TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

BYD elektryfikuje Amerykę Łacińską
InfoBus.pl - Opublikowano: 07.01.2020 09:00:20
BYD elektryfikuje Amerykę Łacińską

BYD sprzedał do chwili obecnej ponad 1 000 autobusów elektrycznych do Ameryki Łacińskiej, stając się liderem w promocji i wdrażaniu zelektryfikowanego transportu publicznego w całym regionie. Firma sprzedała do tej pory dokładnie 1 035 autobusów, co oznacza, że ma 71% udziału w autobusach elektrycznych na lokalnym rynku. Autobusy BYD pozwalają zmniejszyć emisję CO2 o 222 tony - przy średniej dziennej eksploatacji wynoszącej 200 km na autobus - co odpowiada sadzeniu 18 520 drzew.


Sukces elektryfikacji w Chile

Chile znajduje się w czołówce rankingu dotyczącego liczby posiadanych autobusów elektrycznych. W państwie tym jeździ aż 285 autobusów napędzanych energią elektryczną. Obsługa pierwszych 100 autobusów elektrycznych BYD rozpoczęła się 15 grudnia 2018 roku. Po roku flota pokonała w sumie 4,5 miliona km od momentu wdrożenia, obsługując ponad 13 milionów użytkowników i redukując emisję 21 ton CO2.

"Osiągnięcie to stanowi wyraz naszego zaangażowania na rzecz czystszego i bardziej zrównoważonego świata, co jest zgodne z obietnicą złożoną przez Chile: że do 2040 roku cały transport publiczny będzie elektryczny. Uważamy, że nasz kraj ma odpowiednie warunki do skrócenia tego okresu", powiedziała Tamara Berrios, Country Manager BYD Chile.

Wzrost pozycji BYD w Ameryce Łacińskiej

Doświadczenie to próbowano powtórzyć w innych częściach Ameryki Łacińskiej. Tylko w 2019 roku w mieście Guayaquil w Ekwadorze wprowadzono pierwszą flotę 20 elektrycznych autobusów BYD. Z kolei w Mendozie w Argentynie uruchomiono 16 autobusów BYD, a do Sao Paulo w Brazylii BYD dostarczył również 15 autobusów. To nie koniec działalności BYD w Ameryce Południowej. W Kolumbii rozpoczęły działalność 64 elektryczne autobusy tej firmy. Co więcej ten chiński producent wygrał również przetarg na dostawę 379 autobusów elektrycznych, które rozpoczną działalność w systemie transportu publicznego Bogoty w przyszłym roku. Podczas gdy Chiny utrzymują pozycję lidera na rynku globalnym jeśli chodzi o sprzedaż i eksploatację autobusów elektrycznych, to Ameryka Łacińska wykazała szybki wzrost w 2019 roku.

Ameryka Łacińska zajmuje się nowymi przepisami i modelami komercyjnymi, które mogą ułatwić wdrażanie pojazdów elektrycznych, prowadząc do przejścia na czystsze i bardziej zrównoważone formy transportu. Samorządy lokalne ogłosiły swoje zobowiązania do zelektryfikowania transportu publicznego. Na przykład Chile zobowiązało się do całkowitej elektryfikacji swojej floty transportu publicznego do 2040 roku. Z kolei Kolumbia opublikowała krajową strategię elektromobilności, nakierowaną na 600 000 pojazdów elektrycznych do 2030 roku, a Ekwador ogłosił, że wszystkie nowe pojazdy wchodzące w skład floty transportu publicznego powinny być elektryczne od 2025 roku.

Według Międzynarodowej Agencji Energii globalne emisje z transportu wzrosły tylko o 0,6% w 2018 roku (w porównaniu do 1,6% rocznie w ostatniej dekadzie) z powodu poprawy wydajności, elektryfikacji i zwiększonego zużycia biopaliw. Sektor transportu odpowiada za około jedną czwartą światowej emisji dwutlenku węgla (24% bezpośrednich emisji CO2 pochodzi z użytkowania pojazdów spalinowych).Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
elektrobus
BYD
Chile
Ekwador
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....