TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

BYD elektryzuje systemy BRT
InfoBus.pl - Opublikowano: 03.09.2015 11:49:49 1 komentarz
BYD elektryzuje systemy BRT

Ostatnio chińska firma BYD dostarczyła pierwsze elektryczne autobusy do Campinas w Brazylii i Kuala Lumpur w Malezji. W obu przypadkach pojazdy obsługują systemy BRT. 

W Brazylii, w lipcu br., w pełni elektryczne autobusy K9 w wersji 12-metrowej i 4-drzwiowej (dwoje drzwi po obu stronach) wzmocniły flotę przedsiębiorstwa komunikacji miejskiej w Campinas. Wygląda na to , że pojazdy nie zostały zakupione przez Brazylijczyków, ale im podarowane ? oczywiście w imię szczytnego, ekologicznego celu. To trochę zaskakujące, aczkolwiek nie do końca. Wybór miejsca ?podarunku? nie jest przypadkowy. Firma BYD wybrała Campinas pod lokalizację swoich nowych zakładów produkcyjnych w Brazylii. Jeden z nich ma produkować autobusy elektryczny (otwarcie w II połowie 2015 r.), zaś drugi - panele słoneczne (otwarcie w pierwszej połowie 2016 roku). Fabryki mają obsługiwać zarówno rynki w Brazylii, jak i w całej Ameryki Łacińskiej. Według informacji BYD, w latach 2014 -2017 spółka zainwestuje tutaj około 350 mln USD i stworzy ok. 650 nowych miejsc pracy.

Dodajmy, że w najbliższej przyszłości BYD chce przetestować w Campinas swój pierwszy elektryczny autobus przegubowy K11, który w tym roku po raz pierwszy zaprezentowany zostanie podczas targów Busworld w Kortrijk .

Malezyjska premiera

Kolejny sukces chińska firma odniosła w Malezji. 1 czerwca br. miało tutaj miejsce oficjalne otwarcie zupełnie nowej linii BRT ? Sunway Line w Kuala Lumpur, którą obsługuje 15 w pełni elektrycznych autobusów K9. Tym samym Sunway Line to pierwszy na świecie w pełni zelektryfikowany system BRT. Elektrobusy obsługują codziennie trasę o długości 5,4 km. Na jej całej długości wybudowano przystanki na  podwyższonych peronach, co ułatwia transfer pasażerów. Linia łączy strategiczne miejsca w aglomeracji ? szpitale, uniwersytety oraz centra handlowe.

Wybór autobusów marki BYD przez zarząd Sunway Line poprzedzony został prawie dwuletnimi testami pojazdu w Malezji. W lutym 2014 r. ogłoszony został przetarg na na dostawę wszystkich 15 nowych autobusów elektrycznych, który wygrał BYD.

 

 


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
BYD
BRT
  • jag – 03.09.2015

    BYD się testuje w Krakowie, a MPK nie odpuszcza i ogłasza drugi przetarg na "elektryki". Tym razem na 4. A jeszcze nie tak dawno miało apetyt na 10. Może i dobrze, bo trzeba nam jeszcze wiele tradycjnych śmierdzieli za mniejszą przecież kasę...

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....