TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

BYD z wynikiem 50 000 elektrobusów
InfoBus.pl - Opublikowano: 22.01.2019 09:00:31
BYD z wynikiem 50 000 elektrobusów

18 stycznia BYD z dumą ogłosił wyprodukowanie 50-tysięcznego autobusu elektrycznego. Chińska firma osiągnęła ten imponujący wynik w ciągu 9 lat od rozpoczęcia produkcji. Jubilat - K9UB - pojedzie z fabryki w Hangzhou do Hiszpanii

Zdaniem chińskiego producenta osiągnięty wynik to światowy rekord. Ponadto firma może poszczycić się największą na świecie ofertą autobusów bateryjnych oraz liczbą klientów, zlokalizowanych w 300 miastach na całym świecie.

50-tysiecznik (K9UB) trafi do Hiszpanii - do lokalnego operatora TUBASA i wiosną br. rozpocznie służbę w Badajoz, w mieście w południowo-zachodniej Hiszpanii. Autobus ma już nowy, atrakcyjny design, pokazany na targach IAA 2018 w Hanowerze. Jak podaje BYD - 12-metrowy pojazd może pomieścić do 80 pasażerów.

Hiszpański rodowód jubilata nie jest przypadkowy. BYD mocno wszedł na hiszpański rynek w 2017 roku, i aktualnie realizuje tutaj liczne zamówienia - m.in. od takich miast, jak Walencja, Saint Cugat, Badalona czy właśnie Badajoz.

-"Nasze osiągnięcia wskazują na dobre rozpoznanie rynku i zaufanie do produktów BYD" - powiedział Wang Chuanfu, prezes BYD Company Limited. - Tym samym BYD wyznaczył nowy standard dla e-rynku ze względu na solidną jakość produktu, kompletny łańcuch dostaw i innowacyjne technologie w takich dziedzinach, jak baterie, silniki i sterowniki elektroniczne."

Trochę historii

BYD swój pierwszy autobus elektryczny K9 wyprodukował w pierwszym zakładzie w Changsha w roku 2010. Rok później firma zaproponowała strategię "Elektryfikacja transportu publicznego", którą częściowo prowadziła w życie w 2011 r., kiedy chińskie miasto Shenzhen w ramach przygotowań do letniej Olimpiady zakupiło 200 szt. autobusów elektrycznych BYD K9.

Dziś pojazdy z logo BYD nie tylko stały się powszechne widoczne w głównych chińskich miastach, takich jak Pekin, Guangzhou, Shenzhen, Tianjin, Hangzhou, Nanjing, Changsha i Xian, ale również pojawiły się w średnich i małych miastach w tym kraju.

Ponadto marka BYD stopniowo poszerzyła swoją międzynarodową działalność, a pierwszym takim sygnałem do ofensywy był kontrakt na 35 autobusów elektrycznych dla lotniska Amsterdam Schiphol w 2013 r. Dzisiaj do najbardziej znanych klientów marki nalezą takie firmy jak: Transport for London, Los Angeles Public Transport Co., Sydney Airport, Stanford Uniwersytet i Facebook.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
elektrobus
BYD
Chiny
Hiszpanai
  • Robert Spychala – 22.01.2019

    A MZA nie dopuszcza tej firmy do przetargu ,natomiast zmienia SIWZ dla Ursusa który wyprodukował aż 15 sztuk trolejbusów 18 metrowych :-). Pojedynek powinien się toczyć między poważnymi producentami czyli BYD vs SOLARIS ,a tak będziemy mieli Ursus vs Solaris.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....