TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

BYD uruchomi produkcję na Węgrzech
PORTFOLIO.HU InfoBus.pl - Opublikowano: 26.07.2016 16:13:00 1 komentarz
fot. portfolio.hu

Największy na świecie producent elektrycznych autobusów, BYD uruchamia montownię w mieście Komarom na Węgrzech. Takie są nieoficjalne informacje, do których dotarł portal portfolio.hu. Dzięki tej inwestycji BYD będzie mógł skorzystać ze specjalnych przywilejów podatkowych, które przewidują węgierskie przepisy. Jednak przede wszystkim najwięcej korzyści w dłuższej perspektywie ma odczuć kraj nad Balatonem.

Wstępne wiadomości do jakich dotarli dziennikarze portfolio.hu wskazują, że rozpoczęły się już odbiory techniczne zakładu w parku technologicznym Komárom. BYD prowadzi także rekrutację niezbędnej kadry. W efekcie ma być możliwe dotrzymanie zaplanowanego na październik terminu uruchomienia produkcji.

Już od 2008 roku BYD jest obecny na Węgrzech. Chińczycy kupili wtedy od południowokoreańskiego holdingu MIRAE fabrykę tworzyw sztucznych oraz farb w Komárom. Plan, który przygotował BYD zakładał uruchomienie nad Balatonem produkcji baterii do telefonów komórkowy oraz urządzeń mobilnych. Niestety założenia te pokrzyżował kryzys gospodarczy.

Nokia, która miała być jednym z głównych odbiorców węgierskiej produkcji chińskiej firmy popadła w tarapaty finansowe, które o mało nie skończyły się jej bankructwem. W efekcie BYD musiał dokonać rewizji przyjętej strategii. Hale produkcyjne w Komárom o powierzchni 18 tysięcy metrów stały kilka lat odłogiem. Ale do czasu.

BYD założył, że aby montowania mogła rozpocząć produkcję elektrobusów to należy ponieść szybko pewne wydatki inwestycyjne. Na początek w ponowne uruchomienie zakładu Chińczycy chcą przeznaczyć 5 mln euro. Docelowo w Komárom ma pracować ok. 300 osób. Jednak w fazie rozruchu montowni BYD zacznie ze stuosobową załogą. Dodatkowo już w tej fazie na Węgrzech ma zostać uruchomione centrum badawczo-projektowe. Według najnowszych informacji BYD w pierwszym roku działalności nad Balatonem chce pozyskać zamówienia na ok. 100 elektrobusów. Ma to być główne koło zamachowe dla zakładu w Komárom.

Jednak produkcja na Węgrzech mogłaby wystartować szybciej. BYD, który był do końca pewien, że dostanie zamówienie od budapesztańskiego BKK za ośmioletni leasing pięciu autobusów elektrycznych musiał odpuścić. Kontrakt nie doszedł do skutku.

Zarząd BYD wysłał list do Petera Szíjjártó, ministra gospodarki Węgier oraz premiera Viktora Orbána. Chińczycy wykazywali w nim swoje zdumienie z powodu anulowania zamówienia bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Dodawali także, że stoi to w sprzeczności z ustaleniami firmy z węgierskim rządem. Interwencja ta niewiele dała.

BYD jednak nie poddał się. Widząc jaki jest potencjał europejskiego rynku autobusowego oraz korzyści płynących z inwestowania na Węgrzech Chińczycy dopięli swego. Według lokalnych rewelacji już w październiku montowania w Komárom ma rozpocząć działalność operacyjną. Zatem czekamy na efekty. Z pewnością reaktywacja węgierskich planów BYD spowoduje kilka ciekawych posunięć innych graczy z branży autobusowej.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
BYD
elektrobus
  • kierowca nie BYDa – 06.08.2016

    Węgrzy mają własne konstrukcje autobusów elektrycznych, a Orban napewno nie poświęci swojego przemysłu dla chińskich obiecanek.Trzymam kciuki za Węgrów, a chiński producent baterii do telefonów, tworzyw sztucznych, farb, mydła i powidła niech dalej szuka swoich szans. W Chinach ma miliardy pasażerów dla swoich "autobusów"

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....