TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

BYD rozpoczyna produkcję … maseczek
InfoBus.pl - Opublikowano: 11.02.2020 11:00:06
BYD rozpoczyna produkcję … maseczek ; fot. AP

Według agencji Bloomberga chińskie koncerny motoryzacyjne przestawiły częściowo swoje linie produkcyjne i będą wytwarzać maseczki ochronne, aby pomóc w walce z epidemią.

W ubiegłym roku Chiny wyprodukowały ponad 5 mld maseczek chirurgicznych, ale obecnie kraj wciąż zmaga się z ich brakami. Dzienna produkcja na poziomie 15 mln maseczek jest niewystarczająca (!)

5 mln maseczek dziennie

Przypomnijmy, że sytuacja epidemiologiczna staje się coraz poważniejsza. Do 11 lutego w całych Chinach kontynentalnych odnotowano ponad 40 tys. zakażeń i 908 zgonów. Jedna osoba zmarła w Hongkongu i jedna na Filipinach.

W tej sytuacji BYD - znany m.in. z produkcji autobusów elektrycznych - zapowiedział, że do 17 lutego rozpocznie masową produkcję maseczek, i do końca miesiąca ma osiągnąć wydajność 5 mln sztuk dziennie. Spółka General Motors SAIC-GM-Wuling poinformowała natomiast, że uruchomi linie produkcyjne, które codziennie będą wytwarzać 1,7 mln maseczek.

BYD będzie ponadto produkować 50 tys. butelek z płynnym środkiem dezynfekującym dziennie.

Ciężki powrót

Mimo zakończenia w Chinach przerwy świątecznej, przedłużonej do 10 lutego z powodu epidemii koronawirusa, wiele koncernów motoryzacyjnych nadal wstrzymuje się z uruchomieniem swoich zakładów. Niektóre decydują się też na zamknięcie fabryk poza Chinami, z powodu zakłócenia dostaw.

Niemiecki koncern motoryzacyjny Volkswagen zapowiedział, że wstrzyma uruchomienie produkcji w zakładach spółki SAIC Volkswagen Automotive, z wyjątkiem jednej placówki w Szanghaju, o kolejne siedem dni, do 17 lutego. W przypadku fabryk FAW-Volkswagen Automotive tylko produkcja zakładu w Tiencin we wschodnich Chinach zostanie wstrzymana do następnego tygodnia.

Honda zamierza uruchomić produkcję w Chinach 13 lutego. W piątek japoński producent zapewnił, że nie ma problemów z dostawami, które mogłyby hamować produkcję.

Nissan rozważa ponowne uruchomienie swoich fabryk w Chinach wkrótce. Jak podał serwis Automotive News, zakład w prowincji Hubei, którą uważa się za epicentrum epidemii, ma rozpocząć pracę po 14 lutego.

Toyota przedłużyła okres zamknięcia łącznie 12 fabryk w Chinach do 16 lutego, choć wcześniej zapowiadała wznowienie ich działania na poniedziałek.

Francuska grupa PSA zamierza wstrzymać pracę w trzech fabrykach w Wuhanie, w stolicy prowincji Hubei, do 14 lutego.

Z kolei zakład BMW w Szenjang w północno-wschodnich Chinach wstrzyma uruchomienie produkcji do 17 lutego.

Wśród koncernów motoryzacyjnych, które zdecydowały się na wznowienie od poniedziałku produkcji w ich chińskich placówkach są Daimler, Ford i Tesla. Od wtorku stopniowo będą również zwiększać swoje moce produkcyjne fabryki Hyundaia i Kii.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
fabryka
komponenty
Chiny
BYD
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....