TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

BYD dostarczy 379 elektryków do Bogoty
InfoBus.pl - Opublikowano: 03.01.2020 10:00:48
BYD dostarczy 379 elektryków do Bogoty

BYD z dumą ogłosił, że dostarczy do stolicy Kolumbii - Bogoty 379 autobusów elektrycznych, w ramach umowy zawartej z zarządem transportu zbiorowego stolicy - TransMilenio SA. Nowe autobusy będą woziły pasażerów już we wrześniu 2020 roku. Dzięki temu Bogota będzie dysponowała największą flotą autobusów elektrycznych na kontynencie i jedną z największych na świecie. Wraz z 64 autobusami wyłącznie elektrycznymi w Medellín, Kolumbia będzie dysponować łącznie 443 autobusami elektrycznymi BYD, dzięki czemu stanie się pionierem szybkiego pchania Ameryki Łacińskiej w kierunku elektryfikacji transportu publicznego.


Rekordy BYD

Autobusy będą w całości produkowane przez BYD i będą działać w zintegrowanym systemie transportu publicznego - SITP, a dzielnice Bogoty - Usme i Fontibón jako pierwsze będą korzystać z najnowocześniejszej technologii autobusów elektrycznych. W ramach tego zamówienia BYD ponownie bije rekord największej liczby dostarczonych e-autobusów w obu Amerykach, po dostawie 183 autobusów do Chile w sierpniu 2019 roku.

"Wraz z przybyciem do SITP autobusów elektrycznych bezemisyjnych spełniliśmy marzenie, nad którego realizacją ciężko pracowaliśmy, aby zapewnić miastu lepszą usługę transportu publicznego dzięki technologii, która jest jednocześnie najnowocześniejsza i przyjazna dla użytkownika "- powiedziała María Consuelo Araujo, dyrektor generalny TransMilenio SA.

"Grupa Somos ma ponad 50-letnie doświadczenie w transporcie pasażerskim w Bogocie i 20 lat w systemie TransMilenio. Dla nas eksploatacja autobusów elektrycznych jest wielkim wyzwaniem i wierzymy, że przyniesie ogromne korzyści wszystkim mieszkańcom Bogoty", powiedział Enrique Wolf, dyrektor generalny grupy Somos. "BYD wykazał duże zainteresowanie rynkiem Ameryki Łacińskiej i Kolumbii i był istotną częścią naszej decyzji o wejściu w ten biznes, dając nam niezbędną pewność i solidność, która powinna wspierać tak ważny proces". Grupa Somos jest jednym z lokalnych operatorów autobusów, którzy będą obsługiwać autobusy elektryczne BYD.

Korzyści z elektryków

"Udany kontrakt BYD na dostarczenie 379 autobusów jest wielkim osiągnięciem Bogoty i TransMilenio, które prowadzi globalną zmianę na ekologiczny transport" - powiedziała Lara Zhang, Country Manager BYD Colombia. "Co ważniejsze, te autobusy elektryczne są zero-emisyjne i przyjazne dla środowiska, zapewniając lepszą jakość powietrza i lepsze warunki życia dla miejscowej ludności. Dzisiaj każdy mieszkaniec Bogoty powinien być dumny z tego, że jest częścią wielkiej zmiany na elektryczność".

Szacuje się, że w pierwszym roku eksploatacji autobusów elektrycznych, zmniejszy się ilość CO2 o 21 900 ton. Obsługiwanie tych autobusów będzie także o 60% tańsze niż w przypadku tradycyjnych autobusów napędzanych olejem napędowym.

Bezemisyjne rozwiązania transportowe BYD zyskały popularność w Ameryce Łacińskiej i teraz z powodzeniem obsługują rynki w wielu innych krajach regionu, w tym w Ekwadorze, Chile, Brazylii, Peru, Panamie, Urugwaju i Argentynie, które dołączają do krajów na całym świecie, stawiając na bardziej ekologiczne, zelektryfikowane systemy transportu publicznego, aby pomóc w walce ze zmianami klimatu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
elektrobus
BYD
Bogota
Kolumbia

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....