TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

BYD dostarczy 379 elektryków do Bogoty
InfoBus.pl - Opublikowano: 03.01.2020 10:00:48
BYD dostarczy 379 elektryków do Bogoty

BYD z dumą ogłosił, że dostarczy do stolicy Kolumbii - Bogoty 379 autobusów elektrycznych, w ramach umowy zawartej z zarządem transportu zbiorowego stolicy - TransMilenio SA. Nowe autobusy będą woziły pasażerów już we wrześniu 2020 roku. Dzięki temu Bogota będzie dysponowała największą flotą autobusów elektrycznych na kontynencie i jedną z największych na świecie. Wraz z 64 autobusami wyłącznie elektrycznymi w Medellín, Kolumbia będzie dysponować łącznie 443 autobusami elektrycznymi BYD, dzięki czemu stanie się pionierem szybkiego pchania Ameryki Łacińskiej w kierunku elektryfikacji transportu publicznego.


Rekordy BYD

Autobusy będą w całości produkowane przez BYD i będą działać w zintegrowanym systemie transportu publicznego - SITP, a dzielnice Bogoty - Usme i Fontibón jako pierwsze będą korzystać z najnowocześniejszej technologii autobusów elektrycznych. W ramach tego zamówienia BYD ponownie bije rekord największej liczby dostarczonych e-autobusów w obu Amerykach, po dostawie 183 autobusów do Chile w sierpniu 2019 roku.

"Wraz z przybyciem do SITP autobusów elektrycznych bezemisyjnych spełniliśmy marzenie, nad którego realizacją ciężko pracowaliśmy, aby zapewnić miastu lepszą usługę transportu publicznego dzięki technologii, która jest jednocześnie najnowocześniejsza i przyjazna dla użytkownika "- powiedziała María Consuelo Araujo, dyrektor generalny TransMilenio SA.

"Grupa Somos ma ponad 50-letnie doświadczenie w transporcie pasażerskim w Bogocie i 20 lat w systemie TransMilenio. Dla nas eksploatacja autobusów elektrycznych jest wielkim wyzwaniem i wierzymy, że przyniesie ogromne korzyści wszystkim mieszkańcom Bogoty", powiedział Enrique Wolf, dyrektor generalny grupy Somos. "BYD wykazał duże zainteresowanie rynkiem Ameryki Łacińskiej i Kolumbii i był istotną częścią naszej decyzji o wejściu w ten biznes, dając nam niezbędną pewność i solidność, która powinna wspierać tak ważny proces". Grupa Somos jest jednym z lokalnych operatorów autobusów, którzy będą obsługiwać autobusy elektryczne BYD.

Korzyści z elektryków

"Udany kontrakt BYD na dostarczenie 379 autobusów jest wielkim osiągnięciem Bogoty i TransMilenio, które prowadzi globalną zmianę na ekologiczny transport" - powiedziała Lara Zhang, Country Manager BYD Colombia. "Co ważniejsze, te autobusy elektryczne są zero-emisyjne i przyjazne dla środowiska, zapewniając lepszą jakość powietrza i lepsze warunki życia dla miejscowej ludności. Dzisiaj każdy mieszkaniec Bogoty powinien być dumny z tego, że jest częścią wielkiej zmiany na elektryczność".

Szacuje się, że w pierwszym roku eksploatacji autobusów elektrycznych, zmniejszy się ilość CO2 o 21 900 ton. Obsługiwanie tych autobusów będzie także o 60% tańsze niż w przypadku tradycyjnych autobusów napędzanych olejem napędowym.

Bezemisyjne rozwiązania transportowe BYD zyskały popularność w Ameryce Łacińskiej i teraz z powodzeniem obsługują rynki w wielu innych krajach regionu, w tym w Ekwadorze, Chile, Brazylii, Peru, Panamie, Urugwaju i Argentynie, które dołączają do krajów na całym świecie, stawiając na bardziej ekologiczne, zelektryfikowane systemy transportu publicznego, aby pomóc w walce ze zmianami klimatu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
elektrobus
BYD
Bogota
Kolumbia
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....