netto. Dosłownie o włos droższą ofertę przedstawiło MMI ze Zbyszewa. Ta propozycja opiewa na 2 888 532 PLN brutto. A to dawało cenę za autobus w wysokości 782 800 PLN netto. Jakie pojazdy zaoferowano? To dalej pozostanie zagadką.

Obaj oferenci zaoferowali trzyletnią gwarancję całopojazdową na autobusy. W tej sytuacji decydująca była cena. A ta od początku przemawiała za ABP. Kilka dni temu rozstrzygnięto przetarg na korzyść tej firmy. Zatem wreszcie po ciężkich bojach Bytów wzbogaci się o trzy Iveco Crossway 10,8LE.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Bytów
UM
Iveco
ABP
MMI

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....